Gólzáporos hazai győzelem a nyitányon
2016.09.10 | 10:41
Gólzáporos hazai győzelem a nyitányon MVFC-Berettyóújfalu – Bőny-Szavill Consulting 7-1 (5-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Viczián – Modes – Flinta MVFC: Mezei – Kovács I, Rábl, Nagy I, Szabó P Csere: László M, Trencsényi, Gál I, Nagy D, Magyar Sz, Kondás, Vékei Edző: Turzó József Bőny-Szavill: Laukó – Zobák, Hajnal, Bogyó, Tóth F Csere: Szabó R, Nagy M, Szarvas, Mógor Edző: Pelczéder Zoltán Góllövők: Rábl 3, Kovács I, Nagy I, Magyar Sz, Kondás illetve Hajnal Sárga lap: Rábl, Magyar Sz illetve Hajnal, Tóth F Turzó-J.-172x172Turzó József: - Ha csak az eredményt nézem, akkor nagyon boldog vagyok, ha a játék bizonyos periódusaiba nézek bele elégedett lehetek, de mindig a maximális teljesítmény a mérvadó. Sokat kell fejlődnünk hétről hétre, sok a tanulni valónk, nagyon örülök, hogy jól kezdtük a bajnokságot, de reálisan kezeljük, gratulálok a Bőny csapatának, akik sokszor nehezítették meg csapatunk dolgát. Pelczéder Zoltán: - Nagyon fiatal csapattal és sok hiányzóval érkeztünk a mérkőzésre. Alap embereket kellett nélkülözni a munkahelyi elfoglaltság és a hétvégi nagypályás rangadók miatt. Ennek ellenére nagyon nagy várakozással néztünk a mérkőzés elé, fiatal csapatomnak nagy megtiszteltetés az NB /I ben játszani. Azt kértem elsősorban tőlük, hogy próbálják felvenni az NB/I tempóját, bátran játszanak és élvezzék a játékot. Az első félidő 12. - percéig bírtuk erővel, a válogatott játékosokat is felsorakoztatott Berettyóújfalu ellen. Onnantól folyamatos cserékkel frissítettem a csapatomat, 2 ifista játékos is játéklehetőséget kapott. Az egész csapatot dicséret illeti, hiszen erőnkön felül teljesítettünk, mindent megtettünk a tisztes helytállásért. Az én csapatomnak minden perc ajándék, amit az NB/I - ben eltölthetnek, és jómagamnak is megtiszteltetés, hogy a volt tanárom ellen " meccselhettem ". A tegnapi mérkőzés sok tanulsággal szolgált az első hazai mérkőzésünkhöz. A háromszoros magyar bajnok fogadta az újoncot a 20. magyar futsal bajnokság nyitómérkőzésén. Azért is hangsúlyozzuk ezt ki, mert a találkozó menete, az eredmény alakulása ennek megfelelően alakult. Még annak ellenére is így történt, hogy a Berettyóújfalu keretében óriási változások történtek a nyáron, gondolunk itt a külföldiek és Dávid, Komáromi, valamint Sánta távozására. Ugyanakkor örömteli lehet a hazaiak számára, hogy sok saját nevelésű játékos bizonyíthatott és bizonyíthat a jövőben is. Az újonc Bőny most megtapasztalhatta az első osztály légkörét, és mindezt a magyar futsal egyik szentélyében tehette. Mindez talán gyógyír lehet számukra a nagyarányú vereség megemésztésében.