Hatalmas harcban született az egy pont
2016.10.19 | 10:18
Hatalmas harcban született az egy pont Folytatni akarta a hagyományokat ezért a jó eredmény érdekében óriási energiákat mozgósított a házigazda a Nyírgyulaj KSE - Dunaferr DUE RENALPIN FC 3-3 (0-0) – ra végződött összecsapáson az elmúlt hétfőn este. A nyírségiek szerencséjét a kapusuk: Pallai Gábor remek teljesítménye biztosította. Nyírgyulaj KSE – Dunaferr DUE Renalpin FC 3-3 (0-0) Nyírbátori Sportcsarnok Vezette: Szabó F – Szűcs L – Takács I Nyírgyulaj: Pallai – Faragó, Sánta, Siska, Nagy I Cserék: Angyalos,Szép, Varga D, Lovas, Szabó Á, Orosz D, Gömze, Végdő, Pálvölgyi Edző: Lovas Norbert Dunaferr: Varsányi – Varga Cs, Hosszú, Horváth N, Klacsák Cserék: Rigó, Schrantz, Fridrich, Horváth Sz, Józsa, Fekete R,Németh P Edző: Fehér Zsolt Góllövők: Siska 2, Németh P öngól, illetve Hosszú 2, Fekete R
Különösebb fogadkozások nélkül, jó meccset ígért a mérkőzés előtt a Nyírgyulaj játékos edzője Lovas Norbert és ezt nem látnokként, hanem a csapatának elszántságát ismerve tette. A hazai közönség már bátrabban a három pont otthonmarasztalását is álmodta. A szakembernek lett igaza és a megalkuvás nélküli jó színvonalú mérkőzés a pontosztozkodást hozta. Óvatos átmozgató gyakorlatokkal kezdődött, majd Pallai kapus kötözésével folytatódott a játék, amit ezután egy csapásra a záró sípszóig tartó forró hangulatú, látványos és gyors csatává alakítottak a szembenálló felek. A hazaiak érthető módon egy gyors góllal szerették volna csillapítani az izgalmakat már a 2. perctől. A Dunaferr kapu ostromát Sánta a bombájával kezdte meg, majd ugyanő Siskával párban is megpróbálta ezt. Őket Faragó követte. A tűzpárbajt Varsányi jól állta.  Nagy és Siska elképesztő zicceréhez azonban már a szerencsére is szüksége volt a kapusnak. A hazai nyomáson az 5. perc után már átléptek az újvárosiak. Elsőként egy Németh - Horváth szöglet variációval okoztak galibát a hazai védelemnek. Majd egy sokat ígérő a Varga – Hosszú akció következett. A választ a 7. percben Sánta vezérletével adták meg a nyírségiek. A két legénység nem spórolt az energiával, egymást váltották a sokat ígérő száguldó akciók. A Dunaferr oldalán is a ziccerekig jutottak. A csata a 9. perctől az újvárosiak javára kezdett billenni, amit Horváth és Hosszú ziccerei, Fekete, Schrancz, és Varga remek megoldásai jeleztek. A vendég rohamokat a Nyírgyulaj a 16. percben Nagy bombája és a Faragóval vezetett támadása lassította. És, ha már a tempónál tartunk a 18. percben Horváth ismét megvillantotta a kivételesen jó képességeit: követhetetlen tempóval átkígyózott a hazai védelmen és egy dupla lövésre is jutott ereje, amit előbb az ördögi napot kifogó Pallai,a kipattanóból születettet a kapufa fogta. És még mindig csak a 19. percnél tartottunk. Ekkor mutatta be Nagy a hazaiak szabadrúgás és szöglet variációinak egy – egy részletét. Az utolsó percben a Dunaferr időkérése után Schrancz vészkapus figurájával és Józsa jó lövésével próbálkozott, ami után a szünet következett. Gólszüret a második félidőben A ráhangolódás Siska kapufájával kezdődött, amire Hosszú hasonlóan válaszolt. Ezután Sánta és Hosszú akcióival fordított a lendületen. A 23. percben az ezen a napon is nagyon gólra éhesen küzdő Hosszú tette próbára a hazai kapust. A 25. percben beértek a Sánta féle sorozatban vezetett akciók, hiszen a legutolsóból megszületett a vezető hazai gól 1-0. A mérleg hamar egyensúlyba került. Előbb újból egy Hosszú bombát láthattunk, majd Fekete remek lövése nyomán 1-1, még ugyanezen percben. A második félidőre egy jóval harcosabb Nyírgyulaj lépett pályára, hiszen az egyenlítés után még nagyobb tempót diktálva sorozatban veszélyeztethettek. A  26. percben Siska mattolta Varsányit 2-1. A vendégeknek a szeme sem rebbent és önpusztító tempóban kontráztak. Előbb egy szögletet harcoltak ki, majd ezután Hosszú parádés egyenlítő góljához jutottak: 2-2 a 30. percben. A tempót tovább fokozták, amibe azért egy - két hazai kontra lassított bele. Ismét Hosszú jelentkezett az elszánt akcióival és bomba lövéseivel, de úgy látszott, hogy Pallai kapus külön készült belőle ezen a napon.  A Nyírgyulaj is sikere éhesen folytatta a csatározást és ebből született Varga remek akciója, majd Siska újabb találata 3-2 a 33. percben. A lendületük tovább tartott, amit Nagy bombája is bizonyított. A Dunaferr vezetőedzője Fehér Zsolt időt kért a 35. percben és mint kiderült mindent egy lapra feltéve harcolt a sikeres befejezésért. A vészkapus ezúttal Józsa lett, aki látványosan veszélyeztetett, ám egy ordító helyzettel adós maradt. A játék parázs hangulatban folytatódott. Az újabb Dunaferres gólt Németh lövése ígérte, a játékszer azonban a kapufát találta el. A hazai időkérésre sem kellett sokat várni, Lovas Norbert a 38. percben próbálta meg felfrissíteni a legénységét. A folytatás azonban mégis óriási Dunaferres nyomással és az ezen az estén extázisban alkotó hazai kapus produkciójával telt el. A vendégcsapat teljes támadó alakulata megszállta a hazai térfelet és a sorozatos akciókHosszú megérdemelt egyenlítő bombagóljával zárultak 3-3 a 39. percben. A hátralévő 27 másodperc is számos izgalmas pillanatot hozott, de újabb gólt már nem. A Dunaferr DUE RENALPIN FC bár a győzelem lehetőségét az első húsz percben elszalasztotta, de mentális erejét, a kondícióját és megújult, látványos taktikai repertoárját felvonultatva megérdemelten hozta el az egyik pontot a második félidőben élcsapatos erényeket felvonultató Nyírgyulaj KSE oroszlánbarlangjából.