Gyengébb játék is elég volt a sikerhez
2023.09.19 | 10:30

Látványosan nem, de eredményesen játszott a 2F-Bau Tolna-Mözs a Dunaújváros ellen, aminek 3–1-es győzelem lett a vége a női futsal NB I 2. fordulójának hétvégi mérkőzésén.

Második bajnokiján az első győzelmére hajtott mindkét csapat, miután a Reveland Zoltán által irányított tolnaiak a nyitányon hazai pályán szenvedtek 4–3-as vereséget a TFSE-től, míg az újonc a Csepel ellen maradt pont nélkül odahaza (2–6).

Igazi közhelynek hangzik, de ennek ellenére nagy igazság van abban, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek. A dunaújvárosiak, akik még DPASE-Sárkeresztes néven nyerték meg az NB II Nyugati csoportját, nem sokat segítettek a sportág népszerűsítésében, a mérkőzés elején beálltak védekezni és gyakorlatilag amerre álltak, arra rúgták a labdát. A kötelező győzelem akkor is nehéz, ha a favorit nem játszik jó, amit most a hazaiak saját bőrükön tapasztalhattak meg. Ha a szünetre öt-hat gólos előnnyel ment volna a Tolna, az sem lett volna meglepetés, ám helyzeteit sorra hagyta ki a csapat, és ahogy lenni szokott, ettől még görcsösebbé váltak a játékosok. A csendet Krascsenics Petra tört meg a félidő közepén, a szünet után pedig Bajcsy Krisztina duplázott, amire szépítő találatra futotta a vendégektől.

– Ha pozitívumot kellene keresni ebben a mérkőzésben, az az lenne, hogy felépült és visszatért a pályára keresztszalag-szakadásából Vámosi Georgina. Rendre rossz döntéseket hoztunk, rengeteg helyzetet hagytunk ki, aminek „nehéz szülés” lett a vége. Az is hozzátartozik ugyanakkor a mérkőzéshez, hogy nem volt benne, hogy az ellenfél bármiféle bravúrt érjen el – fogalmazott lapunknak Reveland Zoltán, a tolna-mözsiek vezetőedzője, aki szerint ez a játék kevés lesz az Újpest FC elleni vasárnapi, szintén hazai bajnokin.

2F-Bau Tolna-Mözs–Dunaújváros 3–1 (1–0)