Hódmezővásárhely bravúr a Vác ellen a közép csoportban
2015.02.18 | 23:16
Hódmezővásárhely bravúr a Vác ellen a közép csoportban Közép csoport, 18. forduló KSK-LIMES SE - ÚJPEST FC-220 VOLT 4-9 (2-5) A vendégek jó formát mutatnak az elmúlt hetekben, amit igazoltak ezen az estén is. Szervezett védekezés mellett, remekül kontráztak, amikből nagy százalékban használták ki az adódó lehetőségeket, így egy percig sem forgott veszélyen a győzelmük. Ezzel az újabb három ponttal megelőzték a gödieket a tabellán.   SZTE EHÖK SE - GÖDI SE FUTSAL 13-0 (5-0) A gödiek lementek egy cserével a listavezetőhöz, így maximum a tisztes helytállásban bízhattak. Igazán még ez sem jött össze, mivel több, mint egy tucat gólt kaptak és még a becsületgólra sem futotta. A Szeged a végén nem csak a nagyarányú győzelmének örülhetett, hanem hogy a Vác kikapott, így tovább növelte előnyét a tabellán. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC - DUNATOURS VÁC FSE 7-6 (2-2) Papíron a vendégek voltak az esélyesebbek, de a HKFC okozott már több meglepetést hazai környezetben, így a Vác sem mehetett biztosra. A hazaiak meg is lepték ellenfelüket egész pályás letámadással, ami nem is ízlett a vendégeknek. Ennek ellenére rutinnal kompenzáltak, így döntetlen volt a félidőben. A fordulás után igazi adok-kapok alakult ki, hol az egyik fél vezetett, hol a másik, majd a hajrá a vendéglátóké volt, akik jobban bírták erővel és elhúztak két góllal is, először a mérkőzés folyamán, ahonnan a váciaknak nem volt visszaút. A vendégeknek ezzel a vereséggel négy pontra nőtt a hátrányuk az éllovassal szemben. Bódi Attila, HKFC: - Örülünk első ide győzelemnek, ráadásul egy élcsapat ellen. Nem játszottunk jól, de óriási munka volt a meccsben, és gyakorlatilag ennek köszönhető a siker. Gratulálok az egész csapatnak. UTE - 1988 DÉLI FC 8-3 (4-2) A Vác mellett a Déli veresége még a forduló meglepetése. A vendégek vélhetően úgy érkeztek a mérkőzésre, hogy könnyed győzelmet aratnak a sereghajtó ellen, ám nem így történt. A Déli játékosai nem nagyon találták a helyüket a számukra szokatlan méretű pályán, amit ellenfelük kihasznált. A lila-fehérek jól sáfárkodtak a helyzeteikkel, majd a vezetés tudatában még motiváltabbak lettek. A vendégeknek ezen az estén semmi nem jött össze, és váratlan vereséget szenvedtek, amivel elpuskázták a lehetőségét, hogy meglépjenek a közvetlenül mögöttük állóktól. MTK BUDAPEST - AIRNERGY FC 3-5 (1-1) A vendégek az ősszel nagy vereségbe futottak bele, így most égett bennük a visszavágási vágy. Bizakodóak is lehettek, hiszen legutóbb pontot szereztek a listavezetőtől, míg az MTK tavasszal nem vitézkedik annyira. A mérkőzés ennek fényében alakult. A vendégek jól védekeztek és kontrákkal próbálkoztak, és a tervük működött is, de kihagyták a helyzeteket. A félidő vége felé aztán megtört a jég és megszerezték a vezetést, de a lefújás előtt egyenlített az MTK. A fordulás után sokáig ismét nem esett gól, majd a hazaiak megszerezték a vezetést, de a találat inkább őket zavarta meg. Az Airnergy két perc alatt fordított, majd a folytatásban kontrából még duplázott, amivel el is döntötte a három pont sorsát. A vendégek jobban akarták a győzelmet és többet is tettek a sikerért és megérdemelten vitték el a három pontot a Hungária Körútról, amivel meg is előzték mostani ellenfelüket.