Győzelem a rangadón, bajnok a Kistarcsa!
2021.06.02 | 20:45

Nyugat után keleten is megvan a bajnok! A Kistarcsa 3-1-re nyert a Maglód elleni rangadón, ezzel behozhatatlan előnybe került a tabella élén. A Kartal nem utazott el a Kincsem otthonába, így megvan a bronzérmes is, az alsóházban pedig a Nyírbátor biztosította be a második helyét.

FELSŐHÁZ

Jól kezdte a rangadót a Kistarcsa, már a harmadik percben előnybe került Dolhai Gergő révén. A Maglód hajtott az egyenlítésért, de a szünet előtt Barabás Ádám megduplázta a vendégelőnyt, sőt, Méhes Pál is betalált, így 3-0 volt a szünet. A második félidőben megpróbált visszajönni a meccsbe a Maglód, a 28. percben pedig szépített is Vékei Nándor révén. Átállt utána öt a négyre a hazai együttes, de nem sikerült közelebb férkőznie. A Kistarcsa 3-1-re nyert, ezzel egy fordulóval a vége előtt hárompontos lett az előnye, és több győzelmének köszönhetően bebiztosította a bajnoki címét! Hogy aztán az NB I-et vállalja-e a csapat, az egyelőre kérdéses, a következő napok azonban az aranyérem okozta örömről szólnak majd.

A Csenger némileg tartalékosan utazott el Gyöngyösre, de már így is 5-1-re vezetett a szünetre. A második félidő is sima volt, Csoszánszki Dávid hiába triplázott, a vendégek 9-3-ra nyertek. Feljebb lépni azonban már nem tudnak a tabellán, a Kincsem ugyanis játék nélkül húzta be a három pontot, mivel a Kartal nem utazott el hozzá, így már biztosan harmadik helyen végez.

ALSÓHÁZ

Fordulatos meccsen nyert 6-5-re a Mád a Miskolc ellen otthon, míg a Nyírbátor nagyon simán, 10-3-ra legyőzte a Berettyóújfalu II-t.

Az utolsó forduló előtt tehát már csak egyetlen kérdés maradt, hogy a Miskolc vagy a Mád lesz-e a kilencedik, az összes többi hely már eldőlt.

FÉRFI FUTSAL NB II, RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
FELSŐHÁZ

Kincsem – Kartal 3-0 – játék nélkül.
Gyöngyös – Csenger 3-9 (Csoszánszki 3, ill. Lengyel 3, Katona 2, Rigó 2, Bakó, Mándi)
Maglód – Kistarcsa 1-3 (Vékei, ill. Dolhai, Barabás, Méhes)

ALSÓHÁZ

Mád – Miskolc 6-5 (Bodnár 3, Titkó 2, Szűcs, ill. Mészáros, Horváth, Hadházi, Varga 2)
Nyírbátor – Berettyóújfalu II 10-3 (Gömze 4, Somogyi, Pócsi 2, Tóth, Mizsei, Pálvölgyi, ill. Sipos, Somogyi, Nagy)