Haladás győzelem a rangadón
2020.01.14 | 08:39
Az NB I-es futsalbajnokság 15. fordulójában a Haladás VSE rangadót nyert a Nyírgyulaj vendégeként.
A 3. fogadta a 2. helyezettet – a forduló rangadóját vívták a felek. A szombathelyieknél a friss igazolás Dávid Richárd még nem volt bevethető, a brazil légiós, Michel pedig családi problémák miatt hiányzott. Nyírgyulaj KSE–Haladás VSE 0-3 (0-2). Nyírbátori Sportcsarnok, 300 néző Vezette: Újhelyi T., Szabó F.,Forgács K. Nyírgyulaj: Pallai – Siska, Vlasovych, Csoma, Lapa. Csere: Opre, Dobó, Sánta, Sárga, Fekete, Pazonyi, Vass, Baitsur, Kondás. Edző: Lovas Norbert. HVSE: Alasztics – Horváth P., Simic, Dróth, Vidák. Csere: Sásdi, Hajmási, Sipos, Luis Garcia, Vas, Gerencsér, Péter. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon Gólszerzők: Dróth 2 (11., 17.), Vas (31.). A találkozót a Haladás kezdte jobban, és a folytatásban sem engedte ki a kezéből az irányítást. A zöld-fehérek sokkal többet birtokolták a labdát, pontosabban, támadóbb szellemben futballoztak a házigazdánál. A szombathelyi nyomás a félidő közepén érett góllá: Horváth Péter ment el szépen a jobb oldalon, pontosan centerezett középre, ahol érkezett Drót, és öt méterről a kapuba passzolt. Hátrányban sem tudott újítani a házigazda, így jobb híján átlövésekkel próbálkozott, de Alasztics mindig a helyén volt. Dróth pedig szabadrúgásból növelte a vasi fórt, balról, nyolc méterről, a sorfal mellett zúdította a labdát a Nyírgyulaj kapujába. Az első félidő hajrájában vészkapus játékra váltott a vendéglátó, de jól védekezett a Haladás, sőt, labdaszerzések után inkább a szombathelyieknek akadtak lehetőségeik – amelyeket elpuskáztak. Fordulás után sem változott a játék képe. A Nyírgyulaj akart, küszködött, de nem tudta ráerőltetni akaratát a vendégre – hiába játszott vészkapussal a második félidő nagy részében. Nem igazán tudott kidolgozni nagy helyzeteket. A 31. percen parádés, látványos góllal döntötte el a meccset a Haladás: Vas szerzett labdát a saját térfelén, felpasszolta Dróthnak, a center megtartotta a játékszert, majd sarokkal tette tovább Lusi Garciának, a spanyol légós a felzárkózó Vas elé tálalt, aki okosan emelte be a labdát a rárontó kapus felett, mellett. A Haladás szervezett, taktikus futsallal, pontos támadójátékkal, kiváló védekezéssel rukkolt elő, nem adott szemernyi esélyt sem amúgy igen jó erőt képviselő ellenfelének és magabiztosan nyert. 01   Lovas Norbert: - Jó mérkőzést játszottunk a Haladással! Sajnos az első félidőben a kapott gólokra nem tudtunk válaszolni pedig volt 1-2 lehetőségünk. A második játékrészben is dolgoztunk becsülettel, de nem tudtunk betalálni. Jelen állás szerint ennyi különbség van a két csapat között. Gratulálok a Szombathelynek.   ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????   Juanra Calvo: - Nagyon örülök mert a tabella 3. helyezettjénél  sikerült nyerni vendégként, ahol mindig nehéz jól játszani, és örülök is mert 40 percig koncentráltak voltunk. Remélem hogy szerdán a magyar kupában hasonló teljesítmény mutatunk majd.