Hihetetlen izgalmak – emelt fővel veszített az 1. FCV
2016.11.07 | 21:51
Hihetetlen izgalmak – emelt fővel veszített az 1. FCV A veszprémi futsalcsapat 3-1-re is vezetett Győr otthonában, a címvédő aztán nagy nehézségek árán egyenlített, húsz másodperccel a vége előtt pedig a győzelmet is megszerezte az NB I hétfői rangadóján.
A címvédőnél a listavezető – a futsal NB I szuperrangadóján a bajnok Győrhöz látogatott a pontvadászatot veretlenül vezető, utóbbi öt meccsét egyaránt megnyerő Veszprém. Az elmúlt hat kiírásból ötöt megnyerő Győr is kiválóan kezdte az idényt, öt győzelem után azonban a legutóbbi fordulóban váratlan 5-1-es vereséget szenvedett az „örök második” Berettyóújfalu otthonában. A fentiek miatt elsősorban a Rába-partiaknak akadt veszteni valójuk a hétfői találkozón, mégis a veszprémiek kezdtek megilletődötten, kissé idegesen. Emiatt rögtön az első percben helyzetbe kerültek a zöld-fehérek, előbb Sárdi védett, majd Bognár blokkolt jó ütemben. A folytatásban is záporoztak a győri kapura lövések, Püspök és a Füzy is önfeláldozóan vetette magát a labda útjába, Sárdi pedig bravúrral fogta Drahovsky lövését. A nagyjából fél ezres publikum – s benne a mintegy ötvenfős veszprémi tábor – az 5. percben láthatta az első veszprémi lehetőséget: Tar és Füzy vitte végig egy gyors kontrát, melynek végén az oldalhálóban kötött ki a játékszer. Az ETO birtokolta többet a játékszert, amely több lehetőséget is kidolgozott. Az ex-veszprémi Vas például kétszer is helyzetbe került, de ő sem tudott túljárni Sárdi eszén. A kifejezetten nagy iramú találkozón hősiesen védekeztek a bakonyiak, akik így megúszták gól nélkül a játékrész első felét. Sőt, a vezetést is megszerezhették volna, Tatai lövése azonban a kapufán csattant egy szép szabadrúgás kombináció végén. A hazaiak viszont megtörték a jeget: Jaison passzából Harnisch lőtt a hálóba egy kontra végén. Igaz, nem sokáig örülhettek a vezetésnek. Füzy fülelte le egy labdát a győri hatoson belül, majd Boromisza Gábor elé tálalt, aki hatalmas bombát zúdított a léc alá. Matkovics kapus a kezét sem tudta felemelni (14. perc: 1-1). A gól jót tett a veszprémi játékosok önbizalmának, akik szemlátomást levetkőzték gátlásaikat. A végjáték így teljesen nyitott küzdelmet hozott, egymást követték a helyzetek mindkét kapu előtt. Sárdi és Matkovics védései is kellettek, hogy ne változzon az állás. Úgy tűnt, hogy nem is esik már több gól a félidőben, öt másodperccel a vége előtt azonban szabadrúgást végezhetett el a házigazda. S jött a dráma: Gulyás ugyanis kiválóan blokkolt, majd a félpályáról hatalmas gólt lőtt (1-2). Jókora győri helyzettel indult a második felvonás, de Sárdi ezúttal is magabiztosan avatkozott közbe. A 24. percben ismét fantasztikusan védett a veszprémi hálóőr, majd kidobással indította Püspököt, aki védőjével a nyakán sem hibázott (1-3). Az iram egy pillanatra sem lanyhult, folytatódott az adok-kapok. A 28. minutumban Dávid lőtte el trükkösen a labdát a későn mozduló Sárdi mellett (2-3). Fél óra elteltével Tar szerzett labdát, a passzból pedig Püspök roboghatott egy az egyben Matkoviccsal szemben, aki nagyot védett. Bognár Péter is megkínálta a válogatott portást, aki újabb góltól mentette meg a győrieket. A 32. percben Leandrinho villant meg, aki kilenc méterről hatalmas bombát lőtt a léc alá. De rögtön jött az újabb fordulat: Füzy és Tatai is eltalálta Matkovicsot, Püspök viszont már nem hibázott, életerős lövésével ismét előnyhöz juttatta az 1. FCV-t (3-4). Öttel a lefújás előtt öt a négy elleni játékra váltott Marcos Angulo legénysége, ami azonnal meghozta számukra az eredményt: Drahovsky alakította 4-4-re az állást. A hajrában inkább a hazaiaknak kellett izzadniuk az eredmény tartásáért. Az utolsó percben ismét lehozta kapusát az ETO, Tatai eldönthette volna a három pont sorsát, de az emelése elkerülte az üres kaput. A bajnok pedig büntetett: Moura húsz másodperccel a dudaszó előtt betalált (5-4). A végén a Madarász-csapat is megpróbálkozott az emberelőnyös játékkal, de több gól már nem esett. A Veszprém így is emelt fővel távozhatott a profi Győr otthonából. Ezt a bakonyi szurkolók is így gondolták, akik elismerésük jeléül percekig skandálták a „Szép volt fiúk!” rigmust. Futsal NB I, 7. forduló: Rába ETO–1. FC Veszprém 5-4 (1-2) Győr, 500 néző. Vezette: Kovács G. (Vass, Wittner). Győr: Matkovics – Moura, Drahovsky, Dávid, Leandrinho. Csere: Jaison, Harnisch, Vas, Bognár B., Tama, Fülöp, Sáhó. Vezetőedző: Marcos Angulo. Veszprém: Sárdi – Bognár P., Tatai, Boromisza G., Gulyás. Csere: Finta, Füzy, Püspök, Tar, Hoffer, Erdősi. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Harnisch (13), Dávid (28.), Leandrinho (32.), Drahovsky (35.), Moura (40.), ill. Boromisza G. (14.), Gulyás (20.), Püspök (24., 33.). marcos-angulo_2016-09-03Marcos Angulo: – Valóban bátor döntés volt meghúzni egyenlőnél az emberelőnyös figurát, de szerencsénk volt, s mi jöttünk ki jól belőle. Hatalmas elismerés Madarász kollégának és csapatának, elképesztően nagy csatára késztettek minket. Jól kontráztak és szorosan védekeztek ma. Úgy gondolom, hogy bár mi uraltuk a mérkőzés döntő részét, mindkét csapat nyerhetett volna. Lenyűgöző meccset játszottunk ma, rendkívül boldog vagyok a győzelem miatt. 1111Madarász János: – A csapatom ma ismét megmutatta, hogy a legjobbakkal is képes felvenni a versenyt, de az az igazság, hogy a jobb csapat nyert ma. Többször is eldönthettük volna a találkozót, de a kapusba lőttük a meccslabdáinkat. Rengeteg fordulat volt a meccsben, a végén épp a Győriek ültek a hullám tetején. Van mire építkeznünk, megyünk tovább.   Forrás: vehirsport.ju