Heroikus küzdelemben tolnai győzelem a derbin
2019.03.18 | 12:29
Heroikus küzdelemben tolnai győzelem a derbin Magabiztosan győzött az Astra, bravúros 3 pontot tartott otthon a Tolna, a TF pedig megszorongatta a gyulai futsalosokat. A hétvégi fordulóban a nőknél az első osztályban az Astra Kiskunfélegyháza az előzetesen is megjósolt magabiztossággal győzött hazai pályán a Miskolci Vénusz ellen. Dombó János lányai közül a gólgyártást Sipos Lilla kezdte meg már a 2. percben, majd Krascsenics Csilla 3. percben két gólosra növelte az előnyt. Tirpák Zsanett egy szép vendég akciót követően szépített az 5. percben, de a góljuk után teljesen széthullottak a miskolciak. A félidő végéig még Dikonová Dominika, Gál Tímea is gólt jegyzet, valamint a Krascsenics testvérek közül Csilla megduplázta góljainak számát. Milicki Noémi szerencsétlen öngólját követően eldőlt a találkozó, noha volt még 20 perc a mérkőzésből. A második játékrészben Nagypál Fatima mellett újra megzörgette a hálót Krascsenics és Dikonová, majd Sipos gólja állította be a kiütéses 10-1-es végeredményt. Ezzel a győzelmével az Astra továbbra is az első helyen áll, főleg miután a Szekszárd nem szerzett pontot Tolnán. Női Futsal NBI. 17. forduló Astra – Herbária Kiskunfélegyháza FC – Miskolci Vénusz 10-1 (6-1) Gólszerzők: Krascsenics Csilla (3), Dikonová Dominika (2), Sipos Lilla (2), Gál Tímea, Nagypál Fatima, Miliczki Noémi (öngól) illetve Tirpák Zsanett Astra: Farkas - Gál, Sipos, Szabó, Dikinová Csere: Krascsenics Cs., Krascsenics P., Nagypál, Gelb, Véninger, Vidovenyecz Miskolci Vénusz: Almási - Galambvári, Miliczki, Kovács, Molnár Csere: Ádám, Berki, Tirpák, Bunda-Tóth, Visnyánszki   Sokáig mezőnyben folyt a játék a megyei rangadón, de végül ez a nap nem Micskó Márk csapatáról szólt. A két kapu felváltva forgott veszélyben, de a két válogatott hálóőr ezen a napon is lehúzta a rolót. Varga Adél góljára 26 percet kellett várni, aki szerencsés mozdulattal helyezte a hálóba a labdát. A gól után ostrom alá vette a hazai kaput a vendégcsapat, gól azonban újra a tolnai részről született, ezúttal Urbán Anett növelte két gólosra az előnyt a mérkőzés 35. percében. A lelkes hazai gárda igyekezett a saját térfelén labdát szerezni és kontrákkal veszélyeztetni, így a taktikus és fegyelmezett játék igen eredményesnek bizonyult ezen a napon. Ganczer Hajnalka a 37. percben szépített, és úgy tűnt, esélye nyílik a pontszerzésre a Szekszárdnak, de Varga Adélék kibekkelték az utolsó perceket, így az eredmény változatlan maradt.

d363453d-dce8-42eb-8909-4bd67a82931b

WSH – Palmfodd Tolna-Mözs – Agenta Girls Szekszárd FC 2-1 (0-0) Gólszerzők: Varga Adél, Urbán Anett illetve Ganczer Hajnalka WSH Tolna-Mözs: Deczki - Varga, Szalkai, Urbán, Farkas Csere: Csizmók, Garay-Simon Szekszárd: Hargas - Buchmüller, Kágyi, Megyeri, Ganczer Csere: Mausz, Vaskovets, Yarova, Horváth, Beke micsko_kozeliMicskó Márk, Agenta-Girls Szekszárd vezetőedzője: Gratulálok a Tolna csapatának a győzelemhez! Elnézést kérünk szurkolóinktól! A vereségért természetesen vállalom a felelősséget! Varga AdélVarga Adél, a Tolna-Mözs csapatkapitánya: Mint minden rangadó így ez is szuper hangulattal indult, amit a sok- sok tolnai és szekszárdi szurkolónak egyaránt köszönünk szépen. A játék a vendégcsapat irányításával kezdődött, de volt jó pár veszélyes kontránk ezekből. Annak ellenére, hogy a labdát többet birtokoltak ők, nekünk is megvoltak a helyzeteink, sőt, több szép támadást is vezettünk. Néha nagyon tanácstalannak éreztem a szekszárdi csapatot. Nálunk úgy gondolom mindenki erőn felül teljesített. Olyan győzni akarás volt mindenkiben, hogy az valami hihetetlen. Akik kilátogattak erre a mérkőzésre úgy gondolom nem bánták meg, sok izgalom, szép gólok, szép védések és még egy kis romantikus áramszünet is volt. Sajnos a végén volt egy szomorú pillanat is, mert Ganczer Hajni egy rossz mozdulat után a meccs utolsó pillanatában megsérült. Neki kívánom az egész csapat nevében hogy: Gyorsan épülj fel Tökfej!! Fordulatos találkozót vívott egymással a TF és a Gyulai Amazonok, ahol összesen 8 gól született. A két csapat egymásnak esett a találkozó elején, Molnár Zoltánné lányai ostrom alá vették Terdik Tamara kapuját. Az első játékrész elején a gyulai csapat játéka dominált, azonban Török Kitti a 7. percben egy váratlan lövéssel vezetéshez juttatta a hazaiakat. Néhány másodperccel később Balogh Noémi egyenlített egy szögletet követően, majd Bálint Rebeka akasztott hatalmas gólt, máris 1-2-re vezettek a gyulaiak. A gól után a TF dominált, melynek eredményeképp ellenfeléhez hasonlóan Koch Fruzsina is szépségdíjas gólt szerzett, így újra nyílttá vált a találkozó. A térfélcserét követően újra 7 percet kellett várni az újabb Török Kitti gólra, és úgy tűnt, a hazaiak tartani tudják a vezetésüket. Bálint Rebeka, aki ezen a napon is felvette góllövő cipőjét, két kipattanó lövést is a léc alá vágott, megfordítva a játék képét és a találkozó eredményét. A dekoncentrált gyulai csapat, ha kis szerencsével is, de megérdemelten jutott vezetéshez, ennek ellenére az utolsó másodpercekben ismét villant Török Kitti, aki becselezte magát a védelmen az ellenfél 9-es területéig és bevette az utolsó pillanatban Palócz Mónika kapuját. A gól után nem változott az eredmény, összességében igazságosnak mondható döntetlen született. A mérkőzéseket követően továbbra is élen az Astra, második a Szekszárd, harmadik a HTE. A felsőházi rájátszásért harcban áll a Gyula és a Tolna, de a különbség a tolnai győzelmet követően 3 pontra nőtt. Az alsóházban a Miskolc és a TFSE is szorgosan gyűjtögeti a pontokat, nem lehetetlen, hogy oda érjen valamelyik csapat az 5. helyre akár. TFSE – Gyulai Amazonok 4-4 (2-2) Gólszerzők: Török Kitti (3), Koch Fruzsina illetve Bálint Rebeka (3), Balogh Noémi TFSE: Terdik - Koch, Török, Winternitz K., Kardosi Csere: Juhász, Kajdy, Winternitz A., Janicsek, Balya Gyulai Amazonok: Palócz - Fülöp, Heidt, Molnár, Bálint Csere: Balogh, Sovány, Szerb, Kurai Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője: Fordulatos mérkőzésen sikerült elhozni 1 pontot, bár nem vagyok elégedett a mutatott játékkal. Nem koncentrált eléggé a csapat az egész találkozón, nagyobb összpontosítással már az elején eldönthettük volna a 3 pont sorsát. Ettől függetlenül iramos, kemény mérkőzésen vagyunk túl. Hétvégén szeretnénk pontot rabolni a HTE-től, úgyhogy már a hét elejétől arra a mérkőzésre fogunk koncentrálni. Horváth GáborHorváth Gábor, TFSE vezetőedzője: Vegyes érzések kavarognak bennem a mérkőzéssel kapcsolatosan. Nem játszottunk jól, mégis rengeteg helyzetet kidolgoztunk. Az első félidő után örülhettünk, hogy döntetlen állásról folytathatjuk a találkozót, mert ellenfelünk jobban megtalálta önmagát, mint mi. A második félidőben már jobban néztünk ki és a vezető gól megszerzése után 3-4 hatalmas lehetőséget puskáztunk el. Sajnos nem tudtuk befejezni a mérkőzést és a sors, valamint ellenfelünk megbüntetett minket, két perc alatt két gólt szereztek. Amiért dicséret illeti a lányokat, hogy nem adták fel az utolsó pillanatokban sem és bár rövid idő alatt kicsúszott a meccs a kezünkből, mégis vissza tudtunk kapaszkodni és fél perccel a vége előtt egyenlítettünk. Összességében igazságos eredmény született, magához képest mindkét csapat gyengébb formát mutatott érzésem szerint, de egy fordulatos, jó iramú mérkőzést láthatott, aki kilátogatott