Hét gólt, két piros lap és vendég győzelem
2015.09.01 | 08:39
Hét gólt, két piros lapot és vendég győzelmet hozott a futsal-bajnokság veszprémi nyitánya.
Rangadóval indult a futsal élvonal: az előző kiírásban negyedik helyen záró veszprémiek a nyáron alaposan megerősített Dunaferrt fogadták hétfő este a Március 15. utcai sportcsarnokban. A kezdő sípszó előtt visszavonuló csapatkapitányát, Bényi Kálmánt búcsúztatta a klub, aki az elmúlt négy évben százhúsz meccsen csaknem fél száz gólt lőtt a bakonyi együttes mezében. A rekkenő hőség ellenre is jó iramban kezdődött a találkozó. Rögtön jöttek a helyzetek is: előbb a volt veszprémi Reveland védte Tar ziccerét, majd Schrancz találta el a túloldalon a kapufát. A folytatásban a vendégek előtt adódtak nagyobb lehetőségek, s a játékrész derekánál egy szöglet után a vezetést is megszerezték. Nem sokkal később pedig meg is duplázták előnyüket: Nagy gyönyörű passza után Hosszú emelte át a játékszert a kifutó Schmidmajer felett. Tovább is növelhették volna fórjukat a dunaújvárosiak, ám több helyzetüket is elkönnyelműsködték, illetve Schmidmajer is nagyokat védett. Egy-egy lehetőség a hazaiak előtt is adódott, de Reveland magabiztosan őrizte portáját. Két perccel a szünet előtt aztán ő is tehetetlennek bizonyult, Boromisza Gábor tizenegy méterről nagy erővel kilőtte a bal alsó sarkot. A végjátékban újabb ordító helyzeteket, kapufákat láthatott mindkét oldalon a publikum. Majd húsz másodperccel a vége előtt veszprémi egyenlítő gólt is, a 2-2-es félidei állást Tar állította be. Röpködtek a sárga lapok, zsinórban alakultak ki a helyzetek mindkét gólvonal előtt, de a hálók sokáig nem rezzentek. Egészen a 27. minutumig, akkor ismét Hosszú volt eredményes egy gyors ellentámadás végén. Horváth Norbert megkapta a sárga lapját miután hátranyúlva eltalálta Boromisza Gábor arcát. Az emberelőnyös helyzetet a sértett váltotta gólra Vas kiváló passzából. A 1. FCV akár fordíthatott volna is, de Reveland újabb bravúrokat mutatott be. Hét perc volt még hátra, amikor a duplázó Boromisza Gábort is kiállították, miután meglökte az oldalvonal mellett megiramodó ellenfelét. Úgy tűnt, hogy a hazaiak kivédekezik a négy a három elleni játékot, Fekete bombája azonban a kiállítás utolsó periódusában utat talált a hálóba (3-4). A hajrában vészkapussal támadott a Madarász-csapat, de ez sem vezetett eredményre. A küzdelmes, hajtós mérkőzésen a vendégek gyűjtötték be mindhárom bajnoki pontot. 1. FC Veszprém–Dunaferr DF Renalpin 3-4 (2-2) Veszprém, 400 néző. Vezette: Solymosi, Czene-Joó. Veszprém: Schmidmajer – Németh P., Boromisza G., Tar, Gulyás. Csere: Finta, Boromisza D., Püspök, Vas, László, Bognár P. Edző: Madarász János. Dunaferr: Reveland – Aradi, Horváth Sz., Horváth N., Klacsák. Csere: Rigó, Nagy A., Ivacs, Schranz, Hosszú, Bognár B., Hajnal, Fekete. Edző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Boromisza G. (18., 29.), Tar (20.), ill. (Gulyás 9. - öngól), Hosszú (13., 27.), Fekete (35.). Piros lap: Boromisza G. (33.), ill. Horváth N. (29.). 1111 Madarász János: – Jó mérkőzésen egy buta fegyelmezetlenség miatt vesztettünk. Mindkét csapat három pontot érdemelt volna, de tudjuk, hogy minden meccsnek csak egy győztese lehet. Bizonyos játékosokkal elégedett vagyok, másokkal viszont egyáltalán nem. Ha nem nőnek fel ők is a feladathoz, akkor nagyon nehéz idény vár ránk. Gratulálok a Dunaferrnek a győzelemhez. ?????????????????????????????????????????? Fehér Zsolt: – Nagyiramú, hajtós mérkőzésen vagyunk túl. Úgy gondolom, hogy a kilátogató szurkolók remekül szórakozhattak. Véleményem szerint megérdemeltük a győzelmet. Ha az első félidőben jóban sáfárkodunk a helyzeteinkkel, már a szünet előtt eldönthettük volna a három pont sorsát. A Veszprém azonban sosem adja fel, ma is az utolsókig küzdött. - forrás: vehirsport.hu -