Harmadik győzelmén is túl van a Göcsej
2015.10.20 | 11:12
Harmadik győzelmén is túl van a Göcsej Göcsej SK- 1988 déli FC 5-1 (3-0) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok 600 néző Jv: Ábrahám Tibor (Horváth, Tolnay) Göcsej SK: Baliko, Halmos, Kottán, Borsi, Horváth E. Csere: Schmidt, Papp, Bogyó, Nagy, Gerencsér, Horváth D., Szőke, Szabó Edző: Bagó Gábor 1988 Déli FC: Tóth, Apatini, Szente, Zalatnai, Takács Csere: Papp, Belinszky, Lak, Bita, Faragó, Farkas Edző: Csernai Gábor Gólszerzők: Halmos (2), Borsi (2), Szabó ill: Farkas 1 Több mint egy hónap elteltével játszott hazai közönsége előtt a Göcsej SK. Az ötödik fordulóban az ellenfél a sereghajtó 1988 Déli FC-volt.  2 A kezdeti tapogatózás után fokozatosan került fölénybe a hazai csapat és sorra dolgozta ki a helyzeteit. A 2. percben a vendégeknél pályára lépett az egykor a zalaegerszegieket erősítő Bita Mátyás, akinek ez volt a debütálása új csapatában és az első osztályban is. A fővárosiak masszív védelmét a 9. percben Halmos Máté törte fel, aki Horváth elemér passzát váltotta gólra. Húsz másodpercen belül újra Halmos villant, ezúttal Borsi Gergő volt az előkészítő (2-0). A gól megnyugtatta a hazaiakat, míg a vendégek kitámadtak és veszélyes helyzeteket alakítottak ki. A 13. percben egy remek kontra végén Borsi Gergő szerezte meg csapata harmadik gólját (3-0). A félidő végén a vendégek két óriási helyzetet is elpuskáztak, így maradt a megnyugtató hazai előny.  3 Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok a második félidőben és mindkét oldalon kimaradt egy-két ígéretes lehetőség. A fővárosiak egy perc elteltével lehozták a kapusukat és áttértek 5 a 4 elleni játékra, de a hazai védelem remekül zárt. Néhány perc mezőnyjátékot követően Halmos szerzett labdát a felező vonalnál és némi gondolkodást követően a bal szélen induló Borsihoz passzolt, aki remekül csavarta a játékszert a kapuba (4-0). A mérkőzés a hajrára pörgött fel újra. A 16 percben a vendégek Farkas találatával szépítettek, majd a középkezdésből indított támadásból Szabó Bence azonnal válaszolt (5-1). A két együttes lüktető iramú, változatos mérkőzést játszott. A Göcsej SK megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, sorozatban immár harmadszor.  4 A zalai fiúk így győzelemmel hangoltak a szomszédvár Haladás elleni október 26-i hazai bajnokira.  - forrás: zaol.hu -