Győzelemmel kezdte a rájátszást a Haladás
2019.02.19 | 08:39
Győzelemmel kezdte a rájátszást a Haladás A BME elleni magabiztos győzelemmel nyitotta az NB I-es futsal-bajnokság rájátszását a Kútház Haladás VSE. A szombathelyiek az alapszakaszban idegenben és hazai pályán is simán verték a bennmaradásért küzdő ellenfelüket – ezúttal is esélyesként, a győzelem reményében léptek pályára. Kútház Haladás VSE–BME-BT FC 3-1 (2-1) Szombathely, 450 néző, Vezette: Czene-Joó, Ibriksz, Apkó HVSE: Sásdi – Michel, Hajmási, Simic, Dróth. Csere: Alasztics, Gyimesi, Horváth P., Sipos, Németh Z., Vas, Vidák. Edző: Sziffer András. BME: Tyukász – Szigeti, Bozsoki, Csóh, Horváth B. Csere: Papp, Lipl, Fazekas, Csernai, Szalmás, Rónaszéki, Sóvári, Dudás, Fritz. Játékos-edző: Csernai Gábor. Góllövők: Vas (14.), Dróth 2 (20., 28.), ill. Csernai (6.).

91f43898-a2a6-4490-8574-d6b8a01ad77f

A Haladás agresszívan kezdett, ám a BME szervezett védekezésével nehezen boldogult. És olykor azért Sásdinak is játékba kellett avatkoznia. De a percek múlásával csak magához ragadta az irányítást a HVSE, beszorította ellenfelét. Sokat volt a labda a hazaiaknál, mégis nehezen alakítottak ki helyzetet. Sőt a BME szerzett vezetést egy remek kontra végén, feladva ezzel a leckét esélyesebb ellenfelének. Hajtottak becsülettel a szombathelyiek, de sokat hibáztak. Peregtek a percek, és nem tudta feltörni a HVSE a jól megszervezett, kőkemény BME-reteszt. A hazai időkérés valamelyest felpörgette a hazai csapatot, mindez a helyzetek számában, minőségében is megmutatkozott. Végül a nyomás csak góllá érett, Vas volt eredményes egy szabadrúgás variáció végén (14. perc: 1-1). Már úgy tűnt, hogy döntetlennel ér véget az első játékrész, amikor Dróth egyéni alakítása után átvette a vezetést a Haladás. c7715c17-e9e1-4143-8a5f-4686387a62e2 Fordulás után is lendületben maradt a HVSE, kapujához szegezte ellenfelét – egymást érték a hazai helyzetek. A sokadik lehetőséget Dróth váltotta gólra – eldőlni látszott a mérkőzés (28. perc: 3-1). De a BME nem adta fel, minden mindegy alapon kitámadott, és olykor azért okozott zavart a hazai kapu előtt. A Haladás bőven pontot tehetett volna a meccs végére, ha helyzeteinek csak a töredékét értékesíti – Simic lövésénél a kapufa mentett. Az utolsó bő négy percben vészkapusra váltott a BME, de az eredmény már nem változott. Teljesen megérdemelten nyert a Haladás VSE – de kicsit jobb helyzetkihasználással, sokkal simább lett volna a hazai diadal. -         Tóth Gábor -