GYŐZÖTT AZ ETO A BL-NYITÁNYON!
2016.10.12 | 20:14
GYŐZÖTT AZ ETO A BL-NYITÁNYON! Nehéz első félidőt követően a ritmust váltó Győr gyorsan eldöntötte a mérkőzést. A Brejze vészkapus játékával sem tudott közelebb férkőzni, négy gólos ETO győzelem a Main Round első csoport meccsén. Győzött az ETO a BL-nyitányon!
Drahovsky duplázni tudott, mellette Jaison büntetőből talált a szlovén kapuba, valamint Davide szerezte a győri gólokat. Nehezen lendült játékba az ETO a rendkívül szervezetten védekező Maribor ellen, kiegyenlített volt a küzdelem sokáig, mindkét kapus jól védett. A Rába azonban kézben tartotta az irányítást, sikeresen oltotta ki a Brezje fizikai fölényére és a kontra támadásokra épülő erőtől duzzadó játékát, ami mindig is jellemezte a nemzetközi tornákon évek óta jól szereplő szlovén csapatokat. A 18. percben Drahovsky találatával megszerezte a vezetést (1-0), aki Juanra szögletéből elegánsan emelt a Maribor kapujába. Alex növelhette volna a győri előnyt az utolsó percben - amikor 5 a 4 játékra váltó szlovének fellazultak – de lerázva emberét a kifutó kapus mellett mellé lőtt. Davide emelését a gólvonal előtt csípte el Kraljic, így maradt az egy gólos győri előny. A szünet után nagyobb tempóra váltott az győri csapat, aminek meg lett az eredménye, Juanra átadását Drahovsky püfölte becsúszva a jobb kapufánál a kapuba (2-0). A 25. percben büntetőt rúghatott az ETO, Jaison magabiztosan értékesítette a hat méterest. Vészkapus játékra váltó Maribor mindent megtett a szépítésért, de továbbra is az ETO-nak voltak nagyobb helyzetei. Drahovsky és Seidler is betalálhatott volna, de a szlovén kapus Puskar védett, illetve nagy helyzetben pontatlanok voltak lövéseik. A 30. percben 2-es lőtt középről fél méterrel mellé, a magyar bajnok nagyon szívósan védekezett. A 31. percben Davide saját büntetőterületéről csavart pontosan az üresen álló Brezje kapujába (4-0). A 32. percben Seidlernek ívelték át a labdát akinek kapáslövését bravúrral védte Puskar, a szlovén vészkapus. A 35. percben Fidersek lövését lábbal védte szépen Tóth. A 38. percben gyors győri támadást követően Seidler önzetlen passzát Juanra mellé perdítette, a másik oldalt Jandric lövését védte gyors vetődéssel Tóth Gyula. Az utolsó percekre megtartotta a labdát az ETO és rutinosan játszva már a holnapi mérkőzésre tartalékoltak. A magyar bajnok a második félidőben jobban játszott és megérdemelten nyerte meg az UEFA Futsal Cup Main Round-on a nyitómérkőzését. Az első nagyon fontos lépés megvan, győzni tudott a Rába ETO a Brezje Maribor ellen. Dr. Drucskó Zoltán: Az elmúlt években megtanultuk, hogy a négyes minitornán az első meccs a legfontosabb, fontos a jó kezdés. Azért, hogy az embernek a saját kezében legyen a sorsa a torna folyamán, mindvégig. Gratulálok a játékosoknak, a csapatnak, mert végig kézben tudták tartani a mérkőzést, a 2. félidőben már csak az ETO volt pályán, a mi akaratunk érvényesült. Profi munka volt! Úgy gondolom, hogy a szlovén csapat fog még meglepetést szerezni a hátralévő találkozókon. Rába ETO – Brezje Maribor 4-0 (1-0) Futsal Cup, Main Round 1.csoport, Lvov Rába ETO: Tóth – Davide, Jaison, Alex, Juanra Alasztics, Seidler, Leonardinho, Vas, Sáhó, Dávid, Drahovsky, Bognár, Balázs Edző: Marcos Angulo Gólszerzők: Drahovsky (18, 23), Jaison (25), Davide (31) Sárgalap: Alex (15) A csoport másik mérkőzésén: Energy Lviv - Kremlin Bicétre 4-1 Csütörtök 14 óra: Kremlin Bicetre - Rába ETO eto.hu A mérkőzés felvétele:

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00