Helytállt a Berettyóújfalu a Barcelona ellen
2014.11.20 | 09:02
Helytállt a Berettyóújfalu a Barcelona ellen fotok_hirek.asp20   Az UEFA Futsal Cup elitkörének első mérkőzésén a magyar bajnok MVFC-Berettyóújfalu 4-1-es vereséget szenvedett a házigazda Barcelona csapatától. Spanyolország csakúgy, mint nagypályás labdarúgásban, futsalban is a világ elitjébe tartozik, ennek fényében a magyar bajnok számára a tisztes helytállás volt az elsődleges cél a mérkőzésen. Az első játékrészben hamar bebiztosították előnyüket a hazaiak, a spanyol Sergio Lozano és a brazil Carlos Filho is betalált, míg a Berettyó csak helyzetekig jutott. A brazil Wilde ezt követően kétszer is mattolta a magyar védelmet, alaposan feladva a leckét a folytatásra a Berinek. A második játékrész jobban alakult a magyar csapat számára, 1-0-ra megnyerte ezt a félidőt. A mérkőzés 32. percében sikerült megszerezni a szépítő gólt, Siska Gergő talált a katalánok hálójába. Az utolsó nyolc percben az MVFC kapusa, Tihanyi Csaba játszott főszerepet, aki öt hazai próbálkozást is sikeresen hárított. A négy gól mellett három kapufát is lövő Barcelona végig dominált és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A Berettyóújfalu csütörtökön az angol Baku Unitedet 2-1-re legyőző ukrán Lokomotiv Harkov ellen lép pályára. - Nagy volt a két csapat közötti különbség játéktudásban, de nagy alázattal sikerült elérnünk egy elfogadható eredményt. Óriási élményt jelentett számunkra a mérkőzés, külön öröm volt, hogy a második félidőben sikerült szereznünk egy gólt. Csapatmunkával, egymást kisegítve, úgy érzem helytálltunk a Barcelona ellen - mondta Lovas Norbert, az MVFC-Berettyóújfalu játékosa az mlsz.hu-nak. Barcelona-MVFC-Berettyóújfalu 4-1 (4-0) MVFC-Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba - Trencsényi János, Nagy Tamás, Lovas Norbert, Rábl János Cserék: Mezei Dávid, Szabó Péter, Komáromi Péter, Dávid Richárd, Sánta Attila, Nagy István, Gál István, Siska Gergő, Harmati Tamás Gólszerzőnk: Siska Gergő a 32. percben A torna további menetrendje: 2014.11.20. 19:30 MVFC Berettyóújfalu - Lokomotiv Kharkiv 21:45 FC Barcelona - Baku United FC 2014.11.22. 11:00 Baku United FC - MVFC Berettyóújfalu 13:15 Lokomotiv Kharkiv - FC Barcelona

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00