Győzelemmel zárta a bajnokságot a Hali
2017.06.07 | 19:06
Szombathely – Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának utolsó, 10. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE örömjátékkal rukkolt elő, hét gólt rúgott a Veszprémnek.
Swietelsky-Haladás VSEFC Veszprém 7-4 (4-1). Szombathely, 300 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, Vezette: Gál P., Wittner J. (Kiss G.). HVSE: Sásdi - Gyurcsányi, Öreglaki, Sipos G., Vidák. Csere: Matyi, Gimesi (kapusok), Hajmási, Németh P., Horváth P., Halmos, Tóth M., Bencsik, Németh E. Edző: Turzó József. Veszprém: Spandler – Hoffer, Erdősi, Püspök, Bognár. Csere: Sárdi (kapus), Boromisza G., Tar, Tatai, Petróczi, Finta, Boromisza D. Edző: Madarász János. Góllövők: Öreglaki (7.), Gyurcsányi 2 (8., 36.), Sipos G. (8.), Vidák (13.), Horváth P. (24.), Halmos (34.), ill. Finta 2 (15., 40), Petróczi 2 (31., 37.). A találkozó előtt a Halmos Mátétól búcsúzott el a zöld-fehér klub, aki a szezon befejeztével abbahagyja a futsalt. A Haladás első válogatott játékosa alapító tagja volt a szombathelyi futsalcsapatnak, 90 gólt rúgott zöld-fehér mezben, utánpótlásedzőként is segítette a klubot. Nagy lendülettel nyitott a Haladás – Vidák a kapufát találta el, egymást érték a hazai helyzetek. A szombathelyi lehetőségek azonban kimaradtak, már úgy tűnt, hogy a Veszprém ha nehezen is, de túléli a nehéz perceket. Ám a hazaiak szűk egy percen belül két ellentámadást is gólra váltottak, majd rögtön ezután Sipos volt erőszakos, és eredményes (8. perc: 3-0). A Veszprém azonnal vészkapusra váltott – és agresszívabb, támadóbb szellemű játékra. De kapu előtt a vasiak voltak határozottabbak, növelte előnyét a Haladás. Majd szintén vészkapust küldött pályára a hazai szakmai stáb. A nagy rohanásban a vendégek egy átlövésből szépítettek. A játékrész hajrájában sok helyzetet dolgozott ki a Haladás, de gólt már nem rúgott, maradt a 4-1. A szünetben a klubvezetés a HVSE U17-es, bronzérmet szerzett csapatát köszöntötte. Fordulás után is létszámfölényben rohamozott, erős tempót diktált a Veszprém. A Haladás védekezett, és veszélyesen kontrázott. Éppen egy kontrából sikerült ötödszörre is betalálni (24. perc: 5-1). Eldőlni látszott a mérkőzés, mert a Veszprém ugyan küzdött becsülettel, de sokat hibázott, és minden Haladás-támadásban benne volt a gól. De mivel a hazaiak bőkezűen tékozolták el a helyzeteiket, meccsben tartották ellenfelüket. Létszámfölényben talált be a Veszprém. Aztán a visszavonuló Halmos volt eredményes egy kontra végén, ezzel pontot tett a meccs végére (34. perc: 6-2). A találkozóba még belefért egy üreskapus gól a Haladás részéről, egy újabb létszámfölényes találat, és – az utolsó pillanatban - egy hetesből szerzett gól a vendégektől. A Haladás örömjátékkal, közönségszórakoztató futsallal, hét góllal, és egy hatodik helyezéssel búcsúzott a szezontól. Turzó József: - Annak ellenére, hogy már nem volt tétje a mérkőzésnek, kiszolgáltuk a közönségünket, jó meccset játszottunk. Nehéz szezon van mögöttünk, de a céljainkat elértük, ezért jár a dicséret a fiúknak. És gratulálok Móga Lóránt volt pályaedzőmnek, aki dobogóra lépett a Berettyóújfaluval, remélem, hogy folytathatja a munkát. Madarász János: - Sajnos nem tudtam motiválni kellőképpen a játékosaimat erre a mérkőzésre ami az én hibám! Ezzel együtt köszönöm nekik az egész éves munkát! Ellenfelünk megérdemelten nyert ellenünk. Szurkolóinknak köszönjük, hogy mindig mellettünk voltak még akkor is amikor nehéz helyzetben voltunk. Mindenkinek jó pihenést kívánok! A 2016/17 bajnokság végeredménye: fg

2024.04.08 | 13:35

2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15