Győzelmével a Fradi folytathatja a felsőházi rájátszásban!
2020.02.16 | 08:15
Győzelmével a Fradi folytathatja a felsőházi rájátszásban! Sorsdöntő meccsre készültek a hazaiak, hiszen győzelem esetén a felsőházban kezdhetik meg a rájátszást, míg ellenkező esetben nagy valószínűség szerint csak az alsóház marad. Ami nagy előnyt jelentett a számukra, hogy ellenfelüknél szinte a fél csapat hiányzott sérülések és eltiltások miatt, így minden adott volt a zöld-fehéreknek, hogy otthon tartsák a három pontot. FTC-FISHER KLÍMA – NYÍRGYULAJ KSE 7-1 (3-0) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Juhász, Czene-Joó, Muhari FTC: Tóth – Büki, Bognár, Fülöp, Rábold Cserék: Bajusz – Gelérfi, Fehér, Öreglaki, Fekete, Cseri, Hosszú, Lőrincz, Jenei Vezetőedző: Madarász János Nyírgyulaj: Opre – Nahornyi. Vass, Nagy, Kondás Cserék: Pallai – Dobó, Orosz, Szabó, Sárga, Pazonyi, Baitzur Vezetőedző:  Lovas Norbert Sárga lap: Hosszú, Lőrincz illetve Nagy Piros lap: Büki Gólszerzők: Fülöp, Büki, Bognár (2), Fekete (2), Öreglaki, illetve Nagy Sorsdöntő meccsre készültek a hazaiak, hiszen győzelem esetén a felsőházban kezdhetik meg a rájátszást, míg ellenkező esetben nagy valószínűség szerint csak az alsóház marad. Ami nagy előnyt jelentett a számukra, hogy ellenfelüknél szinte a fél csapat hiányzott sérülések és eltiltások miatt, így minden adott volt a zöld-fehéreknek, hogy otthon tartsák a három pontot. 86186751_167332201381023_8681367118517633024_n Ennek megfelelően kezdtek a vendéglátók és egy óriási helyzettel és egy kapufával nyomatékosították, hogy itt ma csak ők nyerhetnek. Nagy elánnal rohamozott a Fradi, de sokáig nem sikerült betalálni, majd a jég a hetedik percben tört meg. Ekkor Fülöp szerezte meg a vezetést egy szép támadást követően. Lendületben maradt a vezetés után is a Madarász-legénység, és érkezett is az újabb gól. Mondhatni, hogy egy klasszikus Bognár-Büki összjáték után, utóbbi volt eredményes. Ezt követően kicsit kijött a szorításból a Nyírgyulaj és Tóthnak több nagy bravúrt kellett bemutatnia, hogy érintetlen maradjon a hálója. A hajrá aztán ismét a fővárosiaké volt, ami újabb gólban mutatkozott meg. Fekete fordult le védőjéről és lőtt némi szerencsével a hosszú sarokba. Az újabb találattal eldőlni látszott a találkozó, de aztán Büki egy felesleges szabálytalanságot követően kiállíttatta magát, így jöhetett a két perces emberelőny a vendégeknél. A létszámfölényt Kondáséknak nem sikerült kihasználni, így maradt szünetre a három gólos különbség. 86377015_751617178695594_30288787976224768_n A fordulás után még volt egy kevés a kiállításból, de azt is kivédekezte a Fradi, ami talán túlságosan is megnyugtatta őket, ami megbosszulta magát. Egy labdavesztést követően Nagy szépített, amit majdnem rögtön egy újabb találat követett. A zöld-fehérek a középkezdésből rögtön elveszítették a labdát, amit szerencséjükre ezúttal Nagy Bence csak a kapufára rúgott. Ezután kellett pár perc Öreglakiéknak, hogy rendezzék a sorokat. Miután ez megtörtént, ismét átvették a meccs irányítását, ami a játékrész derekán újabb gólt eredményezett. A kapu előtt Bognár elsőre még nem talált be, de a kipattanót már nem hibázta el, így ismét három volt a különbség. A találkozó végérvényesen két perccel később dőlt el. Ismét Bognár volt a főszereplő, aki ziccerben nem hibázva, a kapus lábai között talált a kapuba. Innentől csak formalitás volt a hátralévő idő. A hajrában még Öreglaki és Fekete is betalált, még biztosabbá téve a győzelmet. 86353239_786018381808640_2329631939713040384_n Sikerével a Ferencváros a többi mérkőzés eredményétől függetlenül a negyedik helyen zárta az alapszakaszt, amivel a felsőházi rájátszásban küzdhet majd. A Nyírgyulaj ezen az estén tartalékos csapatával többre nem volt képes, de vélhetően a rájátszásra majd egy másik arcát fogja mutatni.

78790565_3153087011372365_3473198610412208128_nMadarász János, FTC: - Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a felsőházba kerülnünk. Nagyon vékony jégen jártunk, de célba értünk. Büszke vagyok a játékosaimra, mert elbírták a folyamatos győzelmi kényszert. Most már nyugodtan dolgozhatunk tovább, hogy a jövőben egy erős Ferencváros alakuljon. A mérkőzést azt hiszem, megérdemelten nyertük meg.   01Lovas Norbert, Nyírgyulaj: - Az alapszakasz végére erősen elfogytunk. A Népligetbe is igen tartalékosan érkeztünk, így nehéz volt felvennünk a versenyt az igen motivált Ferencvárossal. Reményeink szerint a sérültek és az eltiltottak visszatérnek a rájátszásra, és akkor remélem, ismét azt a Nyírgyulajt láthatjuk, amely megszerezte az alapszakasz harmadik helyét. Természetesen a felsőházban szeretnénk majd visszavágni a Fradinak!