Gólzáporos hazai győzelem
2019.09.14 | 10:31
Felszabadult játékkal aratott nagyarányú győzelmet a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Debreceni EAC elleni hazai bajnoki találkozón.
Screenshot_2019-09-14 Futsal Hungary Futsal MagyarországA futsal első osztály alapszakaszának negyedik fordulójában a Dunaferr hazai pályán fogadta a Debrecen együttesét. A hazaiak legutóbb a Berettyóújfalu ellen játszottak kitűnően, és ezt annak ellenére mondhatjuk, hogy a meccset végül, hatalmas csatában a tavalyi bajnok nyert meg (3-4). A mai ellenfelük kitűnően rajtolt, hiszen idegenben a Veszprémet győzte le (2-4), majd otthon a Berettyóval ikszelt (3-3), ezt követően azonban némi meglepetésre hazai pályán kapott ki a Nyírgyulajtól (0-2). Ezek alapján nagyon szoros, kiélezett mérkőzésre számíthattunk, főként, hogy eltiltás miatt Fridrich Dávid, valamint sérülés miatt Németh Péter sem játszhatott. Nagyszerűen kezdett a Dunaferr, hiszen már a második percben megszerezte a vezetést. Egy, a jobb oldalon vezetett akció végén Sáhó lőtt védhetetlenül Krajcsi kapujába (1-0). Egy perccel később ismét Sáhó lőhetett volna gólt, ezúttal azonban éles szögből nem találta el a kaput. Pál Patrik egy kapufával jelezte, hogy jó formában van, majd a vendégek végezhettek el kitűnő helyről szabadrúgást. Ennek egyenlítés lett a vége, hiszen Szentes rajtolt jobban a felpattanó labdára, melyet be is vágott a hazai kapuba (1-1). Az egyenlítésnek azonban nem örülhetett sokáig a DEAC, mivel fél perccel a középkezdés után Klacsák vette vissza az előnyt (2-1). A gólparádé nem állt meg, hiszen a hatodik perc elején Dorogi a kapus szeme közé lőtte a labdát, melyre nem tudott reagálni (3-1). A nyolcadik percben növelhette volna előnyét a Dunaferr. Ekkor Szeghy lapos gurítása már a kapuson is túljutott, a labdát azonban egy hátrafutó debreceni a gólvonal előtt még utolérte. Revelandnak is akadt munkája, aki Szabó két lövését fogta. Erre Horváth válaszolt, aki egyéni megmozdulás után tornáztatta meg Krajcsit. A vendégek portása azonban a 14. percben nem tehetett semmit az újabb gól elkerülése érdekében, hiszen Klacsák elemi erővel lőtte a labdát a felső léc alá (4-1). A félidő hajrájában Reveland mutatott be bravúrt Tóth Attila lövései után, majd Csányi jól helyezett labdáját védte lábban Krajcsi. Az utolsó percben azonban szépített a Debrecen. Miután Nyeste és Szentes bombáit látványos mozdulattal védte a hazai kapus, sajnos Tóth Attila lövését már nem foghatta (4-2). Térfélcsere után szinte azonnal növelte a hazai előnyt Sáhó, aki ezzel az első félidőben lőtt találatát másolta le (5-2). A 23. percben már Revelandnak volt dolga egy debreceni szabadrúgás kombináció végén, viszont gólt megint a Dunaferr szerzett. Ezúttal Szeghy volt megállíthatatlan, aki a baloldalon vitte végig a labdát, majd helyezte azt pontosan a hosszú sarokba (6-2). A biztos előny tudatában nyugodtan játszó hazai csapat továbbra is uralta a játékot, bár közben akadt egy-egy veszélyesebb kontrája a Debrecennek is. A hetedik találat a 34. percben született, mégpedig Pál Patrik által, aki kiszedte a pókot a felső sarokból (7-2). A folytatásra kapust cserélt a Dunaferr, Cseresnyés állt be, aki először a kapufának köszönhette, hogy nem avatták fel, majd nagyszerű vetődéssel húzta magához a labdát. A meccs végén Fehér Zsolt a fiatalokat is pályára küldte, akik nem okoztak csalódást, hiszen a lefújás pillanatáig kapott gól nélkül megúszták. A Dunaferr a Debrecen elleni sikerrel megszerezte második győzelmét, ezzel biztosan megelőzte mai ellenfelét a bajnoki tabellán. Dunaferr DUE Dutrade FC – Debreceni Egyetem AC 7-2 (4-2) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Czene-Joó - Tamási P - Imrő Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland – Klacsák, Szeghy, Pál, Sáhó. Cserék: Cseresnyés, Gergely – Kolompár, Dorogi 1, Faragó, Danó, Csányi, Németh, Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Debreceni Egyetem AC: Krajcsi – Somogyi, Szentes, Tóth A., Kántor. Cserék: Tóth B. - Nyeste, Sustyák, Szabó, Figeczki, Haraszti, Békési. Vezetőedző: Elek Gergő. Góllövők: Klacsák 2, Sáhó 2, Szeghy, Pál, Dorogi, illetve Tóth A, Szentes 0000000897Fehér Zsolt: - Már az első félidőben eldönthettük volna a találkozó sorsát, ha jobban koncentrálunk a ziccereinknél! Minden tekintetben felülmúltuk fiatal ellenfelünket. Kis hiba csúszott a gépezetbe a félidő előtt, ezért a szünetben nagyobb összpontosítást kértem a játékosaimtól! Jobb helyzet kihasználásunknak köszönhetően megérdemelt nagyarányú győzelmet arattunk! Gratulálok a játékosaimnak! További sok sikert kívánok Elek Gergőnek, és fiatal csapatának a bajnokságban! Elek GergőElek Gergő: - Az első félidőbe nagyon rosszul védekeztünk, nem tudták folytatni a játékosok az eddig mutatott koncentrált, jó védekezést, amit jó kapusteljesítménnyel se tudtunk alátámasztani. Támadásban részben tudták a kért dolgokat megoldani, a második félidőre a védekezésünk is és a támadásunk javult valamicskét, de ettől függetlenül senki nem tudott extrát nyújtani. Az egész mérkőzést hullámzó teljesítmény jellemezte, voltak nagyon jó dolgaink bizonyos periódusokba, máskor csőstül jöttek a hibák.