Gólzáporos Göcsej győzelem a Veszprém ellen
2015.08.16 | 08:23
Gólzáporos Göcsej győzelem a Veszprém ellen Hazai pályán tartott közös edzést a a Göcsej a Veszprémmel, melynek célja továbbra is újoncként felvenni a ritmust az NB I-es csapatokkal. A vendégek kispadján a magyar futsal egyik ikonja, Madarász János ült. A csapatok 2 x 35 perces, futóórás játékidőben egyeztek meg. Szokatlan kezdősorral lépett pályára a Göcsej, hiszen két meghatározó játékosa - Halmos Máté és Kottán Krisztián - nélkül volt kénytelen kiállni. Horváth Detre pedig továbbra is kisebb sérüléssel bajlódik. Az első 5 perc a kóstolgatás jegyében telt, majd a 6. percben Nagy  szép akciójából Dávid László hozta kihagyhatatlan helyzetbe Papp Tamást (1:0). Ezután felváltva vezettek támadásokat a csapatok, mely során Balikó kapus többször is megvillantotta csodás reflexeit a szép számú közönség nagy örömére. A 15. percben pályára lépett a fiatal Gerencsér Attila, aki nemsokára egy remek megmozdulást követően öngólt rúgatott az ellenféllel (2:0). Feltűnt a Göcsejes fiúk tetszetős, kreatív játéka, élményszámba mentek a szebbnél szebb akciók, melynek eredményeként Gerencsér újabb gólt készített elő, de ezúttal nem a veszprémiek, hanem Bogyó Károly váltotta gólra a remek átadást. 3:0-ás félidei eredménnyel mehettek rövid pihenőre a csapatok. A második félidőben sem hagyták a fiúk az öltözőben a gólvágó cipőjüket, a kiváló mezőnymunkát végző Sámson, Horváth Elemérrel való összjátékból volt eredményes (4:0). És itt még nem volt vége! Bogyó és Borsi is sorra szerezte a labdákat, amiből nem maradhatott el Borsi bal lábas bombagólja sem (5:0). A vendégek szinte lövőhelyzetbe sem kerültek a mérkőzés ezen szakaszában, és ez érezhetően frusztrálta őket, tovább próbáltak keményíteni a védekezésen, ám mindhiába, hiszen Bogyó szép egyéni akcióját követően már 6:0-ára nőtt a hazai előny. A meccs hátralévő részében kénytelenek voltak vészkapussal támadni a vendégek. Egy okosan kijátszott helyzetet követően Bánfalvi találatával megszerezték első góljukat a mérkőzésen (6:1). Bagó Gábor időkéréssel reagált az új helyzetre, hogy rendeződjön a védelem a létszámfölény ellen. Sikerült is megtalálni az ellenszert Szőke Ádám személyében, aki a dunaújvárosi meccshez hasonlóan ismét remek csapatvédekezés után gurított 15 méterről az üres kapuba (7:1). Ezt követően még két gól született vendégrészről. Boromisza Gábor volt a befejező ember egy kisakkozott 5:4-es szituációban, majd egy kényszerítőt váltottak ismét gólra a veszprémiek, és ezzel 7:3-ra szépítették az eredményt. Az utolsó játékpercben Schmidt Gábor kapusgóljával állt be a 8:3-as végeredményt. Összességében kreatív és eredményes támadójátékkal és stabil védekezéssel rukkolt ki a Göcsej, hiszen a Veszprém kizárólag emberfölényből volt eredményes, jóllehet a vendégcsapat a mai estén nélkülözte három válogatott játékosát. Bagó Gábor: " Bizakodásra adhat okot a mai teljesítményünk, kezd összeállni a játékunk mind védekezésben mind támadásban. Örömmel tölt el, hogy új játékosaink - Sámson Zoli és Borsi Gergő - egyre jobban beépülnek a csapatba. Tovább dolgozunk, hogy minél jobb formában kezdjük az NB I-es szezont."

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00