Győzelemmel kezdtek a DEAC-os lányok
2019.09.10 | 15:20
Győzelemmel kezdtek a DEAC-os lányok Eljött a nap, amiért a debreceni lányok a tavalyi bajnokságban keményen megdolgoztak és már nagyon vártak, bemutatkozhattak az élvonalban. Első NB-I-es mérkőzésükön a Tolnával találkoztak, akikkel szemben volt némi törleszteni valójuk, hiszen velük szemben maradtak alul egy góllal a Magyar Kupa tavalyi kiírásának, a négyes döntőjében. Óvatosan kezdett Üveges Katalin együttesem inkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt, de fokozatosan egyre bátrabban játszottak, szépen szövögették támadásaikat. Horváth Viki duplájával és Krascsenics Csilla találatával még az első negyedóra előtt háromgólos előnyre tettek szert. A hazaiak a 19. percben tudtak szépíteni, mondhatni, visszajöttek a mérkőzésbe. Szünet után a vendéglátók felzárkóztak egy gólra, de Pócsik Lívia hamar visszaállította a kétgólos különbséget. A mérkőzés hajrájában öt mezőnyjátékossal támadott már a Tolna, de ebből is a vendégek jöttek ki jobban, és Krascsenics Csilla második találatával pontot tett a mérkőzés végére. Tolna-Mözs – DEAC: 2:5 (1:3) Tolna, Tolna Városi Sportcsarnok Vezette: Hartung - Szabó - Lengyel Tolna: Deczki Vanda - Horváth Hanna, Szalkai Kitti, Vámos Georgina, Szőllős Alexandra Cserék: Wiesner Dalma, Nagy Noémi, Csapó Orsolya, Ferencz Flóra, Fehér Vivien Edző: Nagy Roland DEAC: Tóth Renáta, Tóth Nóra, Krascsenics Csilla, Üveges Katalin, Horváth Viktória Cserék: Kósa Viktória, Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Horváth Petra, Czégény Zsuzsánna Játékos-edző: Üveges Katalin Gólszerzők: Horváth Viktória 7’, 12’, Krascsenics Csilla 13’, 39’, Pócsik Lívia 28’ illetve Wiesner Dalma 19', 251 Nagy RolandNagy Roland: - Az első félidőben bátortalanul játszottunk és ezt az eredmény is mutatja,de még így is voltak lehetőségeink amivel sajnos nem tudtunk élni. A második félidőre feljavult a játékunk és próbáltunk nagyobb sebességre kapcsolni és határozottabbak lenni,ami helyzetek sokaságát hozta,de sajnos csak egy alkalommal tudtuk kihasználni! Voltak hibáink amiből tanulunk és igyekszünk kijavítani. Készülünk tovább,hogy hétvégén tudjunk javítani! Gratulálok a Debrecennek! 10Üveges Katalin:  - Az első öt percben zártabb védekezéssel kezdtünk, majd elkezdtünk kilépegetni, kitámadni. Ebben a periódusban háromgólos előnyt tudtunk kiharcolni. A félidő hajrájában fejben kicsit szétestünk, voltak tolódási hibák, amit ellenfelünk kihasznált, de szerencsére letudtuk hozni ezt a játékrészt 3:1-re. Szünet után ismét jól kezdtünk, a vége előtt öt perccel 4:2-es vezetésünknél időt kértem, számítva arra, hogy ellenfelünk átáll az öt a négy elleni játékra. Ez csak az utolsó három percben történt meg, de ekkor is mi tudtunk eredményesek lenni. A mérkőzés előtt kicsit aggódtunk, mivel Mariia Vaskovets nem tudott a csapat rendelkezésére állni, de végül ez nem jelentett problémát. Egyénileg és csapatként látszódott ezen a meccsen a különbség a Tolnával szemben, annak ellenére, hogy a lányok többségének még nincs NB-I-es rutinja. Kreatívak voltunk, élveztük a futsalt, jól játszottunk, védekezésben voltak hiányosságok, de nem volt különösebb gond. Végig vezettünk, magabiztosak voltunk, éreztük, hogy meg lesz a győzelem. A játéksebesség terén van bennem kicsi hiányérzet, úgy gondolom, a mostaninál tudunk gyorsabban is játszani, talán a hosszú utazás lassított le minket. A Tolnától tavaly a Magyar Kupa négyes döntőjében 4:3-ra kaptunk ki, azóta erősödött a keretük, ennek fényében még értékesebb a győzelmünk, ami úgy gondolom, teljesen megérdemelt. Gratulálok a lányoknak a sikeres élvonalbeli bemutatkozáshoz, nagyon büszke vagyok rájuk. Ez a siker kellő lendületet kell, hogy adjon a következő fordulóban az Astra elleni mérkőzésre, szeretnénk hazai pályán is jó eredményt elérni. Forrás: deac.hu