Győztek az esélyesek
2019.04.09 | 13:47
Győztek az esélyesek HTE- Tolna: Az igen tartalékos tolnai csapat ahhoz a Hajdúböszörményhez látogatott, aki hétről-hétre meggyőző eredményeket produkált az alapszakaszban. A hazai csapat ennek megfelelően semmit nem bízott a véletlenre, már a 2. percben Tell Zsófia átlövéséből megszerezte a vezetést, majd a gólszerző Pádár Anitát hozta kihagyhatatlan helyzetbe a mérkőzés 4. percében. Benkő Mónika a 10. percben megszerezte a találkozó talán legszebb gólját, miután okosan emelte a játékékszert Deczki Vanda és Varga Adél feje felett a hálóba. Lelkesen, nyíltan játszott a vendég tolnai csapat, a mindössze két cserével felálló gárda, kontrákkal veszélyeztetett, és sokáig levegőben volt a szépítés lehetősége. Ennek ellenére A félidő vége előtt ismét Pádár Anita villant, így 4-0-s hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidő elején a gólkirály jelölt újra gólt jegyzett, majd a vendégek 5:4 elleni játékot alkalmazva próbált gólt szerezni, de csak kapufáig jutottak. Benkő Mónika éppen egy ilyen támadásból szerzett labdát, majd helyezett az üres kapuba a 33. percben, beállítva a 6-0-s végeredményt. 56679378_2140497445986585_8092270941796564992_n HTE – WSH- Palmfood Tolna-Mözs 6-0 (4-0) Gólszerzők: Pádár Anita (3), Benkő Mónika (2), Tell Zsófia HTE: Torma Lilla, Pádár Anita, Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Folk Zsuzsanna Csere: Benkő Mónika, Nagy Anikó, Nagy Mária, Farkas Éva, Madzin Dóra, Mogyorósi Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien   Tolna: Deczki Vanda, Szalkai Kitti, Varga Adél, Urbán Anett, Wiesner Dalma Csere: Bajcsy Krisztina, Csapó Orsolya Edző: Nagy Roland Quirikó Vivien, a HTE vezetőedzője: Dicséret illeti a csapatot, a hozzáállás és a játék miatt is. A támadójátékunk hatékony volt, akár több gólt is szerezhettünk volna. A védekezésünkben voltak gyengébb periódusok, de jó kapusteljesítmény járult hozzá ahhoz, hogy kapott gól nélkül lehoztuk a találkozót. Örülök, hogy a fiatalok is jól szálltak be a mérkőzésbe. Gratulálok a lányoknak! Varga Adél, a Tolna-Mözs csapatkapitánya: A meccset rögtön egy gyönyörű támadással kezdtük majd rá egy percre mi kaptunk gólt. Úgy gondolom, hogy elkerülhető, buta gólokat kaptunk. Az ellenfélnek minden összejött, nekünk semmi. Tipikusan az a meccs volt, hogy ha másnap reggelig játszunk, akkor sem tudtunk volna gólt rúgni. Meccs végén 5:4 elleni játékot is megpróbáltuk, ott is volt több ziccerünk is, azokat se tudtuk berúgni. Így pedig nem lehet meccset nyerni, vagy akár pontot szerezni. Gratulálok a HTE csapatának a győzelemhez.

7e802601-114b-4c7c-91f6-6beed286e0ca

TFSE – Astra: Tét nélkül, az utolsó mérkőzéstől függetlenül alapszakasz győztesként látogatott a TFSE otthonába az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB I. 20. fordulójában. Az Astra nagyszerű tavaszt produkált és tovább akarta nyújtani győzelmi szériáját a hetedik TFSE ellen. A két csapat fordulatos mérkőzést játszott. A félidőben még a TFSE vezetett, majd az Astra két percen belül fordított. A hazai együttes a lefújás előtt öt perccel újfent döntetlenre alakította az állást, de a 38. percben Gelb Mónika góljára már nem érkezett válasz. Az Astra 3-2-re nyert és jó formában várhatja a felsőházi rájátszást, amely során a Tolna-Mözssel találkozik az elődöntőben. A másik ágon a Szekszárd és a Hajdúböszörmény csap össze a fináléba kerülésért. TFSE – Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC 2-3 (1-0) Gólszerzők: Kardosi Blanka 20. p., Koch Fruzsina 35. p. ill. Dikanová Dominika 23. p., Krascsenics Csilla 25. p., Gelb Mónika 38. p. TFSE: Terdik Tamara, Winternitz Katalin, Bede Anna, Balya Dorottya Csere: Kardosi Blanka, Juhász Andrea, Winternitz Anna, Janicsek Zsanett Edző: Horváth Gábor Astra: Farkas Katalin, Sipos Lilla, Gelb Mónika, Gál Tímea, Dikanová Dominika Csere: Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Nagypál Fatima, Vidovenyecz Anna, Véninger Tünde Edző: Dombó János Horváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Nagyon mérgesek lehetünk magunkra, hiszen sokkal több volt ebben a mérkőzésben részünkről. Ilyen rövidzárlatok nem férnek bele egy ilyen csapat ellen, mint a második félidő elején, illetve az utolsó percekben, oldalberúgásból ilyen amatőr gólt nem kaphatunk. Így sajnos kár is arról beszélni, hogy ezt leszámítva végig volt esélyünk a győzelemre is.   Gyula-Szekszárd: A Gyulai Amazonok NBI-es futsal csapata nem tudott pontot szerezni hazai pályán a Szekszárd ellen április 6-án szombaton délután. A két együttes más célokkal vágott neki a találkozónak, hiszen a vendégek már biztos résztvevői a felsőháznak, míg a hazaiak az 5. helyen zárták az alapszakaszt. Ennek megfelelően mindkét csapat a saját akaratát próbálta érvényesíteni, több-kevesebb sikerrel. A találkozón első 30 mp-ben Megyeri Boglárka véleményes gólt szerzett, miután egy hosszú indítás pattant meg a kapuson, és üres kapuba helyezte a játékszert. A gól után felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az egyenlítésre a 8. percig kellett várni, a gyulaiak első számú gólfelelőse, Bálint Rebeka akasztott szép gólt Hargas Annamária kapujába. A csapatok a gólok után sem álltak le, a kilátogató publikum rendkívül színvonalas találkozót láthatott az első játékrészben. A 18. percben újra Megyeri Boglárka szerzett gólt, aki egy szép összjáték után vette be Szerb Katalin kapuját. A második félidő eleje ugyanúgy kezdődött, mint az első. A 21. percben ezúttal Vaskovets Mariia volt eredményes, majd Yarova Yuliia és Buchmüllet Petra 28 és 32. percben szerzett góljával máris 4 gólos különbség állt az eredményjelzőn. Ettől függetlenül nem csüggedhetett a hazai csapat sem, méltó ellenfelei voltak a jóval esélyesebb szekszárdi alakulatnak. Heidt Edina az utolsó percben 10 méteres büntetőt vágott könyörtelenül a vendégek kapujába, beállítva a 2-5-ös végeredményt. 57016902_2076659969036840_7167545378953232384_n Gyulai Amazonok – Agenta-Girls Szekszárd 2-5 (1-2) Gólszerzők: Heidt Edina, Bálint Rebeka illetve Megyeri Boglárka (2), Buchmüller Petra, Vaskovets Mariia, Yarova Yuliia Gyulai Amazonok: Szerb Katalin, Heidt Edina, Bálint Rebeka, Fülöp Diána, Molnár Ágnes Csere: Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Sovány Liza Edző: Molnár Zoltánné Agenta-Girls Szekszárd: Hargas Annamária, Buchmüller Petra, Megyeri Boglárka, Horváth Katalin, Vaskovets Mariia Csere: Yarova Yuliia, Kágyi Rebeka, Beke Adrienn, Lovász Viktória, Ganczer Hajnalka Edző: Micskó Márk Molnár Zoltánné: Remek, fordulatos találkozót tudtunk hazai pályán játszani a szekszárdi csapattal. A két együttes már az eredménytől függetlenül bebiztosította alapszakaszbeli helyezését, ettől függetlenül van némi hiányérzetem a mérkőzés után. Mivel mindkét csapat már tét nélkül lépett pályára, úgy gondolom, edzőkollégám nevében is mondhatom, hogy sérülések nélküli találkozót szerettünk volna, de sajnos 3 játékos sem tudott saját lábán lejönni a pályáról, így gyors felépülést kívánunk nekik! A Miskolc elleni mérkőzés után jön egy rövidebb pihenő, mely úgy gondolom, jót tesz most a csapatnak. Micskó Márk, a Szekszárd vezetőedzője: Gratulálok a lányaimnak, megérdemelt győzelmet arattak, egy felsőházba való Gyula ellen. Intenzív mérkőzés volt, ahol voltak szép jelenetek és hibáink is, amit a rájátszásra ki kell javítanunk! Az elsődleges célunkat elértük, bár elveszítettünk egy újabb meghatározó játékosunkat! Bízunk benne, hogy több sérülés már nem súlyt minket, de erősek vagyunk és mindent megteszünk, hogy döntőt játszhassunk!