Három pont az Újvárosi karácsonyfa alá
2018.12.21 | 11:08
A meccset végig irányítva győzte le 9-4-re az Aramis együttesét a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata az NB I 14. fordulójában.
A futsal NBI alapszakaszának 14. fordulójában, az idei esztendő utolsó mérkőzésén a Dunaferr DUE Dutrade FC az Aramis SE együttesét fogadta. Nem várt könnyű meccs rájuk, hiszen ellenfelük az utóbbi mérkőzéseken remek formát mutatott, melyet az ötből négy győzelmük bizonyít. Mivel a hazaiak ott szerettek volna maradni az élmezőnyben, számukra csak a győzelem volt az elfogadható eredmény. Fekete Róbert már a második perc elején megszerezhette volna a vezetést, de jobbal keresztbe rúgta a labdát a kapu előtt. Fekete lövését védte Soós, majd Klacsák emelése a felső kapufára hullott. Egyértelműen a Dunaferr irányított ekkor, míg a vendégek kontrajátékra rendezkedtek be. Tetszetős, sokpasszos támadásokat vezettek a hazaiak, melyek egyikének végén Klacsák megszerezte a vezetést (1-0). Ettől megváltozott a játék képe, mivel feljebb tolta védekezését az Aramis, valamint több energiát fektetett a támadásokba. Cseszneki tette próbára Rigót, majd Hosszú durrantott mellé. Pál távolról próbálkozott, majd Fekete tekert a felső sarok mellé. A félidő közepén érett a második találat, melyre menetrendszerűen érkezett is. Szép passzok után Feketéhez került a labda, aki magabiztosan értékesítette ziccerét (2-0). Középkezdés után Rigó kétszer is bravúrral védte Sámson lövéseit, melyet a csatárok háláltak meg egy újabb Fekete góllal (3-0). A félidő hajrájában sem álltak le hazaiak. Pál egyéni akció végén lőtte ki a hosszú alsó sarkot (4-0), majd a hatodik vendég szabálytalanság után Fekete révén 10 méteres büntetőt lőhettek, azt azonban Soós szépen hárította. Rigó hárított bravúrral a 19. percben, majd ismét büntetőt láthattunk, melyet Pál kegyetlen erővel vágott a jobb alsó sarokba (5-0). Rigó közben folytatta a kapusparádét, így megőrizve az első félidő végéig kapuját a góltól. A szünet után őt Cseresnyés váltotta, akit azonnal tesztelt Sámson, majd Fekete rávezetést után nem tudta eltekerni a labdát a szintén csereként beállt Vámosi mellett. Klacsák lőtte telibe a kapufát, majd Sámson ért bele rosszul a kapuja előtt egy lövésbe, akinek lábáról bepattant a labda a kapuba (6-0). Talán a hatgólos vezetés okozta, hogy a hazaiak védekezése szellősebb lett, melyet Bognár használt ki, megszerezve az Aramis szépítő találatát (6-1). Ez felpörgette a vendégek játékát, akik bátrabban támadtak, ezzel Cseresnyésnek adva több feladatot. A 29. percben Klacsák mentett fejjel a gólvonalról, de egy szabadrúgás utáni kombináció végén Sámson gurítása ellen nem volt ellenszer (6-2). Ebből a kisebb hullámvölgyből Fridrich gólja után sikerült kilábalni (7-2). A találkozó hajrájában Sáhó egyéni akció végén gurított mellé, majd büntetőből nem talált kaput. Viszont Bognár ismét betalált, ezúttal egy bedobás kombináció végén (7-3), melyre azonnal érkezett Fekete, majd Klacsák válasza (9-3). Genczler faragta a hátrányt az utolsó percben (9-4), de ez már nem számított. Dunaferr DUE Dutrade FC – Aramis SE 9-4 (5-0) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette:Tamási P, Hartung, Szabó P Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó László – Klacsák Bence, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert, Hosszú Ádám. Cserék: Cseresnyés Alex, Reveland Zoltán - Oroszi László Krisztián, Németh Péter, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Aramis SE: Soós Arnold - Fekete Márk, Kulcsár Gábor, Sámson Zoltán, Boznánszky Gábor. Cserék: Vámosi Marcell József - Frankovszky Dániel Gábor, Genczler Kornél, Frank Tamás, Bognár Bence, Cseszneki Richárd, Gál András. Vezetőedző: Frank Tamás. Góllövők:  Klacsák Bence 2, Pál Patrik Krisztián 2, Fekete Róbert 3, Fridrich Dávid, Sámson (öngól), illetve Bognár Bence 2, Sámson Zoltán, Genczler Kornél