Három gól - három pont
2022.12.24 | 08:00

Nem volt kérdés melyik a jobb csapat az MVFC és a Nyírbátor csütörtöki futsalbajnokiján. Ellentmondást nem tűrően kezdett a kissé felforgatott összeállításban – a kispadon kezdett Rábl János, Szabó Péter és a brazil Matheus is – kezdő MVFC. Rögtön beszorította a kapuja elé a több volt DEAC-ossal (Szentes-Bíró Tamás, faragó Lajos, Siska Gergő) felálló zöld mezes vendégeket, akik csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. Nagy Imrééket hol Fortuna, hol a kapufa, hol pedig Tóth Krisztián kapus bravúrjai – a nyolcadik minutumban különösen nagyot védett egy szép újfalui szabadrúgás-variációt követően – akadályozta meg a gólszerzésben. A vendégek szó szerint kézzel-lábbal védekeztek, mert nem kevésszer vetették szakítópróba alá a hazaiak piros színű dresszét, emiatt többször is háborgott a publikum. A 11. percben Takács Zoltán szerzett labdát, és viharzott el a jobb szélen, de pontos centerezését Matheus a kapusba pofozta.

Két minutummal később hasonlón ordító ziccer maradt kihasználatlanul: ezúttal Szabó Péter passzolt az üresen tátongó hosszú mellé. És milyen a kapussors: az addig kiválóan teljesítő Tóth lábai között átcsúszott Matheus nem túl életerős lövése, ami még nem is lett volna feltétlenül baj, ám a tisztázni akaró cerberus a lábával a saját kapujába pöccintette a játékszert. A közönség tombolt, közben a rutinos kapus száján kiszaladt pár erős kifejezés, a gólt pedig az MVFC dél-amerikai légiósának írták jóvá. 1–0.

Forduláskor próbált beleerősíteni a Nyírbátor, de gyorsan visszabillent a meccs a korábbi medrébe, azaz irányított a Berettyó, Tóth kapus pedig továbbra sem unatkozott. A másik oldalon ellenben Sándor Máténak tornáznia kellett, hogy megmozgassa elgémberedett virgácsait. Jól is tette, mert egyszer csak a semmiből érkezett egy életerős löket, amelyet lábbal kellett védenie.

Rábl és Szentes-Bíró akadtak össze a 28. percben, előbbi azt nehezményezte, hogy a nyírbátoriak 7-ese torkon könyökölte. Kezdett feszültté válni a meccs, a játékosok nem kímélték sem önmagukat, sem az ellenfelet. Továbbra is sorjáztak a hajdúsági helyzetek, de csak nem akart megszületni a második találat. A 34. minutumban meghűlt a vér a nézőkben, Szucsányi egész közeli beleérését tolta ki hatalmas bravúrral Sándor Máté, majd pár pillanattal később Szentes-Bíró lövését hárította.

A 36. percben aztán felrobban a lelátó: egy végsőkig kijátszott helyzetet értékesített Nagy Imre, megnyugtatóbb előnyhöz juttatva csapatát. 2–0.

Rögtön 5 a 4 elleni játékra váltott a Nyírbátor, Siska húzta magár a megkülönböztető mezt. A vendégkispadról folyamatosan gyorsabb labdajáratásra biztatták a zöld mezes futsalosokat, de azok hiába próbálkoztak meg vele, még lövésig sem nagyon jutottak el. Nem úgy Rafinha, aki egy szerzett labdát emelt az üres kapuba a saját térfeléről a végén, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

MVFC Berettyóújfalu–Nyírbátori SC 3–0 (1–0)
Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 400 néző.
Vezette: Borbás - Kakuk -Vida

MVFC: Sándor - Nagy I., Gál, Nagy D., Rafinha.
Cserék: Mezei, Erdei K., Iszák, Korcsmáros, Rábl, Szabó P., Erdei Sz., Takács, Matheus.
Vezetőedző: Trencsényi János

Nyírbátor: Tóth - Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Csoma.
Cserék: Opre, Szucsányi, Szabó S., Kerekes, Molnár, Mizsei, Lakatos, Hadházi, Orosz.
Vezetőedző: Baksa Csaba

Góllövők: 1–0 Matheus (18.), 2–0 Nagy I. (36.), 3–0 Rafinha (40.)