Hazai győzelmek a 19. fordulóban
2019.04.04 | 07:55
Hazai győzelmek a 19. fordulóban Astra – Gyula: Nem sikerült a Gyulai Amazonoknak a bravúr vasárnap délben Üllőn az Astra ellen. A két csapat más célokkal vágott neki a találkozónak, ennek ellenére mindkét együttes nyíltan felvállalta a játékot. A vezetést már az első percben megszerezte Dikonová Dominika találatával a hazai csapat, de nem sokkal később Bálint Rebeka egyenlített. 56549469_429911944409141_8823425154697658368_nA vezetést újra az Astra szerezte meg, Sipos Lilla vette be az egyébként bátran és remekül védő 17 éves Németh Viktória kapuját, de Heidt Edina ismét nyílttá tette az első félidőt, gólt szerzett az összecsapás 12. percében. Egy védelmi hibát Gelb Mónika használt ki a 15. percben, így az előny ismét Dombó János alakulatánál volt, majd az első játékrész vége előtt egy látványos gyulai akciót ismét Heidt Edina fejezett be góllal, így 3-3-as döntetlennel fordultak a csapatok. A második félidőben ismét felváltva forogtak veszélyben a kapuk, melynek eredményeképp a 22. és 33. percben Dikonová Dominika és Krascsenics Csilla volt eredményes, máris 2 góllal vezetett a féleyházi együttes. A gyulai csapat tartását mutatja, hogy ismét fel tudtak állni és Kurai Nikolett révén 5-4-re alakították az állást a mérkőzés 36. percében. Nem sokkal később lehetőség adódott az egyenlítésre is, de a támadásból indított kontra után ismét két gól volt a különbség, Dolly volt újra eredményes. Eldőlni látszott a találkozó, hiszen 2 perce maradt a gyulaiaknak a pontszerzésre, de a vége előtt 1! másodperccel ismét Sipos vette be a kaput, beállítva a 7-4es végeredményt.

db273e55-a841-44fc-b96b-462838b41915

Astra – Herbária Kiskunfélegyháza FC – Gyulai Amazonok 7-4 (3-3) Gólszerzők: Dikonová Dominika (3), Sipos Lilla (2), Gelb Mónika, Krascsenics Csilla illetve Heidt Edina (2), Bálint Rebeka, Kurai Nikolett Astra: Farkas Katalin - Szabó Boglárka, Sipos Lilla, Gál Tímea, Dikonová Dominika Csere: Vidovenyecz Anna, Kascsenics Csilla, Nagypál Fatima, Gelb Mónika, Véninger Tünde Edző: Dombó János Gyulai Amazonok: Németh Viktória - Fülöp Diána, Heidt Edina, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka Csere: Kurai Nikolett, Sovány Liza, Balogh Noémi Edző: Molnár Zoltánné Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: Fordulatos és gólgazdag találkozón nem sikerült a bravúr, pedig közel álltunk hozzá. Palócz Mónika 1. számú kapusunkat remekül helyettesítette Németh Viki. Több jó egyéni teljesítményt hiányoltam a mai mérkőzésen, ettől függetlenül reális eredmény született. A két csapat között jelenleg van ekkora különbség, de azon vagyunk, hogy hétről-hétre csökkentsük ezt. Gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez!   HTE – TFSE: Hajdúböszörményben fogadta az újonc TFSE együttesét Quirikó Vivien csapat. A HTE célja a minél jobb pozíció elérése a felsőházban, míg a TF szeretne pontokat gyűjteni első évében. Ennek megfelelően szervezett védekezéssel, kontrákra építve próbálta a vendég csapat lehozni a találkozót, a böszörményi együttesben viszont nem volt nagy átütő erő az első félidőben. Benkő Mónika a 6. percben ugyan vezetéshez juttatta a hazai csapatot, és úgy tűnt, magához veszik a játék irányítását Torma Lilla és társai, de Koch Fruzsina ismét megmutatta, mire képes a fővárosi csapat. A mindössze két cserével felálló TF küzdött hajtott minden egyes labdáért, így az első félidőben nem is változott az eredmény, 1-1-el fordultak a csapatok. A második félidőben szinte középkezdésből jutott vezetéshez a HTE, Folk Zsuzsanna vette be Terdik Tamara kapuját. Több gól nem is született a mérkőzésen, közepes iramú találkozón a 3 pontot otthon tudta tartani a böszörményi alakulat, így versenyben maradtak a tabella 2. helyének megszerzésében.

55826176_2518661354870854_2416673991746912256_n

Hajdúböszörményi TE – TFSE 2-1 (1-1) Gólszerzők: Benkő Mónika, Folk Zsuzsanna illetve Koch Fruzsina HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Pádár Anita, Benkő Mónika, Bokor Adrienn Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Folk Zsuzsanna, Nagy Anikó, Farkas Éva, Nagy Mária, Madzin Dóra, Szilágyi Mariann Edző: Quirikó Vivien TFSE: Terdik Tamara - Koch Fruzsina, Winternitz Katalin,. Winternitz Anna, Kardosi Blanka Csere: Janicsek Zsanett, Kajdy Janka Edző: Horváth Gábor Quiriko VivienQuirikó Vivien, HTE vezetőedzője: - Közel sem ez volt életünk legjobb meccse. Hogy ennek a szokatlan kezdési időpont, a már biztos felső-házi rájátszás tudata, vagy a kisebb-nagyobb sérülések volt-e a fő oka, azt nem tudom, de a következő mérkőzéseken jobb teljesítményre lesz szükség. Örülök a 3 pont megszerzésének. Horváth GáborHorváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: - Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Azt gondolom végig meccsben voltunk és több volt ebben a mérkőzésben részünkről, legalább egy pontra rászolgáltunk volna, de ahhoz a kulcspillanatokban jobban kell összpontosítanunk, mint a második félidő első perceiben, ahol a döntő gólt szerezte ellenfelünk. Talán ha az első félidőben az ellenfél kapusa a kiállítás sorsára jut, amikor gólhelyzetben üres kapunál elütötte a játékosunkat, akkor máshogy alakul a találkozó. A hozzáállásunkkal elégedett vagyok, így pedig minden mérkőzésen esélyünk van a jó eredmény elérésére.   Tolna – Miskolc Létfontosságú találkozót vívott egymással a Tolna és a Miskolc, így ennek megfelelően egymásnak estek a csapatok. Az utánpótlás korú játékos, Wiesner Dalma a 8. percben szerzett gólt, majd Urbán Anett a 13. percben volt eredményes. A több hiányzóval is felálló vendégek próbálták egalizálni az eredményt, de a fiatal tehetség, Wiesner Dalma a félidő vége előtt 2 perccel három gólosra növelte csapat előnyét. A 2. félidőben Szalkai Kitti után Garay-Simon Boglárka góljaival eldöntötte a találkozót a Tolna, azonban Wiesner Dalma 29. percben góljával kiütéses eredményt ért el a Tolna. Némileg korrigált az eredmények Molnár Enikő, aki a mérkőzés 38. percben szerzett góljával beállította a 6-1-es végeredményt, így a hazai együttes növelte előnyét a gyulai csapat előtt a tabellán.

56544606_996577740552184_699311252354105344_n WSH- Palmfood Tolna-Mözs – Miskolci Vénusz 6-1 (3-0) Gólszerzők: Wiesner Dalma (3), Szalkai Kitti, Urbán Anett, Garay-Simon Boglárka illetve Molnár Enikő

WSH-Tolna-Mözs: Deczki Vanda -  Varga Adél, Urbán Anett, Szalkai Kitti, Garay-Simon Boglárka Csere: Wiesner Dalma, Bajcsy Krisztina Miskolci Vénusz: Ádám Anna - Kovács Aliz, Molnár Enikő, Bunda-Tóth Panna, Tirpák Zsanett Csere: Putnoky Zita, Visnyánszki Dalma, Lovász Emma, Berki Dzsesszika Varga AdélVarga Adél, a Tolna-Mözs csapatkapitánya: - Fontos volt számunkra a három pont, hogy bebiztosítsuk a negyedik helyünket a tabellán, hogy felsőházba kerülhessünk.  A meccsen végig a mi akaratunk érvényesült. Rengeteg helyzetünk volt és szerencsére ki is tudtuk használni és szép gólokat rúgtunk. Utánpótlás csapatunk egyik játékosa remekül szállt be a mérkőzésbe, három gólt is rúgott. Gratulálunk Dalma, köszönöm a lányoknak is a hozzáállást, mindenki érezte, hogy ennek a meccsnek a kimenetele számunkra nagyon fontos.