Gólokkal ünnepelte Suscsák az ötvenediket
2022.11.02 | 12:30

Mindkét csapat aktívan kezdett, az első percekben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, igaz ezek többnyire inkább hatoson kívüli lövések voltak. Kinics Bálint több alkalommal is szépen hárított, igazolván, hogy fiatal kora ellenére is lehet rá számítani éles meccsen. A 8. percben aztán Szeghy iramodott meg a pálya közepén, Suscsáknak továbbított, aki a hosszút passzolta meg, az ott érkező Klacsák Bence pedig közelről megszerezte a vezetést (1-0). A 8. percben Dunai remek labdaszerzése után Harnischoz passzolt, aki egy csellel elfektette a kapust, majd éles szögből a kapuba gurított (2-0). Alig pár perc telt csak el, de ha egy üzlet beindul, szokták mondani: Szeghy szemfüles gyorsan elvégzett oldalberúgását az 50. újpesti (és NB I-es) bajnoki mérkőzésén pályára lépő Suscsák Máté pazar góllal ünnepelte, egy ritkán látható szép pörgetéssel a kapus felett (3-0).

A második félidőben is hasonló játékot láthattunk, sok hazai helyzettel, de a kapuba szünetben beálló Tyukász is bemutatott két bravúrt. A másik oldalon Opre jóval többet, Lipl, Östör, Suscsák is szerezhettek volna gólt. Lankadt a figyelem, így sokáig nem született újabb találat, sőt a játék irama, színvonala is csökkent. A 36. percben aztán az egész mérkőzésen agilisan játszó Klacsák erőszakos labdaszerzése után Suscsákhoz passzolt, aki befordult a kapu irányába és a védővel a nyakán elemi erővel a léc alá bombázott (4-0). Ezzel eldőlt minden kérdés - már ha még valakiben akadt. Az utolsó pár percre 5 a 4-es vészkapus játékkal próbálkozott a Nyírgyulaj, de üres kapuból majdnem Szeghy szerzett gólt. A 38. percben aztán lejátszották az emberelőnyös szituációt a vendégek, amelynek végén Szentes-Bíró érkezett és szerezte meg a szépítő találatot (4-1).

Németh Péter:
- Felemás estén vagyunk túl, mert voltak nagyon jó periódusai a mérkőzésnek a szempontunkból, és sajnos nagyon rosszak is. A győzelemért gratulálok a csapatnak, az egyéni teljesítményeinket pedig górcső alá vesszük a héten, mert hiányérzetem van sok mindenben. Remélem nem csak nekem...

Futsal NB I, 9.forduló:
Újpest FC-220Volt - Nyírbátori SC 4-1 (3-0)
UTE csarnok, 150 néző.
Vezette: Zimonyi - Tóth-Tolnay - Imrő

Újpest: Kinics - Klacsák, Lipl, Östör, Suscsák,
Csere: Tyukász, Zsolnai, Szeghy, Dunai, Horváth B., Harnisch, Szabó J., Balogh L.
Vezetőedző: Németh Péter

Nyirbátor: Opre - Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Csoma,
Csere: Tóth K., Nagy Zs., Szabó, Kerekes, Molnár, Rácz, Makai, Hadházi, Orosz
Vezetőedző: Baksa Csaba

Gólszerzők: Klacsák (9.,) Harnisch (12.), Suscsák (14., 36.), ill. Szentes-Bíró (38.)

Sárga lap: Lipl 20', Dunai 31', ill. Csoma 21'