HIÁBA KÜZDÖTT, NEM VOLT ESÉLYE AZ 1. FCV-NEK
2016.04.25 | 23:26
HIÁBA KÜZDÖTT, NEM VOLT ESÉLYE AZ 1. FCV-NEK Nem éppen ideális helyzetben várta a címvédő, listavezető győriek elleni felsőházi bajnokit a veszprémi futsalcsapat. Bognár Péter, Püspök Péter és László Gábor ugyanis sérülés, a Berettyóújfalu ellen kiállított Tar Tamás pedig eltiltás miatt nem állt Madarász János vezetőedző rendelkezésére. Kevés hiányzott, hogy mégis a bakonyiak szerezzenek vezetést, mindössze nyolc másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Tatai távolról a felsőlécre bombázott. Ezt követően már a várakozásoknak megfelelően alakult a találkozó: az ETO teljesen beszorította vendéglátóját. Sárdi többször is bravúrral védett, máskor pedig a veszprémi védők vetődtek bele a játékszerbe a gólvonal előtt. A hazaiak előtt is adódott lehetőség, Gunther lövése kevéssel kerülte el a válogatott Tóth kapuját. Nem úgy a túloldalon, négy perc telt el a találkozóból, amikor Drahovsky vezetéshez jutatta az övét. Két perccel később ismét a szlovák válogatott volt eredményes szép egyéni alakítást követően (0-2). A folytatásban öt a négy elleni játékra állt a jól küzdő Veszprém. A legközelebb Gulyás járt a gólszerzéshez, Tóth azonban ismét védeni tudott. A kisalföldiek is csak így kapufáig jutottak, a szünetig így már nem változott az állás. A Madarász-csapat a szünet után is megtett minden tőle telhetőt, ám ezúttal is a győriek találtak be, Drahovsky már harmadszor volt eredményes. Nem sokkal később Tatai előtt adódott nagy lehetőség, de Tóth az utolsó pillanatban leszedte a bakonyi gólvágó lábáról a játékszert. Jóval szerencsésebbek volt a címvédő, a 33. percben Juanra megpattanó lövése kötött ki Sárdi kapujában (0-4). Kisvártatva aztán sikerült a szépítés: Finta beadását követően Boromisza Gábor lőtt a hálóba. Öt perccel a vége előtt a hatosról végezhetett el szabadrúgást a rivális, szép kombináció végén Drahovsky már a negyedik gólját jegyezte. A végjátékban Boromisza piros lapot kapott, így jövő héten ő sem játszhat a Haladás otthonában. Futsal NB I felsőházi rájátszás, 2. forduló: 1. FC Veszprém–Rába ETO 1-5 (0-2) Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kovács G. (Vass, Vittner). Veszprém: Sárdi – Németh, Tatai, Boromisza G., Vas. Csere: Finta, Gulyás, Gunther. Vezetőedző: Madarász János. Győr: Tóth – Solano, Constantino, Drahovsky, Seidler. Csere: Harnisch, Juanra, Amrani, Jaison, Sáhó, Jakatics, Farkas, Klicsó, Matkovics. Vezetőedző: Jordi Illa Sole. Gólszerzők: Constantino (33. - öngól), ill. Drahovsky (5., 7., 23., 35.) Juanra (33.). Piros lap: Boromisza G. (37.).