Gólképtelen volt a Fradi a DEAC ellen!
2017.10.29 | 09:57
Gólképtelen volt a Fradi a DEAC ellen!  Két alsóházban lévő csapat találkozott a Népligetben, ahol mind a két félnek égető lett volna a három pont. Mind a két oldal úgy gondolkodott, hogy most itt a nagy lehetőség a javításra. A két fél a felkészülés alatt már megmérkőzött, így nagyjából tudták, mire számíthatnak a másiktól. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – DEBRECENI EGYETEMI AC 0-1 (0-0) Népliget, 100 néző Játékvezetők: Baghy, Hartung, Szabó FTC: Vámosi – Komáromi, Horváth, Andorka, Jándék Cserék: Sikur – Sáfár, Birinyi, Dénes, Keresztúri, Vattamány, Lak Vezetőedző: Sáfár Tony DEAC: Dobi – Kasuba, Varga, Buka, Esztergomi Cserék: Faragó, Elek, Bun, Sándor, Kántor, Tóth, Szentes-Bíró, Szabó, Győrfi Vezetőedző: Elek Gergő Sárga lap: Komáromi, Andorka, Keresztury illetve Esztergomi, Elek Gólszerző: Kántor Screenshot-2017-10-29 Futsal Hungary Futsal MagyarországKét alsóházban lévő csapat találkozott a Népligetben, ahol mind a két félnek égető lett volna a három pont. Mind a két oldal úgy gondolkodott, hogy most itt a nagy lehetőség a javításra.A két fél a felkészülés alatt már megmérkőzött, így nagyjából tudták, mire számíthatnak a másiktól. Az első játékrész inkább a vendégekről szólt, a nagyobb helyzetek előttük adódtak, Vámosinak többször is bravúrt kellett bemutatnia. A labda hiába volt többet a zöld-fehéreknél, elvétve akadt helyzetük. A legközelebb gólszerzéshez a félidő utolsó percében jártak, ekkor kis-büntetőhöz jutottak, de a vendégek kapusa hárítani tudott. A fordulás után feljavult a Fradi, többször is veszélyeztetett, de nem akart megszületni a találkozó első gólja. Dobi több esetben védett bravúrral, de volt amikor már ő is verve volt, ekkor a kapufa kisegítette. Ahogy csordogált a mérkőzés, benne volt a pakliban, hogy futsalban ritkán látható gól nélküli döntetlennel zárul az este. A hajrában mind a két fél előtt ott volt a lehetőség, hogy eldöntse a három pont sorsát. A Fradi előtt két ajtó-ablak helyzet is adódott, de elpuskázták, majd a végén a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat. Az utolsó előtt percben a debreceniek egy gyors kontra végén megszerezték a vezetést, ami mint később kiderült, győztes gól lett. Egy nem túl magas színvonalú, közepes iramú mérkőzésen a jobban koncentráló csapat nyert, teljesen megérdemelve. A DEAC ezzel megszerezte első sikerét a bajnokságban, míg a Fradi zsinórban harmadik vereségét könyvelheti el. 14441164_1247978851903424_9197076038859648658_nElek Gergő, DEAC: - Az előzetes várakozásnak megfelelően alakult a mérkőzés. Többet volt a labda a Fradinál, de remekül védekeztünk és az első félidőbe több nagyobb helyzetünk volt náluk. A második félidőbe kiegyenlítettebb lett a helyzetek aránya. Nem csoda, hogy nem születtek gólok, mind a két kapuba DEAC nevelésű kapus állt. Jobban akartuk a győzelmet, lehet hogy nem futsaloztunk jobban, de jobban küzdöttünk!   FH Maha csapatmanagerMachalek Attila, FTC: - Ami negatívum a mérkőzéssel kapcsolatosan, hogy továbbra is hadilábon állunk a gólszerzéssel. Még az üres kapuba sem sikerült betalálni három méterről, így pedig nehéz pontot vagy pontokat szerezni, hiába játszunk jól a mezőnyben. Néhány ember reméljük lassan észreveszi, hogy már megy a bajnokság... Ami pozitívum, hogy legalább volt mérkőzés, mert lassan már annak is örülni kell. A szpíker már nem ülhet a zsűri asztalnál, a fotós sem lehet a pályaszélén semmilyen formában... Ezek gondolom (létező), fontos szabályok, amik segítik szeretett sportágunk előrelépést. Lehet, hogy a legközelebbi meccsen már a cserejátékosoknak is a lelátóról kell cserélni, megelőzve a komoly balesetveszélyes szituációkat. Milyen jó lenne, ha ez a fajta precizitás csak megközelítőleg átragadna az illetékesekre mérkőzés alatt is, és akkor a csapatok nem kapnának sírógörcsöt, meg szívinfarktust egy este 6-8 alkalommal.