Gólzáporos gyulai győzelem Miskolcon
2019.02.12 | 09:00
Gólzáporos gyulai győzelem Miskolcon Magabiztos győzelemmel folytatta a Gyulai Amazonok együttese az NB I-es szereplését, ezúttal a Miskolci Vénusz gárdáját győzték le hat találattal. Az első játékrészben a motiváltabb fürdővárosiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, noha a Miskolc előtt is akadt lehetőség az első percekben. Az első gólt Bálint Rebeka szerezte egy látványos gyulai akció végén a mérkőzés 6. percében, majd Sovány Liza duplázta meg az előnyt 3 perccel később. Bálint Rebeka második gólja a 13. percben megnyugtatta a vendégeket, Palócz Mónika pedig lehúzta a rolót ezen a napon. Szerb Katalin a félidő vége előtt jó ütemben érkezett a hosszú sarokhoz, ezzel máris 0-4 állt az eredményjelzőn a 18. percben. Galambvári Gréta az első játékrész vége előtt szépíteni tudott, így 1-4-es eredménnyel fordultak a csapatok.

A második félidőben is többet kezdeményezett a Gyula, a jóval felszabadultabb és magabiztosabb vendégek első góljára azonban 10 percet kellett várni. Heidt Edina a 30. percben, valamint a mérkőzés végén is betalált, Bálint Rebeka pedig 3. gólját is megszerezte a 38. percben. Összességében megérdemelt gyulai győzelem született, a Miskolc nehéz helyzetbe került, hogy megszerezze a 4-5. hely valamelyik az első osztályban. Miskolci Vénusz – Gyulai Amazonok 1-7 (1-4) Miskolc, Miskolci Városi Sportcsarnok Vezette: Katona - Balla - Orosz Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Molnár Ágnes, Fülöp Diána, Heidt Edina, Bálint Rebeka Csere: Sovány Liza, Szerb Katalin, Balogh Noémi, Kurai Nikolett Edző: Molnár Zoltánné Miskolci Vénusz: Almási Ildikó - Galambvári Gréta, Váradi Cintia, Kovács Aliz, Molnár Enikő Csere: Miliczki Noémi, Ádám Anna, Visnyánszki Dalma, Tirpák Zsanett, Bunda-Tóth Panna Gólszerzők: Galambvári Gréta illetve Bálint Rebeka (3), Heidt Edina (2), Sovány Liza, Szerb Katalin Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné vezetőedző: - Amit megbeszéltünk a lányokkal, teljes mértékben betartották a mérkőzés alatt. Megérdemelt a győzelmünk, azonban van némi hiányérzetem a kihagyott helyzetek miatt. Egy hosszabb pihenő következik, de a munkával nem állunk meg, dolgozunk azon, hogy minél jobb eredményt érjünk el idén.