Hihetetlen hajrával nyert az ETO
2017.11.24 | 10:18
Kétgólos hátrányról nyerte meg az ETO az ukrán MFC Kherson csapata elleni BL találkozót. Hat másodperccel a vége előtt Dávid Richárd mértani pontosságú passzát Fabio pofozta a hálóba.
Az UEFA Futsal Cup elitkörének második játéknapján, ismét nagyot küzdött az ETO! Két gólos vendég vezetés után sem adta fel a Győr, a hajrában vészkapus játékra áttérve előbb kiegyenlítettek, majd kiharcolták a roppant fontos győzelmet. Az ukránok előtt maradt ki az első nagy lehetőség, Chudnov lőtt nagy helyzetben fölé. Hiába támadott az ETO többet, mint tegnap a Minsk ellen, az ukrán hálóőr mindent védett, vagy ha rajta is túljutott a labda, akkor a kapufa mentett többször. Fabio emelése csattant a kapufán, majd Vas és Alex 100%-kos ziccere maradt ki. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Váratlanul a Győrben is megfordult Fumasa szerezte meg a vezetést a 12. percben az ukránoknak. A győri blokkról levágódó labdát Fumasa nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte (0-1). A szünet utántovábbra is kimaradtak a győri lehetőségek, a Kherson viszont az 24. percben kettőre növelte előnyét Chudnov védhetetlen távoli bombája révén.  Teltek a percek, a hajrában a kapujához szorította az ETO az ukránokat, de nem jött az egyenlítés. Tsypun extázisban védett, minden sarokra lőtt labdán rajta volt.  Javi időt kért, majd vészkapus játékra váltott az ETO a 28. percben. Az ETO a kínálkozó alkalomra várva türelmesen passzolgatva, próbálta feltörni a Kherson védelmét. Sáhó dupláthatott közelről, telibe találta a jobb kapufát. Ezután a győri szépítés a 35. percben meg is érkezett.

Juanra látta meg Fabiot, gyors passz után azonnal visszakapta a jobb lábára a labdát, és lendülettel érkezve, 3 méterről az ukrán kapu bal oldalába tüzelt (1-2). Gyönyörű akció volt! Folytatta az 5 a 4 játékot a Győr, meg is lett az eredménye, Vas volt középen harcos, tőle a labda Fabiohoz került, aki kilőtte a rövid sarkot 32. perccel a vége előtt 2-2! Az utolsó percre érkezve folytatta a vészkapus taktikát az ETO. Milyen jól tették! Vas lövését védte a kapus, majd a védők felszabadítottak, szerencsére röviden, mert a lendületben érkező Dávid talppal megtolta futtában a labdát saját térfelén, majd a jobb kapufához tartó tökéletes passzát Fabio bokázta a Kherson kapujába (3-2). Felrobbant Magvassy Győrben, a közel 800 győri egymás nyakába ugrott, az ETO hat másodperccel a végső dudaszó előtt harmadszor is betalált – alig több mint 5 perc alatt megfordította a meccset és megszerezte első győzelmét a győri Elite Round C csoportjában. Javi Rodríguez: - Nagyon jó helyzetben vagyunk, ha a torna előtt bárki azt mondta volna, hogy ha az utolsó meccsen győzünk, még meg is nyerhetjük a tornát, boldogan aláírtuk volna. Emlékeztünk a tegnapi mérkőzés hibáira, és azokat nem követtük el újra, nagyot harcoltak a fiúk és megfordították a mérkőzést. A legfontosabb, hogy nagyon jó helyzetből, bizakodva várhatjuk a szombati mérkőzést a Luparense ellen. A csoport győztese jut a sorozat négyes döntőjébe. UEFA Futsal Cup, elitkör, C csoport, Győr, 2. forduló Luparense (olasz)-Sztalica Minszk (fehérorosz) 8-4 (2-2) Rába ETO-MFK Kherson (ukrán) 3-2 (0-1) A C csoport állása 1. Luparense 6 pont 2. Sztalica Minszk 3 3. Rába ETO 3 4. MFK Kherson 0 Szerdán játszották, 1. forduló Luparense-MFK Kherson 3-1 (1-0) Rába ETO-Sztalica Minszk 2-3 (0-0) A 3. forduló szombati programja MFK Kherson-Sztalica Minszk 15.30 Luparense-Rába ETO 18.00  - eto.hu -

Aramis SE - Nyírbátori SC (2024.04.26, stream)
2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00