Hollandok kiütésével indult az EB!
2014.01.29 | 00:00

Kedd este megkezdõdtek a Belgiumban rendezendõ futsal Európa Bajnokság küzdelmei, ahol az elsõ nap nem hozott meglepetést. A nyitó mérkõzést Hollandia és Oroszország játszotta. A tulipánosokat jól ismerjük, hiszen még a hónap elején velünk játszották a fõpróbát. Az az összecsapás jól sikerült nekik, hiszen magabiztosan gyõzték le a mieinket. Az elõadás már nem ment ilyen jól.

Hollandia - Oroszország 1-7 (0-4)
Az oroszok könnyedén játszva, 6 gólos gyõzelmet arattak. Cirilo már a 3. percben betalált, jelezve, hogy melyik fél szerzi meg a három pontot. a játékrész derekán Lyskov is beköszönt, majd nem sokkal késõbb ismét a honosított brazil, Cirilo volt eredményes. A góloknak még nem volt vége, Eder Lima is feliratkozott a góllövõk közé, így 4-0 volt az eredményjelzõn szünetben. Fordulás után az oroszok nem erõltették a támadásokat, kivárásra játszottak, de ha lehetõség adódott, azt ki is használták, így szereztek három újabb találatot. A becsület gól azért összejött a hollandoknak, az orosz kapusnak köszönhetõen. Amennyiben a tulipánosok nem verik meg a portugálokat, - amire nem sok remény van - mehetnek is haza.

Belgium - Románia 1-6 (0-2)
A nap második mérkõzésén pályára lépett a házigazda belga válogatott is, de hasonlóan jártak, mint északi szomszédjuk. A találkozó elõtt a románokat tartották a favoritnak, de többen úgy gondolták, hogy a hazai pálya elõnye elég lehet egy jó eredmény eléréshez a belgák számára, de végül ez édes kevésnek bizonyult. A románok irányították a találkozót, és az elsõ játékrészben 2 gólos elõnyre tettek szert. Fordulás után hamar eldõlt a meccs, egy újabb román gólnak köszönhetõen, amire érkezett válasz, de ez csak becsületgólra volt elég.  Az utolsó 10 perc is a sárga-kékeké volt, akik még
háromszor is betaláltak, így simán nyertek és minden bizonnyal ott vannak a legjobb 8 között, ha nagy csoda nem történik.

fotók: uefa.com