Győzelemmel kezdtünk a horvát tornán
2023.01.11 | 19:30

Férfi futsalválogatottunk a bosnyákok ellen kezdte meg szereplését az ötcsapatos poreci felkészülési tornán.

A márciusi vb-selejtezőkre készülő férfi futsalosok a hétfői kupaforduló után kedden találkoztak Telkiben, majd utaztak el a horvátországi Porecbe, és szerdán kora délután máris mérkőzés várt rájuk: az előző Európa-bajnokságon is szereplő bosnyákok ellen lépett pályára Turzó József együttese.

A mérkőzés végig kiegyenlített játékot hozott, a mieink fegyelmezetten védekezve szűrték a bosnyák támadásokat, de ellenfelünk is jól védekezett, így a szünetig nem született gól. A második félidő derekán Horváth Szabolcs labdaszerzése után Suscsák Máté vezetést szerzett a magyar válogatottnak (1-0). A hajrához közeledve a bosnyákok öt a négy elleni játékra váltottak támadásban, de a kapunk előtt nem tudták érvényesülni emberelőnyben sem, sőt egy labdaszerzés után Vas Ádám az üres kapuba emelt (2-0). A bosnyákok néhány másodperccel a mérkőzés vége előtt megszerezték a szépítő góljukat, de a vereséget nem tudták elkerülni, 2-1 lett a végeredmény.

– Még csak a torna első mérkőzésén vagyunk túl, de már most büszke vagyok a megfiatalított válogatottra, mert nagyszerűen, igazi csapatként teljesített ezen a meccsen – értékelt a lefújás után Turzó József szövetségi kapitány. – Több nehézséget is leküzdöttünk, hiszen a hétfői kupaforduló után nem voltak frissek a játékosok, és minimális közös felkészülés után léptünk pályára. Több jó egyéni teljesítményt is láttam, végig stabilan, taktikusan játszottunk, erre a teljesítményre lehet építkezni.

Csütörtökön az észtek ellen lép pályára a magyar válogatott.

Magyarország-Bosznia-Hercegovina 2-1 (0-0)
Nemzetközi Torna, Porecs
Magyarország: Krajcsi Bence - Rábl János, Bencsik Roland, Hajmási Milán, Fekete Olivér
Cserék: Spandler Mátyás, Horváth Szabolcs, Nagy Imre, Vas Ádám, Fekete Márk, Fridrich Dávid, Suscsák Máté, Rutai Balázs, Szalmás Zoltán

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15