GŐZERŐVEL FOLYIK AZ ETO-NÁL A FELKÉSZÜLÉS
2016.08.23 | 14:48
GŐZERŐVEL FOLYIK AZ ETO-NÁL A FELKÉSZÜLÉS A Tango Hodonin legyőzése után újabb győzelemmel hangolt a 2016/17-es szezonra az ETO. Ezúttal Pozsonyban sikerült győzni a Slovmatic ellen. Rögtön felpörgött a Slovmatic ellen a mérkőzés, a hazaiak jelezték egy két helyzettel, hogy nyerni akarnak. A hazai nyomást jól kivédekező Rába ETO szerzett vezetést a 10. percben, Jaison varázsolta oda a labdát Alexnek, aki fél fordulatból estében talált a hazai kapuba (0-1). Sokáig nem örülhettünk, mert a FOFO gyorsan kiegyenlített, Kozár maradt egyedül a jobb szélen, aki Tóth lába mellett helyezett a hálóba (1-1). Maradt a nagy küzdelem, és az iram, a hazaiak visszavettek pár percre a tempóból, ezt használta ki az ETO, amikor Jaison indult meg középen, lövésre szánta el magát, a hazai kapus védett, de a kipattanóra Vas Ádám csapott rá és a hálóba helyezett (1-2). Közben Alaszticsot cserélték be a győriek kapujába, majd folytatta a FOFO a támadásait, bár a kezdeti hazai rohamok után már régen kiegyenlítődött a mérkőzés, egy szépségdíjas találattal a balszélről talált be HAĽKO Peter, egyenlítettek a vendéglátók a félidő hajrájában (2-2). Alig kezdődött el a második félidő, a hazai csapatkapitány Kozár Péter lőtt pontrúgásból nagy gólt a jobb felső sarokba (3-2). Átvették a vezetést a hazaiak! Az ETO megkettőzte a támadásait, aminek révén több kimaradt helyzet után ismét Jaison osztott tanárian, a jobb szélre passzolt, ahonnét Leonardinho egyből a kapu jobb oldalába lőtt (3-3). Három perccel később KYJOVSKÝ kapott jó labdát középen, az elmozduló Alasztics mellett laposan helyezett a győri kapuba (4-3). Ismét vezet a Slovmatic! Kapust cserélt a Győr, Alaszticsot Matkovics váltotta. Nos az ETO ezt nem hagyta annyiban, egy gyors támadást követően Seidler robogott végig a balszélen, és nagy erővel bombázott a FOFO kapujába a 29. percben (4-4). A Slovmatic nem tudott már felpörögni a hajrára, az ETO a legjobbkor ismét megszerezte a vezetést, amikor Seidler passzolt jó ütemben Juanra elé, aki közelről magasan vágta a labdát a hálóba (4-5). Azonnal 5 a 4 játékra állt át a FOFO, de gyorsan gólt kaptak belőle, Alex a győri kapuból emelte ki a labdát és célzott pontosan (4-6). Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a hazai csapat nem tudott már helyzetig sem jutni a vészkapus játékból, ellenben az ETO még háromszor is üres kapura emelhetett, de a labda elkerülte a hazaiak kapuját. Jó úton halad az ETO a bajnoki rajtra a felkészülésben, egyelőre nem hibáztak Juanráék a legutóbbi meccseken. A mai mérkőzésen saját maga dolgát nehezítette meg az ETO, de fokozatosan belelendülve a játékba, megérdemelten nyertek a Slovmatic FOFO Bratislava ellen, akik mindent megtettek azért, hogy győzzenek hazai közönség előtt. Az októberi UEFA Futsal Cup Main Roundra várhatóan össze fog csiszolódni az ETO, azonban ott már minden játékosnak a maximumot kell nyújtania. Pénteken újabb felkészülési mérkőzésen - a Slovmaticot a szlovák bajnoki trónról letaszító - Pinerola Bratislavával mérkőznek a győri futsalosok Győrben. Marcos Angulo: - Nagyon jó meccset vívtunk egy nagyon jól felkészült Slovmatic ellen. Jó teszt volt ez az UEFA-ra, a megfelelő úton vagyunk, hogy a top formánkat hozzuk az út végén. A legtöbb hazai játékos már ősidők óta együtt játszik, a legjobb az volt a számunkra, hogy mi még összerázódási szakaszban vagyunk még is jobbak voltunk a pályán. Nagyon örülök, hogy erőteljes játékkal, miután, kétszer is vezettünk - majd a FOFO vezetett kétszer - onnét viszonylag egyszerűen meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Pénteken a Pinerola ellen nagyon fontos mérkőzést fogunk játszani A szlovák bajnok tele jó játékosokkal, zöme válogatott. Mégis úgy érzem, hogy ellenük egy fokkal könnyebb dolgunk lesz, mivel a Slovmaticot jobb csapatnak tartom. SLOVMATIC FOFO BRATISLAVA-RÁBA ETO (4-6 (2-2) Slovmatic: Gašparovič - Kozar, Serbin, Kyjovsky, Rejzek, Bahna, Rafaj, Ujhely, Brndiar Vezetőedző: REJŽEK Martin ETO: Tóth Gy. – Juanra, Jaison, Dávid R., Vas Á., Leonardinho, Alex, Seidler, Davide, Sáhó, Bognár, Alasztics, Matkovics Vezetőedző: Marcos Angulo Gólszerzők: (Kozár P. 11p, 22p), (HAĽKO P. 18p), KYJOVSKÝ (27p), illetve Alex (6p, 37p), Vas Á. (14p), Leonardinho (25p), Seidler (29p), Juanra (32p)

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00