Hazai pályán kapott ki az MVFC, a Skorpió és a St. Mihály simán nyert
2016.03.15 | 13:28
Hazai pályán kapott ki az MVFC, a Skorpió és a St. Mihály simán nyert A Keleti-csoport rangadóján 0-2-ről ugyan talpra állt az MVFC, de a Hajdúböszörmény nem esett pánikba és Farkas Éva valamint Tóth Renáta remeklésének köszönhetően elhozta a három pontot riválisa otthonából. A Skorpió és a St. Mihály is győztesen hagyta el a játékteret, talán a vártnál is magabiztosabb sikert aratva.   MVFC Berettyóújfalu – Hajdúböszörményi TE II 2-4 (1-2) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Erdélyi Tamás – László János – Harmati László  MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Anita, Pozsgai Kitti, Tóth Nóra, Tóth Tamara Csere: Kóti Lilla, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Erős Zsanett, Kelemen Anett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János HTE: Tóth Renáta – Sallai Anita, Czégény Zsuzsanna, Mogyorósi Zsuzsanna, Quirikó Vivien Csere: Szilágyi Mariann, Farkas Éva, Bölömi Ibolya, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett, Nagy Mária, Seregi Viktória Edző: Quirikó Vivien Gólszerző: Tóth Anita (2) illetve Farkas Éva (2), Czégény Zsuzsanna, Szilágyi Mariann Kiálítva: Pozsgai Kitti (24.p) Ahogy az egy megyei rangadóhoz elvárható, küzdelmes, néha indulatoktól sem mentes, szenvedélyes mérkőzést vívott egymással az MVFC és a HTE II. A hazaiaknak mindenképpen nyerniük kellett volna ahhoz, hogy megmaradjon esélyük a rájátszásba kerülésre, de ez nem jött össze nekik. 15 perc után már 2-0-ra vezetett a Hajdúböszörmény Farkas Éva és Czégény Zsuzsanna góljaival, s úgy tűnt mintha a Trencsényi-tanítványok be lettek volna oltva gól ellen. Aztán a 17. percben megtört a jég, Tóth Anita szépíteni tudott, így egygólos vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrészben Tóth Anita gyorsan kiegyenlített, majd Pozsgai Kitti kiállítását követően nem tudtak élni az emberelőnnyel a böszörményiek. Farkas Éva igazi vezéregyéniséghez méltóan a 27. percben ismét vezetéshez juttatta csapatát, s bár volt esélye az egyenlítésre a Berettyóújfalunak is, Tóth Renáta sorsdöntő pillanatokban tudott nem egy ízben hárítani, s a végén Szilágyi Mariann biztosította be a HTE II győzelmét. Az MVFC esélyei így a rájátszásba kerülésre minimálisra csökkentek. Quirikó Vivien (HTE): - Gratulálok a csapatnak, értékes győzelmet arattunk! Elsősorban azért dicsérném a lányokat, mert fejben nem adtuk fel azt követően sem, hogy a második félidő elejére elveszítettük kétgólos előnyünket, ráadásul a kétperces emberelőnyt sem tudtuk gólra váltani - de nagyon akartuk a három pontot, és két szép megmozdulással még két gólt sikerült szereznünk. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alukontsrukt ECS – Skorpió SE 1-9 (0-5) Újfehértói Sportcsarnok Játékvezető: Szilágyi Norbert- Kiss Petra – Nemcsik József Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Malachovszky Dóra, Vasvári Dorina, Balogh Erika, Popovics Tamara Csere: Koczkanics Nóra, Sós Noémi, Szabó Ivett Edző: Kis János  Skorpió: Terdik Tamara – Mészáros Zsófia Ilona, Pintér Violetta, Koch Fruzsina, Gál Veronika Szandra Csere: Takács Dorina, Molnár Anett, Bokor Berill, Ferencz Flóra Franciska, Tóth Friderika Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Sós Noémi illetve Ferencz Flóra Franciska (3), Pintér Violetta (2), Koch Fruzsina (2), Mészáros Zsófia Ilona, Gál Veronika Szandra 14 percig jól tartotta magát az Alukonstrukt a nem titkoltan a rájátszásba vágyó Skorpió ellen, s mindössze Mészáros Zsófia Ilona lövését nem tudta hárítani Serbán Apollónia ezen időszak alatt. Ezt követően kiütközött a fáradtság a hazaiakon és a vendégek egyre inkább elhúztak, s a második félidőben tovább növelve előnyüket játszi könnyedséggel nyertek. A salgótarjániaknak minden esélyük megvan a második helyezésük megtartására látva formájukat. Tóth Zsolt (Skorpió): - Örülök a győzelemnek és annak is, hogy mindenki hozzátette a magáét a sikerhez.  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- St. Mihály FC – Békéscsabai Wanted SC 10-1 (6-0) Deszki Sportcsarnok Játékvezetők: Túri Tamás - Bereczki Bence - Farkas Katalin St. Mihály:  Horváth Melinda – Géczi Bettina, Baksa Katalin, CzibereAndrea, Varga Zsuzsa Csere: Jankulár Zita, Fehér Zsuzsanna, Redetzky Andrea, Szolga Judit, Börcsök Ágota, Puskás Dóra, Hódi Zsuzsanna Játékos-edző: Hódi Zsuzsanna Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Balogh Viktória, Püski Nóra Csere: Zahorán Kitti, Hundzsa Erzsébet, Kocsy Alexandra Edző: Domokos András. Gólszerző: Varga Zsuzsa (4), Baksa Katalin (2), Szolga Judit (2), Redetzky Andrea, Börcsök Ágota illetve Sugár Ágnes Tíz lőtt gólig jutott a St. Mihály FC a Békéscsabai Wanted SC ellen a női futsal NB II Keleti csoportjában, így Hódi Zsuzsanna tanítványai magabiztosan nyerték meg hétvégi bajnokijukat. Azt a Békéscsabát fogadta a St. Mihály FC vasárnap Deszken, amely ellen idegenben is nyerni tudott, akkor egy szoros mérkőzésen 5-4-re nyertek a szentmihályiak. Hódi Zsuzsanna és kollégája Domokos András -a két méltán elismert szakember- egyaránt kiélezett csatára számított, ám nem így történt.. Ezúttal már igen hamar, mindössze 21 másodperc után máris előnybe került a St. Mihály, sőt, alig öt perc játék után már négygólos volt Hódi Zsuzsanna együttesének előnye. A St. Mihály biztos vezetésének tudatában sem állt le, és végül tíz gólt lőve nyerte meg bajnokiját, ezzel hetedik sikerét aratta a bajnokságban. Ennél azért sokkal nagyobb küzdelemre számítottak a nézők, de a St. Mihály minden tekintetben jobb volt a Békéscsabánál és ilyen arányban is megérdemelten nyert. A mérkőzést megtekintette Hódi Mihály a női válogatott egykori pályaedzője is, aki korábban a Szegedi AK női futsal csapatát irányította sikeresen. Hódi Zsuzsanna (St. Mihály): - Azonnal magunkhoz ragadtuk az irányítást, kidolgozott helyzeteinkkel szemben a nem túl nagy játékerőt képviselő ellenfelünk nem talált ellenszert. Párharcokat nyertünk, egyéni és csapatjátékunk alapján még nagyobb arányú is lehetett volna a különbség. Sajnos a győzelmünknek nem örülhettünk felhőtlenül, ellenfelünk gyakran nem túl sportszerű játékának köszönhetően nem úsztuk meg sérülés nélkül. 10-1-es vezetésnél 20 mp-el a mérkőzés vége előtt Czibere Andrea súlyosnak tűnő sérülést szenvedett és elképzelhető, hogy a tavaszi szezonban már nem is tud pályára lépni. A csapat játékosai, vezetői, szurkolói nevében itt is mielőbbi gyógyulást, felépülést kívánunk neki! Domokos András (Békéscsaba): - Öt játékosom sajnos sérüléssel küszködött, így nem tudtuk felvenni a mérkőzés gyors ritmusát. A Szeged ráadásul az első négy helyzetéből négy gólt rúgott.. bár nekünk is ilyen jó helyzetkihasználásunk lenne. Gratulálok ellenfelünknek, sokat fejlődtek a szezon alatt. Varga Zsuzsának (aki nálunk kezdte pályafutását, és 10 éven keresztül nálunk ontotta a gólokat) pedig kívánom, hogy sok ilyen jó meccse legyen, ezúttal nem tudtuk őt tartani."