Haladás II, Sárvár, Tihany: melyik kettő?
2022.02.28 | 09:15

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjában az utolsó előtti fordulóra készülve a hétközi meccsek után egyetlen lényegi kérdés maradt: a Haladás II, Sárvár, Tihany hármasból melyik kettő lesz a felsőházas?

Pénteken már elkezdődött a 21. forduló, a BAK pedig remekül kezdett otthon a felsőházra hajtó Sárvár ellen, négy perc után már 2–0-ra vezetett, és egészen a 17. percig tartotta is az előnyét, felcsillant a remény egy pontszerzésre hosszú idő után. A szünet előtt azonban egyenlíteni tudtak a vendégek, ez pedig el is döntötte a találkozót, a sereghajtó elfáradt a második félidőre, Halmos Mátéék kihasználták ezt, és végül simán nyertek. Ezzel versenyben maradtak a felsőházi harcban, fel is léptek a hatodik helyre, de továbbra is a legnehezebb a helyzetük.

A Magyar Futsal Akadémia ugyanis csütörtökön legyőzte az ELTE-t, ezzel pedig gyakorlatilag bebiztosította a felsőházas folytatását, még ha nehéz meccsek is várnak rá, de a három találkozón egy pont is elég a bebiztosításhoz, sőt, még a második helyre is megvan az esélye. Ezt már akár hétfőn megteheti, amikor az életéért küzdő Haladás II-t fogadja, a szombathelyieknek muszáj nyerniük, és ha sikerül a bravúr, szintén megnyugodhatnak, az utolsó fordulóban ugyanis „kötelező” meccs jön a Szigetszentmiklós ellen. A forduló kulcsmeccse lesz ez.

Az UTE a hét közben nagyon simán, 8–1-re legyőzte pótolt meccsen a Tihanyt, ezzel bebiztosította alapszkasz-győzelmét – pláne, hogy másnap még ki is kapott az ELTE. Ezúttal Nagykanizsára utaznak, ahol a hazaiak igazolásproblémák miatt nem tudtak kiállni a múlt héten, ezzel saját maguknak tették reménytelenné a felsőházas folytatást. Tekintve, hogy voltak dobogósak is ebben a szezonban, nagy csalódás ez, és így már gyakorlatilag tét nélküli ez a találkozó, egy esetleges hazai bravúrgyőzelem után még több csoda kellene ahhoz, hogy mégis legyen esélyük a felsőházra.

Szintén tét nélküli gyakorlatilag a REAC és a PEAC párharca, a hazaiak toronymagas esélyesek, egy ponttal már 100%-ossá tennék a szinte már így is biztos felsőházukat, de egy győzelemmel még a msáodik hely is szóba kerülhet. A pécsiek a kilencedik helyüket őriznék meg, a felsőházra már matematikai esélyük sincs.

Bár a Tihany hét közben nagyon kikapott, az alapszakasz zárásaként két „kötelező” győzelem vár rá, az elsőt Szigetszentmiklóson kell behúznia, és nincs mese, muszáj megtennie. Nagy meglepetés lenne, ha nem sikerülne, igaz, ha csak nem javítja meg a Sárvár jelentősen a gólkülönbségét az utolsó fordulóban, a két meccsből egy siker is elég lehet a Balaton-partiaknak.

A záró találkozónak sincs már igazán tétje, az ELTE egy győzelemmel nagyot lépne a második helye megtartása felé, míg a Dunaújváros számára csak az a kérdés, mennyi pontot visz az alsóházi rájátszásra.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 21. FORDULÓ
Pénteken játszották:
BAK – Sárvár 3–7 (Besenyei 2, Pető, ill. Halmos 3, Fábián, Manganelli 2, Szakasics)

19:30 Magyar Futsal Akadémia – Haladás II
20:00 Nagykanizsa – UTE