Határozott játékkal nyertek a szekszárdi lányok
2018.10.09 | 09:12
Határozott játékkal nyertek a szekszárdi lányok A tolnai csapat veretlenül várta a Szekszárd Fc elleni összecsapást, a két csapat közötti különbség a második félidőben csúcsosodott ki. Nem mindennapi jelenetek vezették fel a két Tolna megyei együttes rangadóját. Simon Ferenc, a hazai klub ügyvezetője egy-egy virágcsokorral köszöntötte a nemzeti csapat két tagját, Varga Adélt és Megyeri Boglárkát. Mindketten részesei voltak az ukrajnai Európa-bajnoki selejtezőn elért Fehéroroszország és Kazahsztán elleni győzelemnek, illetve a házigazda elleni döntetlennek (végül rosszabb gólkülönbséggel Ukrajna jutott a Final Fourba). 36e0b291-0ca4-4cb6-a16c-72f1561e5c62 A másik jelenet már sokkal inkább kérdőjeles, hogy vajon miért történt meg. A szekszárdiak keretéből sérülés miatt kimaradt Irina Melnicsuk ugyanis ukrán zászlót lobogtatva tett egy tiszteletkört saját szurkolótáboruk előtt. A hazai nézők mindenesetre ezt nem vették provokációnak (valószínűleg nem is annak szánta a kapus), a két együttes egymás elleni múltja és a mérkőzés presztízse ellenére a lelátón békésen fértek meg egymás mellett a szekszárdi és a tolna szimpatizánsok. Ugyanez elmondható a pályán zajlottakról is, sportszerű meccset játszott a két csapat. Emellett sem Nagy Roland, sem Micskó Márk lányai nem mentek bele kockázatos passzokba, ennek ellenére az iramra sem lehetett panasz. Habár mindkét oldalon akadtak helyzetek, az első félidőben úgy érződött, a sportágban nem mindennapi módon akár egy gól is eldöntheti a mérkőzést. d4f7fe1f-d377-4f69-848a-23931b4e5e2f Arra a nagyon fontos első gólra 19 percet kellett várni, amikor Buchmüller Petra lövésébe Csapó Orsolya ért bele szerencsétlenül, kiszolgáltatottá téve Deczki Vanda kapust. A szünet után hideg-zuhanyként jött a korábbi közönségkedvenc, Anna Shulha rövid időn belül szerzett góljai. Háromgólos hátrányban nem volt mit tennie a Tolnának, mint kitámadnia, ami akárcsak a labdarúgásban, úgy a futsalban is rizikós játék. Az utolsó tíz percben a kontrákra berendezkedett Szekszárd Megyeri Boglárka révén mattolta a hazaiakat, ami, mint utólag kiderült, a kegyelemdöfés is volt egyben. Nulla négynél az eredmény kozmetikázásának reményében, Varga Adél személyében vészkapussal támadt a Tolna, de ez a mérkőzés tipikusan olyan meccs volt, amelyet ha éjfélig játsszák, akkor sem talál be a Tolna.

tolnaszekiMk0030-899x600

A Szekszárd két győzelemmel és egy döntetlennel vezeti az NB I-es pontvadászatot, a Tolna egy győzelemmel, egy döntetlennel és most már egy vereséggel a negyedik helyen várja a folytatást. KÉPGALÉRIA

Női NB I, 3. forduló

WSH Tolna-Mözs–Szekszárd FC 0–4 (0–1). Tolna, 350 néző. Vezette: Pekoli (Szabó P., Domokos L.). Tolna-Mözs: Deczki – Horváth H., Halászi, Varga A., Hegyi. Csere: Szalkai, Bakos, Urbán, Csapó O., Nádudvari, Mészáros D. Edző: Nagy Roland. Szekszárd: Hargas – Ganczer, Vaskovecs, Megyeri, Beke. Csere: Shulha, Kágyi K., Lovász V., Jarova, Buchmüller. Edző: Micskó Márk. Gól: Shulha (21., 26.), Csapó O. (19.), Megyeri (28.)  Forrás: TEOL.hu