Győzelmével Veszprémé a 4. hely!
2015.06.02 | 10:57
Győzelmével Veszprémé a 4. hely! 1. FC Veszprém–Aramis SE 2-1 (2-1) Veszprém, 600 néző. Játékvezetők: Kovács, Zimonyi, Tihanyi Veszprém: Schmidmajer – Finta, Boromisza G., Tar, Gulyás. Csere: Sárdi, Bényi, Bánfalvi, Boromisza D., Vas, Bognár, Udvardi, László, Mudra. Vezetőedző: Madarász János. Aramis: Sikur – Kovács, Hosszú, Horváth, Roni. Csere: Farsang, Klacsák, Sebestyén, Vattamány, Frank, Jovánczai, Horváth N., Csopaki, Boldizsár. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Bánfalvi (11.), Vas (16.), ill. Hosszú (18.) Sárga lap: Boromisza G., Vas illetve sikur, Horváth Sz. Egy körrel felsőházi rájátszás zárása előtt már csak a negyedik hely sorsa maradt nyitott kérdés a futsal élvonalban. A bajnoki címet ugyanis már hetekkel ezelőtt megszerezte a Rába ETO a címvédő Berettyóújfalu előtt. S az is eldőlt, hogy a Haladás harmadik. A negyedik pozíció megőrzéséhez egyetlen pontra volt szüksége a Veszprémnek, méghozzá éppen az üldöző Aramis ellen. Madarász János edző dolgát nehezítette, hogy Tatai Józsefre sérülés, Németh Péterre pedig eltiltás miatt nem számíthatott. A küzdelmes találkozó első játékrészének derekánál Bánfalvi jutatta vezetéshez a Veszprémet, öt perccel később pedig Vas duplázta meg a fórt. Nem sokkal később Hosszú szépített, így a szünetben 2-1 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben is a találkozó harcos jellege domborodott ki. Abban, hogy végül több gól már nem esett, elvélhetetlen érdeme volt a bakonyiak kapusának, Schmidmajer Ádámnak. Az 1. FCV tehát nyert, így megőrizte tavalyi negyedik helyét az élvonalban. forrás: vehir.hu