Harmadik helyen zárt a Madarász legénység!

1. FC Veszprém - UTC Futsal Team 8-3 (6-0)

Veszprém: Reveland - Finta, Tatai, Boromisza G., Gulyás.
Cserék: Schmidmajer, Boromisza D., Marton, Szabadfi, László, Weisz.
Vezetõedzõ: Madarász János.

UTC: Tombácz - Puskás, Hegyesi, Dürgõ, Ondrejó.
Cserék: Szentes-Bíró, Bilics, Balogh Á., Beretka, Bánóczky.
Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.

Gólszerzõk: Tatai (3′, 34′), Finta (7′), Boromisza G. (7′, 10′, 37′), Szabadfi (14′), Gulyás (17′), ill. Hegyesi (22′), Szentes-Bíró (24′, 30′).

Sárga lap: Dürgõ (8′)

Az álmosan kezdõ UTC Futsal Team hamar hátrányba került a Veszprém otthonában az NB I alapszakaszának utolsó fordulójában. A találkozónak igazából a házigazdák számára volt tétje, ennek megfelelõen nyomás alá is helyezték az enervált szegediek kapuját, s bravúrjairól ismert Tombácz Róbert kapus a szünetig még öt alkalommal kényszerült kapitulálni a hazaiak támadásaival szemben, akik labdaszerzéseket követõen, illetve szépen, mintaszerûen kijátszott helyzetekbõl szerezték góljaikat. 6-0-s félidõ után még kevesebb tét volt a vendégeken a folytatásban, bátrabbá is váltak Hegyesi Zsolték, s hatalmas helyzetben kiszenvedett találattal sikerült szépíteniük, majd a félidõ derekáig a nagyok közé egyre jobban beilleszkedõ Szentes-Bíró Tamás duplázott, 6-3-ra hozva fel a fekete mezes Kertész utcaiakat. Mielõtt még a vendégek reményei megerõsödhettek volna, a remekül játszó Tatai Péter második, a hajrában pedig a hasonlóan jó formában futsalozó Boromisza Gábor harmadik találatát vitte be, kialakítva a 8-3-as végeredményt. A második félidõben ugyan sokkal jobban játszott, helyt-helyt méltó ellenfele is volt a Veszprémnek az UTC, ám az elpuskázott elsõ félidõ, és a második játékrészben kihagyott rengeteg ziccer miatt nem volt esélye a Tisza-partiaknak ezen a találkozón, amelyet megérdemelten nyertek meg a veszprémiek.
A hazaiak a BME-vel találkoznak a rájátszásban.

Madarász János: - A jövõben azt a csapatomat szeretném látni, amelyik az elsõ félidõben játszott, és nem azt, amelyik a másodikban pályán volt. Ettõl függetlenül az egész éves teljesítményéhez gratulálok az egész csapatomnak. Nagy dolgot vittünk véghez. Innentõl kezdve, minden mérkõzés, ami elõttünk áll, jutalom játék a számunkra.

Brinszky Adrián: - Összességében mindkét csapat a helyére került, gratulálunk a Veszprémnek, amelynek sok sikert kívánok a felsõházi rájátszásban. Számunkra a realitás a 7-8. hely megszerzése a továbbiakban.

forrás: szegedma.hu