Hatgólos hazai siker Berettyóújfaluban
2018.11.06 | 18:45
Hatgólos hazai siker Berettyóújfaluban Korábban bajnoki döntő is volt ez az összecsapás, tíz éve ez a két együttes játszotta a finálét, ám azóta a Rubeola megjárta a másodosztályt is, s most friss feljutóként látogattak Berettyóújfaluba. Futsal NB I. 8. forduló MVFC Berettyóújfalu - Rubeola FC Csömör 8-2 (4-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Újhelyi Tamás, Katona Brigitta, Tóth Márton Gólszerzők: Takács (1., 7.), Gál (4.), Harmati (7.), Silva (24., 35.), Sanchez (29., 36.) ill. Tősér (12.), Fischer (36.)
Múlt héten még a nemzeti csapatban küzdött egymásért Harmati és Józsa, vagy Rábl és Varsányi, a futsal NB I 8. fordulójában azonban egymással néztek farkasszemet a felek az első és az utolsó csatáján. Bő egy hónap után Husz Attilára ismét számíthatott a csömöri szakvezetés, sok volt azonban a hiányzójuk, hiszen a csapatkapitány Jenei Ottó, Füzy Zsolt, Lódi Tamás, Miletics Zsombor, Varsányi Botond és Németh Máté sem tartott az együttessel a keleti túrára. 11A hazaiak ezúttal is nélkülözték Trencsényi Jánost és Rafinhát is, ám két meghatározó játékosuk nélkül is nagyon bekezdett az MVFC. Takács Zoltán már az első percben megszerezte a vezetést, majd a sérülésből visszatérő Gál, a duplázó Takács valamint a válogatottban is újoncként szerepelt Harmati Tamás góljaival már a hetedik percben 4-0 állt az eredményjelzőn a bihariaknak. A folytatásban aztán volt válaszuk a csömörieknek is, hiszen Tősér Gábor révén szépítettek az első játékrész közepén. A gólgazdag első negyed után gólcsend következett egészen a második félidő negyedik percéig, amikor Amílcar vette be az ellenfél kapuját. Aztán jött a spanyol légiós, Javi Sanchez, majd ismét Amílcar, így már 7-1-re vezetett a Berettyóújfalu, majd egy gólváltással Javi Sanchez és Fischer között kialakult a 8-2-es végeredmény. Az MVFC így ismét nagy gólaránnyal győzött, s ezzel a sikerrel bebiztosították magukat a tabella élén. Egy hét múlva nagy rangadó jön számukra idegenben a Dunaújváros ellen. 19551001_10155276524365993_874541725_n-640x360Sergio Cabrera: - Az első pillanattól kezdve komolyan vettük a találkozót, fantasztikus első tíz percet produkáltunk, 4-0-ra vezettünk már ekkor. Emiatt boldog vagyok, főleg azért, mert pár dolgon változtattunk védekezésben az utóbbi napokban, és a srácok mindent tökéletesen megértették és alkalmazták ezt. Takó Cs.Takó Csaba: - Újra megtapasztalhattuk milyen az, amikor a nemzetközi szinten futsalozó ellenfél ellen kellene hiba nélkül játszanunk. Jelenleg ez még nem megy, de azon dolgozunk, hogy jó mérkőzéseket tudjunk játszani akár a Berettyóújfalu ellen is. A srácok nagyon jól álltak a mérkőzéshez, egy szavam sem lehet ezen a téren, azonban továbbra is buta hibákat követünk el a saját és az ellenfél kapuja előtt egyaránt. Sok sikert kívánok az MVFC-nek!