Győzelmével a Göcsej végzett az élen nyugaton!
2015.04.22 | 11:44
Győzelmével a Göcsej végzett az élen nyugaton! ASTERIX SC - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 1-9 (1-5) Az érdiektől az előző forduló után már az is nagy dolog, hogy kiálltak, hiszen Zalaegerszegre nem utaztak el. Az esélyek a Fradi mellett szóltak, és csak a gólarány volt kérdéses, annak ellenére, hogy az Asterix ősszel megverte mostani ellenfelét. A vendégek hamar több gólos vezetésre tettek szert, amire csak egy válasz érkezett. A fordulás után is jöttek a zöld-fehér gólok, így végül 9-1 lett a vége. A Fradi nagy valószínűség szerint a harmadik, míg az Érd a nyolcadik helyen zár. CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA - GÖCSEJ SPORT KLUB 3-4 (1-2) Egyszerű volt a képlet. A Göcsej győzelme esetén megnyeri a nyugati csoportot, és készülhet a feljutásért küzdő rájátszásra. Ehhez képest a hazaiak egy bomba góllal szereztek vezetést, de a vendégek fél percen belül egalizáltak. A vendéglátóknak több lehetősége akadt, de míg ők kihagyták, addig a Göcsej újra betalált, és előnyüket megőrizték szünetig. A térfélcserét követően kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a játékrész derekán egy ritkán látható potyagóllal egalizált a Cső, de nem örülhettek ismét túl sokáig, mert Halmos egy kapushibát kihasználva újra megszerezte a vezetést a listavezetőnek. Néhány perccel később tovább nőtt a vendégek előnye, így a Cső átállt vészkapus játékra. A kockáztatás meghozta eredményét, és egy perccel a vége előtt jött a szépítés, így újra nyílt lett a találkozó. Az utolsó másodpercekben jött a nagy lehetőség a hazaiak előtt, de néhány centivel célt tévesztettek, így ha nehezen is, de nyert a Göcsej, amivel megszerezte az alapszakasz győzelmet. A Cső csak magát okolhatja, hogy nem hozott ki többet ebből a találkozóból. KORMÁNYŐR SE - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 1-4 (1-1) A kevés létszámmal érkező Villámot a Kormányőr egész meccsen letámadta, ám a felállt védelmet nem tudta kellően hatékonyan feltörni. Amikor sikerült, nem sokkal később egy szabadrúgás kombinációval egyenlítettek a vendégek, akik a második félidőben kihasználták a hazaiak hibáit és kontrákkal újabb gólokat szereztek. Nem volt szép mérkőzés, volt egy-két csúnya jelenet, (után rúgás, színészkedés), a Kormányőr csak magának köszönheti, hogy nem nyerte meg a meccset. A végeredmény nem tükrözi hűen a meccs képét, de az okosabban játszó Villám megérdemelten nyert. ELTE-BEAC - FEHÉRVÁR-FUTSAL ELMARADT Mint megírtuk, a fehérváriak visszaléptek a bajnokságtól, ezért már erre a mérkőzésre sem utaztak el. BARÁTI FUTSAL CLUB - DREAM TEAM FUTSAL 9-2 (5-1) Nagy pofont kapott legutóbb a Baráti a fővárosban, de itt volt a lehetőség a javításra, amivel éltek is. a sereghajtónak a tisztes helytállás lehetett a célja, ami nagyjából össze is jött, hiszen csak 7 gólos vereséget szenvedett. A hazaiak a negyedik helyen zárnak újoncként. SIÓFOK FC SE - BME FC 3-14 (0-9) A Siófok legutóbb több mint 20 gólt kapott a Fraditól és most sem számíthattak sokkal jobbra a BME ellen. Annyi szerencséjük volt, hogy ezúttal voltak cseréik, így nem fáradtak el olyan hamar. Az egyetemisták az első félidőben megszórták ellenfelüket, de a fordulás után kissé visszavettek a tempóból, így „csak” 11 gól lett a különbség. A Siófok az utolsó fordulóban még javíthat a sereghajtó ellen és feljebb léphet a tabellán. TFSE - TÖRÖKBÁLINTI FSE 13-0 (3-0) A TF múlt heti botlását szerette volna kijavítani, és ehhez remek ellenfél volt a Törökbálint. A vendégeket tavasszal az összes élcsapat megszórta, és nem volt ez máshogy a mostani meccsen sem. A félidő még csak 3-0 volt, de a második félidőre elfáradtak a bálintiak, amit 10 góllal büntetett a TF, amire egyetlen válasz sem érkezett, így kiütéses hazai siker lett vége.