Hétfőn este bajnok lehet a Győr Nyugaton!
2019.04.15 | 13:55
Hétfőn este bajnok lehet a Győr Nyugaton! Nyugati csoport, 6. forduló Ma este megkezdődik a második kör a férfi NBII rájátszásában, ahol nyugaton már bajnokot is hirdethetnek. Amennyiben a Győr megnyeri hatodik mérkőzését is, és a Pécs veszít, Piliscsabán behozhatatlan előnyre tenne szert, és négy fordulóbal a vége előtt már készülhet a bajnoki döntőre a keleti bajnok ellen. Persze egyik találkozó sem ígérkezik könnyűnek, hiszen a Győr megizzadt a TF ellen az alapszakaszban is, én nem is bírt nyerni vendégként Budafokon. Azóta a Rába-partiak erősödtek és magabiztosan menetelnek, így ők a találkozó esélyesei. A Pécs papíron még üldözi a Győrt, de igazából a dobogó elérése lehet a reális cél, főleg ha ismét sikerülne nyerni, ezúttal a Piliscsaba otthonában. A PAFC az elmúlt három meccsén mindössze egyetlen pontot szerzett, de még így is csak egy pontra van a harmadik helytől, így egy hazai győzelemmel újra versenybe lehetnének a dobogóért. A felsőház harmadik meccsén az eddig nyeretlen Airnergy hajt első sikeréért, amire csak akkor van esélyük, ha megtalálják a góllövő cipőjüket, mert a legnagyobb problémát a helyzetkihasználás jelenti. Ellenfelüknél, a Maglódnál inkább a hátsó alakzatnál vannak problémák, rengeteg a kapott gól, ami miatt jelenleg csak negyedikek. Ez a találkozó abszolút három esélyes, mondhatni a pillanatnyi forma dönt. Ami az alsóházat illeti, ott papíron két sima mérkőzést rendeznek. Az eddig hibátlan Nagykanizsa számára kötelező feladat otthon a REAC legyőzése, bár a rákospalotaiak sok csapatnak okoztak már nehézséget az esélytelen nyugalmával. A szintén remeklő egyetemistáknak nem jelenthet gondot a sereghajtó legyőzése idegenben, amivel szinte biztos, hogy teljesítette a kitűzött célt, a bennmaradást. A csoport zárómeccsén igazi hatpontos ütközetre kerül sor. A jelenleg kieső helyen álló Érd a Tihanyt fogadja, akik csak három ponttal előzik meg riválisukat. A vendéglátók számára égető lenne a három pont, ha versenyben akarnak maradni a bennmaradásért, így a nagyobb nyomás inkább rajtuk van. A tihanyiak legutóbbi két győzelmükkel kissé fellélegezhetnek, de még nem dőlhetnek hátra, hiszen ha ma este kikapnak, akkor ellenfelük beérik őket. Amennyiben teljes kerettel tudnak elutazni, jó esélyük van a győzelemre, amivel végképp lerázhatnák az érdieket.   Felsőház   TFSE – ETO SZC FUTSAL GYŐR 21:00 Budafok, Fonyódi Antal Sportcsarnok PAFC – PTE PEAC R-BUSZ 20:30 Dorog, Városi Sportcsarnok AIRNERGY FC – MAGLÓDI TC 19:30 Budapest, Gyulai István Ált. Isk.   Alsóház   NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – REAC SISE 18:00 Nagykanizsa, Zsigmondy Sportcsarnok UTE – ELTE-BEAC 20:30 Kistarcsa, Városi Sportközpont 5 STARS-ÉRDI VSE – TIHANYI FC 20:30 Érd, Érdi Aréna