Helycsere a tabellán! Élre került az ETO!
2018.02.20 | 08:48
Helycsere a tabellán! Élre került az ETO! A találkozó tragikomédiája, de használhatnánk csúnyább kifejezést is, hogy a sokszoros bajnok, kupagyőztes, jelen pillanatban UEFA Final Fouros Rába ETO-nak, Győr városnak világszerte jó hírét vivő csapatnak jelenleg nincs helye Győrben, és Üllőn kell játszania a hazai mérkőzését. No comment... A mérkőzésről: Két gólos hátrányból fordított az ETO az Aramis ellen egy roppant feszült és végletekig izgalmas találkozón. Az ETO ezzel helyet cserélt a Berettyóújfaluval, mivel a Beri 0-0-s döntetlent játszott Veszprémben. Két öngólt is vétettek a győriek az Üllőn rendezett bajnoki találkozón. Egyet a mérkőzés elején, egyet pedig a 39. percben. Az egy gólos budaörsi vezetést Dávid bombája egyenlítette ki. Bognár villant kétszer a vendégeknél, meglepetésre 1-3-mmal fordultak a csapatok a szünetben. Sáhó Kristóf duplája életmentő volt az ETO számára, visszajött a címvédő a meccsbe. Dávid második góljával megszerezte a vezetést is az ETO, emelése elegáns megoldás volt. Ezt ugyan még ki tudta egyenlíteni Bognár B., de az utolsó percben Dávid Richárd 10 méterese döntötte el a 3 pont sorsát. Az Aramis is kiegyenlíthetett volna, de kihagyták a ziccer. Alex Constantino büntetőt is rúghatott a végén, de a kapusba rúgta a labdát, így egy gólos nehéz sikert jegyezhetett a Rába.

A Juanrát nélkülöző és görcsösen játszó Győr sokáig nem találta az ellenszerét a budaörsi védelemnek, valamint a gyors kontráknak. Az Aramis főleg az első félidőben játszott jól, a szünet után viszont magára talált a Győr és megérdemelten nyert a végére fejben elfáradó Aramis ellen. NB I   Rába ETO - Aramis SE 5-4 (1-3) Üllő, Városi Sportcsarnok Vezette: Tamási-Vass-Janitz Rába ETO: Alasztics - Klacsák, Gerard, Alex, Dávid Cserék: Klicsó, Szűcs, Papp, Tama, Sáhó, Bognár B Edző: Javi Rodrigúez Aramis: Soós - Sámson, Lak, Póa, Boznánszky Csere: Szabó Á, Kulcsár, Roni, Frankovszky, Cseri, Frank T, Bognár B, Sivák Edző: Frank Tamás Góllövők: Dávid 3, Sáhó 2 illetve Bognár B 2, Dávid öngól, Tama öngól