Gólzáporos vendéggyőzelem
2022.12.13 | 15:15

Nem várt könnyű mérkőzés az ELTE-BEAC csapatára a Férfi Futsal NB1 15. fordulójában, hiszen a válogatott játékosokkal teletűzdelt, remek formáéban lévő, a tabellán 5. helyen álló Kecskemétet fogadta a Sport11 -ben. Béni Zoltán egy jó hangulatú, teljes kerettel készülhetett a találkozóra, hiszen egyetemistáink az előző fordulóban a klub történetének első győzelmét jegyezhették az NB1-ben a Rubeola ellen.

Enyhén szólva sem kezdődött rosszul a találkozó számukra, egy szögletvariációt követően ugyanis Szekér Zoltán lőtte ki elemi erővel a rövidet (1-0), egy percre rá ugyanakkor már a vendégeknél volt az előny, előbb Sztojan Milovac majd Bencsik Roland vette be Oswald kapuját (1-2). Ezt követően a helyzetek sokkal inkább a kecskemétiek előtt adódtak, Öreglaki és Milovac is a bal kapufát trafálta telibe, vagy éppen Oswald védett bravúrral, de Fülöp szemfüles labdaszerzésénél, egy kontratámadást követően a hazaiakat is csak centik választották el az egyenlítéstől.

Fél perccel a játékrész vége előtt Hadnagy István húzott extrát, és kiszorított szögből a hosszú felsőbe bombázott (1-3). A fordulást követően aztán hamar pontot tett a lényegi kérdések végére a Kecskemét, egy szögletvariáció után előbb Hadnagy duplázott, majd Bencsik jegyzett mesterhármast, beállítva ezzel az odavágó eredményét (1-6), ám ezzel még nem volt vége, mert Hadnagy is triplázott és a vendégek román válogatott kiválósága, Mánya Szabolcs is bevette - ekkor már Juhász Jenő kapuját. Gémesi lőtt passzából Szini ugyan még szépített (2-8), de Milovac találatával ismét hét volt a két csapat közti különbség, egészen az utolsó percig, amikor is Szekér is duplázott, kialakítva ezzel a végeredményt.

NB I, 15. forduló

ELTE-BEAC-SG - Kecskemét 3-9 (1-3)
Budapest, SPORT11 Sport és Szabadidőközpont
Vezette: Vass - Karsai - Blum

ELTE-BEAC: Oswald - Szini, Kiss G., Tarjáni, Szekér.
Cserék: Juhász, Kubitsch, Horváth D., Gémesi, Szokoli, Spáth, Appl, Fülöp V., Panyi
Edző: Béni Zoltán

Kecskemét: Rigó - Víró, Öreglaki, Mánya, Hadnagy
Csrerék: Nyerges, Bencsik R., Kajtár, Ristic, Milovac, Haász, Sánta
Edző: Soltész Levente

Gólszerzők: Szekér (2), Szini illetve Bencsik (3), Hadnagy (3), Milovac (2), Mánya.

Forrás: eltebeacfutsal