Gólzáporos mérkőzés Debrecenben
2018.11.01 | 11:51
Gólzáporos mérkőzés Debrecenben Kovács István 4 gólt lőtt, a közönség jól szórakozott, hiszen 14 találatot láthatott a 9. fordulóból előrehozott szerda esti futsalmeccsen. Ugyanakkor a már 8-3-ra is vezető DEAC a lelkesen küzdő szigetszentmiklósiak ellen nehézzé tette a véghajrát önmaga számára.  Férfi futsal NB1, 9. forduló DEAC - Szigetszentmiklós Futsal 8-6 (6-3) Debreceni Egyetemi Sportcsarnok Vezette: Újhelyi, Szelezsán, Boda
DEAC: Faragó – Szentes-Bíró, Kovács I, Kondás Csere: Dobi, Kasuba, Tóth A, Faragó, Rácz, Esztergomi, Pallai, Varga D Edző: Elek Gergő Szigetszentmiklós: Klicsó – Gál, Schrancz, Reich, Fülöp Csere: Matus, Faragó, Gergály, Vörös, Déri, Nagy R, Östör, Pászti, Bihari Edző: Somogyi Gábor Góllövők: Kovács I. 14’, 14’, 15’, 20’, Kondás 3’, 28', Varga D 18’, 22’, illetve Fülöp 20’, 35’, Reich 2’, Schrancz 15’, Nagy R 28’, Gál 35’ Piros lap: Kondás 31’, Bihari 27’ Elek GergőElek Gergő: - Nem volt annyira rendben 6-2-ig sem a meccs, mert két nagy egyéni hibából kaptuk azt a kettőt is. A szünetben is azt mondtam a srácoknak, hogy azon fog múlni a meccs, hogy követünk-e még el további nagy hibákat a második félidőben. És hát követtünk... Az az igazság, hogy én ezt az érettségre tudnám visszavezetni. Fiatal játékosaink vannak, olykor komoly védelmi hibákat vétettek, s nem sikerült a kellő nyugodtságot a pályára tenni. Ám mint mondtam még éretlenek vagyunk. Amúgy ez egy agyon nyert mérkőzés volt, de igazából mindent egybevéve a győzelemnek tudok elsősorban örülni.

Kovács István(4 gól): - Tudunk pazar dolgokat és ilyen butaságokat is csinálni. Azt gondolom, hogy ellenfelünket mi hoztuk vissza a meccsbe. Túlságosan megnyugtatott minket az előny, aztán ahogy ilyenkor szokott lenni, gólt kaptunk. Ráadásul nem is egyet, hanem sorban hármat. Nagyon sajnálom ezt, és a gólarányt is, ami jobb lehetett volna, de legalább kettővel többet lőttünk, mint az ellenfél. Melyik gólom tetszett a leginkább a négyből? Talán az, amikor Szentes-Bíró Tamás passzolt le nekem a kapufához, mert az egy szép játék végén történt.

Jó hazai kezdés és ütemes támadás után mégis a vendégek szereztek vezetést, midőn gyors passzok után Reich Martin fellőtte a labdát kapus fölé (0-1). A hideg-zuhanyra elég hamar rányitották a forró vizes csapot... Hiszen bő 10 perc alatt négyszer rámoltak gólt a vendégek hálójába. Kondás Kristóf egy legurított labdát jobbról ballal hasonló módon lőtt a jobb felsőbe (1-1), majd egy szigetszentmiklósi ziccer maradt ki az elejétől fogva lüktető meccsen. A 14. percben felgyorsultak az események, hiszen nem egészen két perc alatt három gólt rúgtak a hazaiak!                                    Kovács István négy gólt szerzett, ebből hármat 2 percen belül Az elsőt okos lövéssel (2-1), a másodikat tízméteresből (3-1), a harmadikat pedig egy tökéletesen kijátszott kontra végén, Szentes-Bíró Tomi passzából (4-1).  Bár nagyon beindultak a hazaiak, s ekkor egy rövid ideig iskolajátékot mutatott be a DEAC, de rögtön kaptak is egy buta gólt, így kicsit lehűtötte a kedélyeket a Szigetszentmiklós. A maradék pár perc is hozott azonban még 3 találatot, a közönség nagyon nem unatkozott! Először is Varga Dani jobbról, az alapvonal mellől nagyon szemtelen gólt szerzett. Beadásra számított a kapus, ő azonban bokából felspiccelte a füle mellett a léc alá a labdát (5-2) Sőt, a vendégek már kigyűlt személyi hibái miatt a DEAC ismét 10 métereshez jutott, és Kovács István ezt is magabiztosan bevarrta (6-2). A fricska azonban ismét jött: pár másodperccel később, a szünet előtti pillanatokban szép gólt ért el a Szigetszentmiklós Fülöp révén (6-3).  A folytatásban aztán ismét úgy tűnt, hogy a DEAC eldönti végleg a mérkőzést. Varga Dani egy ellentámadás végén bombázott a vendégkapuba (7-3). Majd, bár a miklósiak nem adták fel, egymást buzdítva mentek előre, a 28. percben Szentes-Bíró legurított egy pontrúgást Kondásnak, ő meg a hosszúba varrta a labdát (8-3). Előtte egyébként Pallai Zsoltot sodorták el, ebből lett a szabadrúgás (és a rivális játékosát ki is állították 2 percre). Kiütés lett a vége? Nem! A Szigetszentmiklós mindent egy lapra téve támadott, ráadásul segítette őket az is, hogy fegyelmezetlenségekből hamar összeszedték a hazaiak a 6 faultot. Előtte még akcióból szereztek gólt, hiszen egy ellentámadásból találtak be (8-4), majd hazai szögletből ők kontráztak. Kondás taktikainak szánt szabálytalansága után azonban jött a kiállítás, és a tízméteres. Igen ám, de a kapuba álló Dobi Attila fejjel hárított - bele is sérült szegény. Nagyon kellett ez, hiszen feljövőben voltak a vendégek. Aztán megint szabálytalanság, és újabb tízméteres a vendégek előtt: erre visszajött Dobi, de ezúttal nem tudott védeni (8-5). Nagyon belelkesedett a Szigetszentmiklós ettől, hiszen volt még hátra jó öt perc, az meg sok mindenre elég lehetett volna. Sőt, újabb tízméteres! Ám Faragó Ádi bent maradt a kapuban ezúttal, és remekül vetette bele magát a labda útjába, így Dobi után ő is kifogott egy tízméterest! A hátralévő időben már okosabban játszottak a hazaiak, és nem engedték tovább zárkózni az ellenfelet. A vendégek megmutatták, hogy nem véletlenül nyertek már 4-szer is eddig a bajnokságban, ám ez a DEAC meccse volt. Igaz, máskor ennyi bakit egy rutinosabb ellenfél már kegyetlenül meg fog torolni. Duma, fotó: Koppányi Szabolcs