Gólerősen kezdte a HVSE a rájátszást
2018.03.27 | 08:05
Gólerősen kezdte a HVSE a rájátszást Az Aramis elleni magabiztos győzelemmel kezdte az NB I-es futsalbajnokság rájátszását a Swietelsky-Haladás VSE. A felek nem is olyan régen, az alapszakasz hajrájában játszottak egymással, akkor saját közönsége előtt simán nyert 8-1-re a Haladás. Swietelsky-Haladás VSE–Aramis SE 6-2 (2-2). Szombathely, 600 néző, NB I-es rájátszás, Vezette: Zimonyi P., Kovács G. (Imrő J.). HVSE: Matyi – Santos, Michel, Dróth, Bencsik. Csere: Gyimesi (kapus), Öreglaki, Horváth P., Németh P., Márkus, Hajmási, Vidák. Edző: Turzó József. Aramis: Soós – Kulcsár, Büki, Bognár, Gál. Csere: Dohány (kapus), Szabó, Lak, Roni, Bencze, Frank, Sivák, Póta. Játékos-edző: Frank Tamás. Góllövő: Dróth (5.), Bencsik (13.), Horváth P. 2 (23., 31.), Póta (25., öngól), Santos (29.), ill. Büki (9.), Póta (19.). Kiállítva: Roni (30.).

Nagy lendülettel nyitott a Haladás, rögtön magához ragadta az irányítást. Dróth pedig egy parádés sarkazós góllal gyorsan meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak. A hátrányba került Aramis bátrabb, nyíltabb játékra váltott. És egy szépen kidolgozott akcióból egyenlített is. Időt kellett kérnie a szombathelyi kispadnak. Felpörgött a meccs, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A rohanós játék a vasiaknak feküdt jobban, Bencsik villant, és rúgott nagy gólt (13. perc: 2-1). Az Aramis küzdött, az erőfeszítéseket siker koronázta, a szünet előtt a volt szombathelyi játékos, Póta vágott be egy lecsorgót. Döntetlennel vonultak pihenőre a felek. c91ee5e8-1871-4eea-9da7-4302446fe95bAz Aramis egy figyelmeztető kapufával nyitotta a második félidőt. Horváth Péter viszont közelről nem hibázott – harmadszor is megszerezte a vezetést a Haladás. Majd Póta csúsztatta saját kapujába Matyi hosszú kidobását (25. perc: 4-2). Ekkor már magabiztosan futballoztak a zöld-fehérek. Santos felső lécről bevágódó bombája pedig el is döntötte a meccset (29. perc: 5-2). Nehezen viselték a helyzetet a vendégek, durván játszottak, Roni kiharcolt magának egy piros lapot. Az emberelőnyt természetesen gólra váltotta a Haladás. Innen már csak a különbség mértéke volt kérdéses, illetve az, hogy hányan fejezik be a vendégek. Több gól már nem esett, így végül az Aramis tisztes vereséggel távozott Szombathelyről. Turzó József: - Ma nem játszottunk jól, az első félidőben tompán, és ami szomorúbb nem megfelelő hozzáállást nyújtottunk. Érezni lehetett hogy ez nem a mi napunk lesz, de szerencsére a félidőben a hozzáállásunk pozitív irányba változott. Talán ennek köszönhető, hogy a szerencse mellénk állt, aminek köszönhetően nyertünk egy fontos és nehéz mérkőzést. Frank Tamás:  - A Hali jobb csapat, jobb körülményekkel, úgyhogy szerintem helytálltunk, és jelen pillanatban nekünk ez volt a legfontosabb. Képgaléria: Haladás – Aramis