Helyosztók következnek II. rész
2008.05.17 | 00:00

A döntõ párosításának históriája

A két csapat párharca a 2005-2006-os szezonban kezdõdött. Az akkor újonc Berettyóújfalu fogadta a Rubeolát. Nem sikerült túl jól a nyitány ilyen szempontból a hazaiak számára, hiszen Gyurcsányi Zsolt és Kovacsics Károly vezérletével már a szünetben tetemes elõnyre tettek szert a vendégek, s 7-2-re meg is nyerték az összecsapást. A visszavágón sem sikerült a javítás Szitkóéknak, többek között Gyõrfi négy góljának köszönhetõen ismét magabiztosan nyert a Csömör, a vége akkor 7-1.

Egy évvel késõbb már nem ment olyan könnyen Killikéknek, sõt!

A 2006 októberében rendezett találkozó hihetetlen izgalmasra sikeredett. Könnyed játékkal már 4-1-re és 5-2-re is vezetett a Rubeola pár perccel a lefújás elõtt, de a két jóbarát, Szûcs Géza két és Tamás László egy gólja az egyenlítést jelentették a Mezei-Vill számára. Ebben az idényben az alapszakaszban mindenki három mérkõzést vívott mindenkivel, s a második találkozót Csömörön rendezték. Az eredetileg januárra kiírt meccset a válogatott szlovákiai fellépése miatt áprilisra tették, s ennek, mint utólag kiderült nagy jelentõsége volt. Hiába gyõzte le az MVFC parádés játékkal a hazaiakat 6-1-re, a három bajnoki pontot 5-0-s gólkülönbséggel a Rubeola kapta, mivel Sáfár Tony a mérkõzés eredeti idõpontjában még nem állt a Mezei-Vill alkalmazásában. Az év harmadik csatája jó meccsen igazságos, 2-2-es döntetlent hozott, ami a rájátszásért küzdõ két csapatnak nem volt igazán jó.

Ebben az esztendõben is sor került két derbire, s ezen párosítás a kezdeti sima találkozóból rangadóvá nõtte ki magát. Mutatja ezt az is, hogy a bajnoki döntõt is ez a két egyesület vívja idén.

A 2007 novemberében, a hetedik forduló részeként randevúztak a csapatok, s ismét döntetlen lett a vége, 1-1. Simon Péter utolsó percben lõtt büntetõje hozta meg az egyenlítést a vendégek számára.
Nagy elismerés a Mezei-Vill számára, hogy a csömöriek ezután a meccs után is azt emelték ki, hogy az eddig õk az egyetlen csapat, amelyet még a bihari gárda nem gyõzött le tétmeccsen. Az állítás ugyan kicsit sántított az 1-6 miatt, de papíron kétségkívül csak döntetlenre futotta Mezei Józseféktõl. Ami késik, nem múlik, mondhatták Berettyóújfaluban, s a tizennyolcadik játéknap keretein belül Trencsényi János két szép góljával, és remek teljesítményével 4-2-re hozta a meccset a Mezei-Vill.

Változatos képet ad tehát a párosítás történelme: az elsõ idõszakban a Csömör dominált, majd egyre nagyobb küzdelemre késztette õket a rutint is szerzõ vidéki gárda, s idén már sikerült is gyõzniük. A Mezei-Vill felnõtt tapasztalt társa mellé, s joggal várhatják el szurkolói, hogy a kialakult trendet, az egyre jobb eredményeket folytassák Biharban.
Bár ehhez minden bizonnyal Jávoréknak is lesz egy-két szavuk...