2008.10.16 | 00:00

MAGYARORSZÁG - CSEHORSZÁG 4-2 (2-1)

Ózd, Városi Sportcsarnok, 500 nézõ
vezette: Perepatics L., Solymosi A., Ihász Zs.

Magyarország: Vincze - Hodován, Szekér, Ferenczi, Körmöczi - Simon, Fõfai, Ganczer, Csepregi, Rosta, Varga, Kovács A., Pozsgai, Üveges
szövetségi edzõ: Tóth Károly

Csehország: Valicková - Novotná, Straková, Stefanova, Vitnerová - Ondrásková, Svobodová, Lazarovová, Matejková, Zehrerová, Hylová
szövetségi edzõ: Antonin Herzog

Gólszerzõk: Hylová (öngól) 12. perc 1-0, Matejková 17. perc 1-1, Ganczer 19. perc 2-1, Stefanova 22. perc 2-2, Kovács A. 36. perc 3-2, Varga 39. perc 4-2

Az elsõ hivatalos mérkõzésére készült a magyar nõi futsal válogatott. Ózdon fogadtuk a cseheket, s szép számban látogattak ki a nézõk az eseményre. Tóth Károly szövetségi edzõ cseh kollégájával való egyeztetés után mind a tizennégy kerettagot nevezhette a meccsre, ellenfelünk viszont csak tizenegy fõvel kéviselte hazáját.

A himnuszok hangjai és a bemutatás után útjára is indulhatott a labda. Habár a kezdés elõtt minden játékosunk izgatottan várta az elsõ sípszót, a pályán ezt nem igazán lehetett észlelni. Bátor játékkal rukkoltunk elõ, s lövésekkel nyitottunk. A cseh válogatott is bemutatta, hogy nem képzetlen csapat, ám a ziccereiket magabiztosan hárította Vincze Anikó, remek teljesítményt nyújtott kapusunk.

A tizenkettedik perc hozta meg elsõ hivatalos gólunkat, Hylová talált saját kapujába Kovács Alíz középre adása után. Lüktetõ volt a találkozó, helyzet itt, helyzet ott, nem unatkozhatott senki sem a csarnokban. A félidõ vége egy gyors gólváltást hozott. Elõbb a tizenhetedik percben Matejková egyenlített, majd a lefújás elõtt Ganczer egy hatalmas gólt ragasztott Valicková kapujának bal felsõ sarkába.

Vezettünk tehát a szünetben, s ez biztató volt a folytatásra nézve. A második húsz perc kezdetén egy nagy helyzetet hagytunk ki, majd ellenfelünk hibázott, ám ezt már Pozsgai Melinda védte, hiszen csere volt a magyar kapuban. Az elsõ öt-hat percben inkább a csehek birtokolták többet a labdát, mi inkább kontráztunk, ám a félidõ közepe felé haladva egyre feljebb toltuk a védekezést, s az ellenfél térfelén le is támadtuk õket.

A harminckettedik minutumban a talán a vendégeknél a legjobb teljesítményt nyújtó Stefanova egyenlített. Ezek után már nyugodtan kijelenthetõ, hogy mi domináltunk a meccs hátralévõ részében. Ganczer kapufája jelezte fölényünket, majd Kovács Alíz lövése ellen már tehetetlen volt a cseh portás. A végén Varga csípett el egy labdát, s mivel az ellenfél feltolta kapusát, így fiatal játékosunk saját térfelérõl gurított a hálóba.

Egy jól felkészített ellenfél ellen egy jó magyar csapat remekül mutatkozott be, s biztató volt a játék a folytatásra nézve. Gratulálunk a lányoknak!