Hajszálnyira a bravúrtól
2016.03.01 | 07:38
Óriásit küzdött, kétgólos hátrányból fordított, s a véghajráig vezetett, de végül 6-5-ös vereséget szenvedett a Rába ETO elleni rangadón a Dunaferr DF Renalpin FC csapata. Fehér Zsolt tanítványai azonban a vereség ellenére is minden dicséretet megérdemelnek mai teljesítményükért.
A bajnoki és kupacímvédő Rába ETO gárdáját fogadta a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata az NB I-es bajnokság alapszakaszában. A bajnoki rangadó előtt rendezték meg a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség rendezésében szervezett II. Dunaújvárosi Futsal Bajnokság döntőjét, melyet a Hellas Express, valamint a Mészi Frucht Kft. vívott egymással, s a végig kiélezett találkozót a Mészi Frucht Kft nyerte 4-3-ra, így idén ők hódították el a kupát. A várva várt Dunaferr – Győr találkozó első támadására szinte teljesen megtelt az újvárosi sportcsarnok lelátója, akik egy perc alatt kétszer is felszisszenhettek. Először Solano, majd a másik oldalon Schrancz megmozdulása után. A kissé feszült hangulatban eltelt következő percek után a Dunaferr nyugodott meg hamarabb. Nagy Attila szerzett labdát a térfél közepén, amellyel meglódult Hosszú Ádám, aki futása végén óriási gólt lőtt (1-0). Ennek azonban sokáig nem örülhettek, hiszen a középkezdés után azonnal egyenlített Jaison (1-1), majd az újabb kezdés után a vezetést is megszerezte a Győr, ezúttal Drahovsky volt eredményes (1-2), akit viszont egy Horváth elleni szabálytalanság miatt kiállított a játékvezető. A kétperces előnyből többször is helyzetbe kerültek a hazaiak, komoly kapura lövés nélkül. A félidő közepén a jobb kapufa mellett álló Nagy Attila utolsó emberként hárította Constantino 6 méterről leadott bombáját, majd 30 másodperccel később újabb labdát szerzett, de a befejezést magára vállalta. s lövése utat is talált Tóth kapujába (2-2). A 14. percben ismét az ETO örülhetett. Ekkor hiába védte Seidler lövését Reveland, a kipattanó Solanot találta meg, aki az üres kapuba gurított (2-3). Hosszú lábában többször benne volt az egyenlítés, aki háromszor tüzelt remekül, míg az újvárosi Reveland mentette meg a kaput Jaison lövései után. A szünetet követően a Győrnek akadt két helyzete, majd a harmadikat közvetlen közelről Jaison már nem hibázta el (2-4). A következő percekben eldugták a vendégek a labdát, majd Nagy vállalkozott messziről, de Tóth kispárgázta a sarokra tartó lövést. Ettől újabb erőre kapott a hazai csapat, melynek eredménye Schrancz gólja lett (3-4), majd egy perc múlva a pontosan kidolgozott szabadrúgás kombináció befejezője, Horváth révén már 4-4 állt az eredményjelzőn. Az addig is feszült hangulat még tovább erősödött. A vége előtt hat perccel Ivacs szabálytalansága már az ötödik volt, így arra is figyelni kellett, hogy több ne legyen. Ezt követően azonnal a meccs egyik legszebb jelenetét láthattuk. Hosszú ellentmondást nem tűrően szerzett labdát, mely ugyan hosszan pattant el tőle, de ő hatalmas sprintet levágva elérte azt, melyet pontosan pöccintett a győri kapuba (5-4). A hátrány miatt kapusát mezőnyjátékosra cserélte a zöld-fehérek spanyol mestere, aki időkéssel próbált tanácsokat adni anyanyelvén, melyet nem kellett magyarra fordítania egyikőjük számára sem. Az öt a négy elleni felállás végül eredményre vezetett, Harnisch a gólvonalon állva egyenlített (5-5). A döntetlennel nem akart megelégedni Jordi mester, így továbbra is kapus nélkül játszatta csapatát, eredményesen, hiszen egy megpattanó ismét utalt talált a kapuba (5-6). Ekkor már csak 16 másodperc volt hátra, mely kevés volt az újabb hazai találathoz. A Dunaferr a vereség ellenére is hatalmas dicséretet érdemel, hiszen minden játékosa tudása maximumát nyújtva mutatta meg, hogyan kell küzdeni a dunaújvárosi szerelésben! Dunaferr DF Renalpin FC – ETO Futsal Kft 5-6 (2-3) Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland – Aradi, Schrancz, Horváth N., Hosszú Cserék: Hegedűs – Fekete, Nagy A., Friedrich, Gorjánácz, Ivacs, Csányi. Vezetőedző: Fehér Zsolt Rába ETO: Tóth – Solano, Juanra, Harnisch, Seidler. Cserék: Alasztics, Matkovics (kapusok) - Drahovsky, Jaison, Amrani, Farkas.Vezetőedző: Illa Sole Jordi. Fehér Zsolt: - Tudtunk újítani a vasárnapi kupadöntő után! Elhittük, hogy újra megcsinálhatjuk a bravúrt, és legyőzhetjük a Győrt! Aki kilátogatott a mérkőzésre láthatta, hogy Magyarország legjobb spanyol csapata ellen is, ha alázatos magyar fiatalok lépnek pályára lehet esélyük.... Jordi: - Szeretnék gratulálni a csapatomnak. A lényeg a győzelem és a 3 pont. Nem számítottunk könnyű mérkőzésre. A Dunaújváros ellen nehéz játszani főleg saját otthonukban. Nem szeretnék a játékvezetőkkel foglalkozni, érdekes döntéseik voltak. De legyőztük a külső hatásokat így még értékesebb ez a győzelem. forrás:dunaujvaros.com [gallery ids="55767,55769,55771,55773,55776,55778,55779,55781,55782,55784,55787,55789,55790,55792,55793,55794,55796,55798,55800"]