Hatalmas REAC-bravúr; Laczkó Milán már 20 gólnál!
2020.11.17 | 18:33

Csonka fordulókat rendeztek az NB II-ben, csupán két-két találkozót a két csoportban. A hétfői játéknap legnagyobb meglepetését a REAC produkálta, amely legyőzte az eddig százszázalékos Haladás II-t. A Nagykanizsa 19 (!) gólos meccsen nyert az Érd otthonában, míg keleten a Nyírség és a Miskolc tovább távolodott a középmezőnytől.

NYUGATI CSOPORT

REAC-SISE – HALADÁS VSE II 9-7 (4-2)
Gól:
Mézer (öngól), Orosz (2), Kiss, Pálmai (2), Kaszala (2), Hornok, ill. Vatamaniuc-Bartha (5), Kovács (2)

Említettük a beharangozóban, hogy a REAC képes nagy meglepetésekre, és most meg is mutatta. Ugyanis az eddig százszázalékos Haladás II-t tudta legyőzni hazai pályán. A vendégektől hiába lőtt öt (!) gólt is Vatamaniuc-Bartha Dávid (aki ezzel 15 találatosként vezeti a góllövőlistát), míg Kovács Máté kettőt, a hazaiak Mézer Viktor öngólja után Orosz Ákos, Pálmai Zsolt és Kaszala Patrik két-két, Kiss Tamás és Hornok Dávid egy-egy találatával 9-7-re nyertek. A mérkőzés végig fordulatos volt, a vendégek fordítottak 4-2-es hátrányból, majd 7-7-ig hol az egyik, hol a másik csapat egyenlített, aztán viszont az utolsó három perc már a hazaiaké volt. A REAC ezzel feljött a negyedik helyre (igaz, legtöbb riválisánál eggyel több meccse van), a Hali pedig így is marad az élen, de már nem hibátlan.

5 STARS-ÉRDI VSE – NAGYKANIZSAI FC 9-10 (4-3)
Gól
: Lak (4), Kajdy (2), Horváth (3), ill. Kollár, Fujsz, Bogyó (4), Szőke (3), Horváth

Érden sem volt hiány a gólokból, sőt, itt 19 is született! Mindkét oldalon volt egy-egy négygólos, a hazaiaktól a szezon közben szerződtetett Lak Imre most először volt eredményes, rögtön négyszer is, míg a vendégektől Bogyó Károly lőtt ennyit. Volt triplázó is a két oldalról Horváth Tamás és Szőke Ádám személyében, a hazaiaktól Kajdy Zekő duplázott, míg a vendégektől Kollár Péter, Fujsz Richárd és Horváth Elemér egy-egy gólt lőtt. A meccset háromgólos előnnyel a hazaiak kezdték, aztán Pintér Dominikot kiállították, és egyenlíteni tudott a Nagykanizsa, amely a második félidőben már 8-4-re is elhúzott. Aztán az Érd tudott egalizálni négy lőtt góllal, a végén azonban Bogyó duplázott, és arra már csak egy hazai válasz jött. A Nagykanizsa fellépett a dobogóra, míg az Érd a nyolcadik helyről várja a folytatást.

KELETI CSOPORT

USE NYÍRSÉG FC – MAGLÓDI TC 4-7 (1-4)
Gól:
Bun (2), Dukát, Szilágyi, ill. Simon (2), Poncok,, Vadászi (3), Petric

Hiába volt rossz szériában a Maglód, így is a találkozó esélyese volt, és már négy perc alatt két góllal vezetett Simon Zsolt és Poncok Csaba révén. A 15. percben Bun Roland szépített, de a vendégek a szünetig még kétszer betaláltak, Simon mellett Vadászi Edward volt eredményes. A második félidőben Bun és Vadászi újra betalált, majd az utolsó két percben záporoztak a gólok, Dukát Péter és Szilágyi Ákos találatára Petric Branko és Vadászi is válaszolt, ezzel újra nyerni tudott a Maglód, és megelőzte a Gyöngyöst, a Nyírség pedig hét pontra került tőle.

MEAFC-MISKOLC – KINCSEM FUTSAL 4-10 (3-5)
Gól
: Varga, Mészáros, Farkas, Szabó, ill. Sárközi (2), Laczkó (4), Ficsor (3), Kardos

Ezen a meccsen is rengeteg gól szerzőjét kell megemlítenünk, de ez egy simább találkozó volt, amelyen már 11 perc alatt néggyel vezetett a Kincsem, és bár a szünetig visszajött a meccsbe a Miskolc, 4-5 után, a 22. és a 34. perc között újabb öt gólt vágtak a vendégek. A hazaiaktól Varga Kristóf, Mészáros Balázs, Farkas Csaba és Szabó Dávid volt eredményes. A vendégeknél Laczkó Milán négy találatig jutott, és összesen már 20-nál (!) jár, ezzel vezeti a góllövőlistát. Ficsor Richárd három, Sárközi Szabolcs két, Kardos Olivér egy alkalommal volt eredményes. A Kincsem zsinórban harmadik meccsét megnyerve az ötödik helyre lépett, a Miskolc viszont a Nyírséggel együtt kezd leszakadni a mezőnytől, továbbra is egy ponttal áll az utolsó helyen.