Harminc másodperccel a befejezés előtt döntött a Gyulaj
2017.12.13 | 08:00
Harminc másodperccel a befejezés előtt döntött a Gyulaj Ha nem is olyan ritka, mint lakatlan szigeten a tömegverekedés, mindenesetre az élvonalbeli futsalbajnokság aktuális fordulójának nyitányaként 0-0-ás döntetlent produkáltak a felek a Ferencváros–Bőny meccsen. Na erre varrjunk gombot, ebben a sportágban mindez kisebbfajta csodával ér fel. Nos, nem volt ilyen gond a nyírbátori sportcsarnokban, bár istenigazából itt sem potyogtak a gólok (az első félidőben egyszer sem mattolták a kapusokat…), ugyanakkor a Nyírgyulaj nagyot gyürkőzött az újonc DEAC együttesével. Mégpedig jó hosszan, csaknem két órán keresztül nyüstölték egymást a csapatok. Az utolsó pillanatokig odázták a döntést a nyírségiek, mert hiába csikarták ki az előnyt, a hajrában egyenlített a Debrecen. A válogatott Sánta János lába viszont nem remegett meg a legfontosabb pillanatban: harminc másodperccel a vége előtt tíz méterről bevágta a kisbüntetőt, a házigazda pedig kibrusztolta a győzelmet. 20068419_1546605832070830_1250372080_nLovas Norbert:– A létező összes helyzetet kihagytunk, így magunknak tettük izgalmassá a meccset. A kiállítás miatti két perces büntetést kivédekeztük, ez jelentettre a fordulópontot, végül értékes sikert arattuk. Elek GergőElek Gergő: - Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a másodikban érzésem szerint többet lőttünk kapura. Nem voltak ezek 100%-os helyzetek, de nem lett volna baj, ha nem Pallai véd... Az egy pontra mindenképp rászolgáltunk, sőt a győzelmünk is megérdemelt lett volna. A bajnokság lebonyolítása nekünk dolgozik, egyre jobbak vagyunk és ez ráér még pontokban megmutatkozni!

NB I., 10. forduló

Nyírgyulaj KSE–Debreceni EAC 2–1 (0–0) Nyírbátor, 300 néző, v.: Futó, Újhelyi, Katona Nyírgyulaj: Pallai – Tóth B., Nagy I., Siska G., Sánta J. Csere: Végső Zs., Opre R. (kapusok), Faragó L., Szabó Á., Lovas N., Kerti L., Orosz D., Gömze A., Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert. DEAC: Faragó - Kasuba, Esztergomi, Buka, Varga D Csere: Dobi, Bun, Szentes-Bíró, Kántor, Sándor, Szabó P Edző: Elek Gergő Góllövők: Siska G., Sánta J. illetve Szabó P. Piros lap: Orosz D.