Hat gólt rúgott a Mezei-Vill
2015.11.14 | 15:27

Elviekben pénteken este egy könnyebb mérkőzés várt volna Trencsényiékre, hiszen a jobbára fiatalokból álló, nem túl acélos Déli FC-t látták vendégül. Ám több meghatározó MVFC játékos kidőlt a sorból, így a három pont begyűjtése már közel sem tűnt egyszerű házi feladatnak. Turzó József, a hazaiak honlapunknak nyilatkozó trénere azonban bízott abban, hogy azok a játékosok, akik eddig inkább csak a kispadot koptatták, élnek a lehetőséggel és bizonyítják, hogy lehet rájuk a pályán is számítani:  Ezer sebből vérzünk, Rábl, Szabó Péter és Nagy István is maródi, míg Komárominak a szerda esti edzésen megsérült a bal térde és ezzel várhatóan hónapokra kiesett a csapatból. Nagyon szükségünk van a három pontra, remélem, hogy az eddig kevesebbet játszók bizonyítani fogják, hogy helyük van a gárdában és hosszú távon is számíthatunk rájuk. Bár Rábl mégis vállalta a játékot, a csapat játékán így is nagyon érződött a három hiányzó, főleg az első félidőben. Az első húsz perc - finoman fogalmazva – nem hozott sziporkázó színvonalú futsalt. Láttunk ugyan egy gólt – a nyolcadik percben Dávid megpattanó lövése becsapta Tóth Bélát (1-0) -, egy-két mezeis helyzetet, de ez édeskevés lesz ahhoz, hogy könnyes szemmel emlékezzünk ezekre a percekre. Ötlettelen, körülményes és élvezhetetlen játék folyt a pályán, az is inkább csak a vendégek térfelén, ugyanis a fővárosiak még a vendéglátóknál is veszélytelenebbek voltak, a szünetig mindössze két alkalommal jutottak el László Márk kapujáig. Azt hiszem, igazából az járt jól, aki jócskán elkésett és csak a második félidőre érkezett meg a rendezvénycsarnokba. A találkozó utóbbi fele már sokkal élvezhetőbb volt. Turzó mester az öltözőben valószínűleg teleszórta a mezeisek gatyáit chili paprikával, mert a srácok láthatóan sokkal fürgébben mozogtak. Mindössze tizennyolc másodperc kellett a félidő első góljáig, Sántha bombájával szemben Tóth tehetetlen volt (2-0). A vendégcsapat teljesen beszorult a térfelére, egymást követték a helyzetek és a kapuralövések, két alkalommal csak a léc mentette meg a Délieket az újabb góltól. A 27. percben már a kapufa sem segített, Klochko szerezte meg csapata harmadik gólját (3-0). Hogy még nyomasztóbb legyen a hazai fölény, a félidő felénél Turzó mester öt a négy elleni felállásra váltott. Különös talán, de a vendégek legnagyobb lehetőségét is ez a változtatás hozta. A kapus szerepét is betöltő Rábl ugyanis egy alkalommal tizedmásodpercnyit késlekedett a labda kidobásával, amiért a vendégek ajándék szabadrúgáshoz jutottak. A helyzet azonban helyzet maradt, Apatini Márknak nem sikerült a hatos vonaláról elvégzett pontrúgást gólra váltania. Ezt követően a Mezei néhány percre visszaváltott hagyományos hadrendre, így aztán mindkét oldalon fújhattak egyet a játékosok. A szusszanás után a hazaik nem csak felállást, hanem vészkapust váltottak, Rábl helyett Klochko jött vissza kapusmezben. Az újabb MVFC találatra nem kellett sokat várni, a sort egy okos góllal Trencsényi folytatta (4-0). A 37. percben ismét Trenyó volt eredményes: Dávid végezhetett el szabadrúgást Tóth kapujától tíz-tizenkét méterre, az erősen belőtt labdát a csapatkapitány hanyag bokamozdulattal passzolta a hálóba (5-0). A végeredményt a szintén duplázó Klochko állította be, akinek közeli lövése, ha jókora szerencsével is, de túljutott Tóth Bélán és a gólvonalon (6-0).  A mérkőzés a vártnál könnyebb hazai győzelmet hozott és akármilyen is volt, ugyanúgy három pont ér jár érte, mint mondjuk egy ETO elleni sikerért. Azért egy jó tanács azoknak, akiknek valamilyen okból utólag kell megnézniük a meccset: az első félidőt jobb, ha gyorsan áttekerik…  Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – 1988 Déli FC 6-0 (1-0) 2015.11.13 - Péntek 19:30     Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok jv: Baghy Csaba, Gál Péter, Tihanyi Norbert  MVFC: László Márk - Trencsényi János, Dávid Richárd, Nagy Imre, Sánta János Attila Csere: Tihanyi Csaba, Mezei Dávid, Rábl János, Klochko Dmytro, Gál István, Stanic Srdan, Vulovic David, Harmati Tamás Vezetőedző: Turzó József Déli FC: Tóth Béla - Nagy Gábor, Apatini Márk, Horváth Benedek, Faragó Lajos Csere: Papp Richárd, Lak Imre, Belinszky Tamás, Bita Mátyás, Dobos Dávid Vezetőedző: Csernai Gábor László    Góllövő: Dávid Richárd ’8, Sánta János Attila ’21, Klochko Dmytro ’27 és ’39, Trencsényi János ’32 és ’37 Sárga lap: Mezei Dávid, Vulovic David és Bita Mátyás Turzó József (MVFC): A mi helyzetünkben minden három pont nagyon fontos, úgy ez is. A mutatott játékkal nem lehetek elégedett, ugyan nem kaptunk gólt és nagyarányú győzelmet szereztünk, bennem mégis elég sok a hiányérzet. Nem mindenkinek sikerült úgy bizonyítania, ahogy azt elvártam illetve kellett volna. Csernai Gábor (Déli FC): Mindig kiemelt feladat Magyarország egyik legjobb futsalcsapatához eljönni, különösen úgy, hogy négy játékosunkat nem tudtuk elhozni, és akik eljöttek, azok között is többen komoly sérülésből épültek fel. Az hiszem, a nehezítő körülményekhez képest helyt álltunk, bár hat találatot kaptunk, ebből három gólt öt a négyben játékból született, kettő pedig megpattanó lövés volt. Így nem is olyan vészes a történet, mert a realitás természetesen az, hogy Berettyóújfalu sokkal jobb csapat nálunk. Nekünk egészen mások a céljaink, mi azon dolgozunk, hogy azok a tizennyolc éves gyerekek, akik ma itt pályára léptek, akiknek ez az első futsal szezonjuk, beérjenek. Hogy erre mennyi időnk lesz, azt majd a jövő dönti el.  - forrás: Molnár Ákos, berettyohir.hu  - [gallery ids="47529,47524,47521,47519,47516,47515,47514,47511,47509,47507,47505,47503,47500,47498,47497,47494,47491"]