Gólgazdag találkozón megérdemelt Mezei-Vill győzelem
2015.05.09 | 12:59
Gólgazdag találkozón megérdemelt Mezei-Vill győzelem Gólgazdag találkozón megérdemelt Mezei-Vill győzelem Azért láttunk már jobb meccset is… Az első osztályú futsalbajnokság rájátszásának 7. fordulójában a Mezei-Vill FC az Aramist fogadta. A helyezések alapján a találkozó akár egy izgalmas rangadó is lehetett volna, hiszen a hazaiak öt ponttal az ETO mögött biztos másodiként léptek pályára, míg a budaörsiek egyetlen pontra voltak a harmadik helytől és egy vendéggyőzelem esetén a bronzérem elsőszámú esélyesévé léphettek volna elő. A meccs Mezei rohamokkal kezdődött, a Turzó-gárda azonnal a kapuja elé szorította a vendégeket, egyértelművé tették, hogy a mérkőzés sorsát már az első percekben el akarják dönteni. A mezőnyfölényt aztán előbb a harmadik percben Lovas, majd a hatodik percben Trencsényi váltotta gólra (2-0). A kétgólos vezetés után visszább vettek a kékmezben játszó berettyóújfaluiak, így az Aramis is egyre több támadást vezethetett. Bár egyre kiegyenlítettebb lett a meccs, a budaörsiek szépítő gólja még eléggé a semmiből jött. A félidő közel felénél Hosszú lépett ki középen, majd egy védővel a nyakán futtából a kapuba lőtt (2-1). A bekapott találat nem igazán spannolta fel a hazaiakat, így az egyenlítés – még ha azt a menteni igyekvő Dávid is szerezte - már egyáltalán nem volt akkora meglepetés. Az öngól viszont már megtette a hatását, Trencsényiék két fokozattal feljebb kapcsoltak és egy percen belül, Nagy Tamás majd Dávid révén újabb két találatot szereztek (4-2). Ez a két gól, mint később kiderült, gyakorlatilag el is döntötte a meccset. A második játékrész meglehetősen unalmas húsz percet hozott, pedig az első sem volt egy körömrágós, verítékes, többször újraélesztős félidő. A defibrillátorokat, ha lettek volna, nyugodtan vissza lehetett volna tolni a raktárba és helyettük kihozni a kis- és nagypárnákat. A szünet után két csapat egyike sem diktált hatalmas tempót, a játékosok kényelmesen elfutsaloztak a mezőnyben, no jó, időnként azért rúgtak egy-két gólt is. Az Aramis próbálkozott rendületlenül, de nem tudott közelebb zárkózni, a Mezei pedig biztosan őrizte a kétgólos előnyét. Egyedül a meccs végén, Trencsényi és Csopaki találatai után, 5-3-as állásnál Dávid bombagólja okozott némi adrenalin-szint emelkedést (6-3). Nem csak azért, mert egy remek lövés volt, hanem azért is, mert a vendégek úgy látták, hogy azt a játékosukat, akinek a gólszerzőre kellett volna kilépnie, a hazaiak szabálytalanul zárták el. Ha ez így van, akkor az pedig az Újfalu ötödik faultja lett volna… A narancsmezeseknek az sem jelentett gyógyírt, hogy közvetlenül a lefújás előtt Csopaki újabb találatával sikerült kicsit kozmetikázni a végeredményt,  ami ezzel a góllal 6-4 lett. Mezei-Vill FC- Berettyóújfalu – Aramis SE 6-4 (4-2) Berettyóújfalu, 2015.05.08. 500 néző Vezette: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán Időmérő: Csatári Tibor MVFC: Tihanyi Csaba - Trencsényi János, Lovas Norbert, Gál István, Dávid Richárd Csere: László Márk, Szabó Péter, Komáromi Péter, Sánta János Attila, Nagy Tamás, Birinyi Balázs, Hajdu Zsolt, Nagy István Edző: Turzó József Aramis: Sikur Lajos - Horváth Norbert, Hosszú Ádám, Horváth Szabolcs, Da Silva Ribeiro Roni Csere: Farsang Bence, Klacsák Bence, Sebestyén Róbert, Vattamány Dávid, Frank Tamás, Csopaki István, Boldizsár Márk, Soós Arnold Edző: Tóth Szabolcs Gólszerzők: Trencsényi 2 (6’ és 28’), Dávid 2 (19’ és 39’), Lovas (3’) és Nagy Tamás (18’) illetve Csopaki 2 (39’ és 40’), Hosszú (9’) és Dávid öngól (18’) Turzó József (MVFC): A sok gól ellenére nem volt egy közönségszórakoztató mérkőzés. Nagyon sok technikai hiba, pontatlanság volt a játékunkban, ezért a találkozó kissé adok-kapok meccsé alakult, amiből mi jöttünk ki jobban, de ennyivel talán jobbak is voltunk. Egy nagyon lassú iramú mérkőzést játszottunk, mind támadásban, mind védekezésben, ennek ellenére rengeteg volt a hiba. Talán fejben nem készültünk fel megfelelően és nekem sem sikerült felráznom a csapatomat annyira, amennyire kellett volna. Frank Tamás (Aramis): Nem kezdtük jól a mérkőzést.  Gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk, az első percekben a Mezei átszaladt rajtunk. Utána azért rendeztük a sorainkat és visszajöttünk a mérkőzésbe, megvoltak a lehetőségeink is. Aztán egy perc alatt, pontosabban huszonkét másodperc alatt ismét kétgólos hátrányba kerültünk. Ez döntött ma, mert a második félidőben már nem tudtunk felzárkózni, hiába hoztuk ikszre a játékrészt. Ennyivel azért jobbnak is kell, hogy legyen egy ilyen csapat, mint a Berettyóújfalu… Gratulálok nekik a győzelemhez és további sok sikert!