Hajmási triplázott Budaörsön
2020.02.12 | 14:59
Az NB I-es futsalbajnokság 17. fordulójában a Haladás VSE a remek szezont futó Aramis vendégeként nyert rangadót hétfőn este.
A játéknap rangadóján a negyedik helyezett fogadta a másodikat. A Haladásban bemutatkozott az egyik új igazolás, Caetano De Abreu Madson, a spanyol Luis Garcia azonban eltiltás miatt kihagyta a meccset. Aramis SE–Haladás VSE 3-5 (1-2). Budaörs, 200 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Juhász, Kovács, Muhari. Aramis: Soós – Moga E., Sámson, Vattamány, Harnisch. Csere: Vámosi (kapus), Fekete, Panyi, Tóth D., Bognár, Juhász, Fekete, Papp, Gál. Edző: Moga Flavius Lorant. HVSE: Sásdi – Hajmási, Dávid, Dróth, Vas. Csere: Gyimesi, Alasztics (kapusok), Horváth P., Simic, Szakasics, Madson, Gerencsér, Péter, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. Gólszerzők: Gál (5.), Vattamány (23.), Fekete (36.), illetve Hajmási 3 (3., 7., 29.), Simic (32.), Vas (33.). A Haladás szervezett, gyors, agresszív játékkal nyitott, rögtön magához ragadta az irányítást – és Hajmási révén gyorsan meg is szerezte a vezetést. A jól küzdő házigazda azonban tartotta a lépést, elsősorban azért, mert a Haladás több helyzetet is elpuskázott. Az Aramis a második félidő elejéig tudta szorossá tenni a mecset (23. perc: 2-2). A folytatásban azonban felőrölte ellenfelét a más sebességben játszó zöld-fehér gárda, és szűk öt perc alatt lerendezte a mérkőzést: Hajmási harmadszor volt eredményes, majd Simic és Vas is betalált (33. perc: 2-5). Innen pedig nem volt visszaút a vendéglátó számára – a szépítő gólnak már nem volt jelentősége. Ráadásul a szombathelyi alakulat úgy aratott magabiztos győzelmet, hogy a szakmai stáb szorgalmasan forgatta a keretet, a kulcsembereknek nem kellett megszakadniuk. Moga L.Moga Flavius Lorant: - Büszke vagyok a csapatra úgy gondolom nagyon jól játszottunk a tegnapi mérkőzésen! Jól és fegyelmezetten védekeztünk, támadásban veszélyesek voltunk az átmeneteket pedig mindig lövéssel tudtuk befejezni! A pontrúgásainkon és a helyzetkihasználáson kell még javítani, de egy ilyen fiatal csapatnál ez természetes! Külön örülök hogy a fiatal játékosaink jól teljesíttetek egy Haladás szintű csapat ellen! Sok sikert kívánok a Halinak a bajnokságban és a Kupában!!! ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Calvo Rodriguez Juan Ramon: - Jó mérkőzést játszottunk, ahol szerencsére mindig vezetünk, de csak utolsó percekben tudtunk dönteni, mert az ellenfél bátor volt. Nem sokat tudunk majd pihenni, mert szerdán a Magyar Kupában nagyon nehéz meccs vár ránk.